Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Giganci handlu detalicznego Canary Wharf mają powody do zmartwień

Giganci handlu detalicznego Canary Wharf mają powody do zmartwień

Sobota 22 stycznia 2022 16:19

Jeśli tradycyjne banki detaliczne zwrócą uwagę na najnowsze dane miejskiego organu nadzorczego, mają powody do zmartwień, ponieważ konkurencyjne banki coraz częściej przejmują tradycyjną bankowość od uznanych instytucji finansowych.

W rzeczywistości prawie 10 procent wszystkich kont należy obecnie do tak zwanego cyfrowego „konkurencyjnego” banku.

Znaczący skok, ponieważ liczba ta wyniosła zaledwie 1 procent w 2018 roku.

Podczas gdy tradycyjni gracze bankowi utrzymują silną pozycję, istnieją oznaki, że niektóre z historycznych przewag głównych banków mogą zacząć słabnąć w obliczu innowacji i zmieniających się zachowań klientów.

FCA powiedział, że banki Challenger „przyciągnęły klientów częściowo dzięki oferowaniu innowacyjnych aplikacji mobilnych, które ułatwiają i ułatwiają korzystanie z bankowości oraz pomagają konsumentom zarządzać ich pieniędzmi”.

Jeśli chodzi o osobiste rachunki czekowe, w zeszłym roku 64 procent osobistych rachunków czekowych przypadło na duże banki, podczas gdy więksi konkurenci stanowili jedną czwartą, a średnie banki stanowiły pozostałe 4 procent.

Już nie z jednym bankiem

Ludzie coraz częściej mają też więcej niż jedno konto bankowe, co pozwala im „wypróbować” więcej niż jednego dostawcę w tym samym czasie.

W ciągu ostatnich czterech lat liczba osobistych kont czekowych wzrosła o 15 procent, z 87 milionów do ponad 100 milionów.

Oznacza to, że średnio każdy dorosły w Wielkiej Brytanii posiada obecnie 1,9 kont czekowych.

„Uważamy, że jest to pozytywny rozwój dla konkurencji, ponieważ pozwala konsumentom wypróbować różne produkty i budować zaufanie do innych marek” – powiedział FCA.

tracą przyczepność

Analizując najnowsze ustalenia FCA, analityk Citi Sarah Coles, starszy analityk finansów osobistych w Hargreaves Lansdown, powiedziała: „Duże banki tracą kontrolę nad brytyjskimi kontami czekowymi”.

READ  Agencja regulacyjna ostrzega, że ​​przejęcie Morrisons może prowadzić do wyższych cen paliw

„Prawie jedno na 10 kont jest obecnie prowadzone w cyfrowym banku, w porównaniu z zaledwie jednym na 100 zaledwie cztery lata temu” – podkreślił Coles.

„To świetna wiadomość dla tych klientów, którzy są w stanie uzyskać lepszą ofertę i są zachęcani do szukania kredytów hipotecznych i oszczędności gdzie indziej. Jednak był to prawdziwy cios dla tych, którzy polegają na oddziałach bankowych.”

„Ponieważ giganci z Main Street zamknęli swoje oddziały i przenieśli się do sieci, tracą na rzeczach, które dawały im przewagę nad nowszymi rówieśnikami.

Analityk miejski Sarah Coles, Hargreaves Lansdowne

„W tym samym czasie banki internetowe były w stanie wprowadzić innowacje, aby odróżnić swoje aplikacje od siebie, przyspieszając rozwój tych banków” – kontynuowała.

„Rachunki bieżące mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania banków. Nie tylko zarabiają pieniądze – chociaż typowy rachunek czekowy w latach 2018-2020 zarobił po 104 GBP w głównych bankach pod względem opłat i prowizji” – dodał Coles.

„Dają im także zniewalającą publiczność dla wszystkich innych swoich produktów”.

Coles doszedł do wniosku, że badanie przeprowadzone przez Hargreaves Lansdown wykazało, że 40 procent ludzi trzyma swoje oszczędności w tym samym banku, co ich konto czekowe.