Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gazprom próbuje zdystansować się od Putina poprzez rebranding w Wielkiej Brytanii

Gazprom próbuje zdystansować się od Putina poprzez rebranding w Wielkiej Brytanii

Jdzień dobry.

Mówi się, że brytyjski biznes Gazpromu planuje subtelną rebranding, ponieważ firma chce zdystansować się od swoich kontrolowanych przez Kreml właścicieli.

Gazprom Energy, który dostarcza gaz brytyjskim firmom, rozważa przyjęcie nazwy swojej brytyjskiej spółki-matki – GM&T – aby zwiększyć swoje szanse na przetrwanie, donosi Financial Times.

Firma balansowała na krawędzi upadku w marcu, gdy klienci unikali kontraktów w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

Wielka Brytania była skłonna w razie potrzeby objąć go specjalną administracją, ale Niemcy interweniowały poprzez tymczasową kontrolę nad firmą-matką Gazprom Germania.

5 rzeczy na rozpoczęcie dnia

1) Minister mówi, że nagły podatek dochodowy „uszkodzi twoją pulę emerytur” Pogłębiające się podziały w gabinecie dotyczące podatków od firm energetycznych, ponieważ cztery na dziesięć zim boryka się z ubóstwem energetycznym

2) Wielka Brytania staje się coraz mniej atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu, mówi think tank Tory-Mending Liderzy biznesu w zeszłym tygodniu oskarżyli Borisa Johnsona o zmarnowanie po Brexicie możliwości ograniczenia biurokracji i podatków

3) Luka płacowa między szefami FTSE a resztą siły roboczej zmniejsza się po tym, jak Covid kryje płace prezesów Centrum Wysokich Płac twierdzi, że średni stosunek płac między pracodawcami a pracownikami rośnie

4) Rząd ogłosił konkurs na 40 milionów funtów na rozpoczęcie eksploatacji autonomicznych autobusów i samochodów dostawczych Pojazdy autonomiczne mogą być warte 42 miliardy funtów dla brytyjskiej gospodarki

5) Rolnicy obawiają się, że supermarkety przestawią się na jajka z Polski Detaliści są oskarżani o poszukiwanie tańszych produktów zagranicznych

Co się stało w nocy?

Akcje azjatyckie były notowane w mieszanych cenach, ponieważ inwestorzy oceniali wpływ chińskiej polityki Covid na wzrost i perspektywy największych gospodarek świata. Spadł dolar i obligacje skarbowe.

READ  Członkowie zarządu Huawei w Wielkiej Brytanii rezygnują ze stanowiska Ukrainy • The Record

Akcje w Japonii nieznacznie wzrosły, ale spadek chińskich akcji spółek technologicznych i epidemia wirusa w Pekinie zaważyły ​​na wskaźniku indeksów giełdowych MSCI.

Kontrakty terminowe Nasdaq 100 i S&P 500 podskoczyły o prawie 1% po tym, jak S&P 500 spadł siódmy tydzień z rzędu w okresie słabości nienotowanym od 2001 roku.

Już dzisiaj

główna firma: Duża Żółta Grupa, Grupa Kainos (wyniki za cały rok); Plac Pershinga (przecinki); zimorodek (Oświadczenie handlowe)

Ekonomia: Światowe Forum Ekonomiczne, Davos (Unia Europejska), indeks cen domów Rightmove (Zjednoczone Królestwo), Narodowy Indeks Aktywności Fed w Chicago (my)