Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Galaxy Fold6 i Flip 6: Samsung wprowadza na rynek nową generację telefonów składanych i z klapką, wyposażonych w sztuczną inteligencję

Szef działu rozwiązań mobilnych w Samsung Australia, Eric Chu, powiedział, że składane smartfony stały się najszybciej rozwijającą się technologią w ofercie firmy i najprawdopodobniej przyciągną klientów innych marek.

Fold6 będzie wyceniony na 3049 dolarów z 256 GB pamięci, 3299 dolarów z 512 GB pamięci lub 3799 dolarów z 1 TB pamięci.
Fold6 będzie wyceniony na 3049 dolarów z 256 GB pamięci, 3299 dolarów z 512 GB pamięci lub 3799 dolarów z 1 TB pamięci.

W oświadczeniu dla Australijskiej Agencji Informacyjnej dodał: „Baza instalacji (telefony składane) rośnie w znacznie szybszym tempie niż wszystkie inne nasze produkty”.

„W naszej ogólnej bazie odnotowaliśmy obecnie bardzo znaczny wzrost liczby użytkowników telefonów składanych, a urządzenia typu Fold and Flip w dalszym ciągu przyciągają klientów, którzy po raz pierwszy wypróbowują Galaxy”.

Chu powiedział, że składane telefony są dostępne na rynku od pięciu lat, a od 13 lat znajdują się w fazie rozwoju, a obawy konsumentów dotyczące ich wytrzymałości na codzienne wstrząsy zostały rozwiane.

„Zdecydowanie wyciągnęliśmy wnioski, ale nadal poprawiamy trwałość” – powiedział.

Dane opublikowane przez firmę badawczą TrendForce przewidują, że popularność składanych telefonów potroi się do 2028 r., a Kantar Worldpanel ComTech odkrył, że ich popularność wzrosła w ubiegłym roku o 60 procent.

Badanie wykazało, że mniejsze telefony składane, takie jak Samsung Flip i nadchodząca Motorola RAZR 50 Ultra, cieszyły się największą popularnością wśród nowych nabywców i miały największą zdolność kradnięcia użytkowników innym markom, takim jak Apple.

Jack Hamlin, dyrektor ds. globalnych badań konsumenckich w Kantar Worldpanel, powiedział, że przed technologią jeszcze długa droga, aby rzucić wyzwanie tradycyjnej sprzedaży smartfonów.

Dodał: „Rynek urządzeń składanych ma dużo miejsca na rozwój, a im więcej osób kupuje, tym mniej będzie odczuwało niepokój w związku z pierwszym krokiem związanym z przyjęciem nowej technologii”.

„Jednak dopiero okaże się, czy urządzenia składane będą w stanie przejść od technologii niszowej do powszechnego zastosowania”.

Fouad Fadghi, dyrektor generalny Telsit, powiedział, że składane telefony będą w dalszym ciągu przyciągać konsumentów, którzy chcą potężniejszych funkcji lub większej przestrzeni na ekranie, ale niechęć Apple do wprowadzenia elastycznego konkurenta może ograniczyć sprzedaż.

READ  Intel udostępnia 48 testów, aby pokazać, że Arc A750 może konkurować z RTX 3060

„Nawet przy dużym popycie brak składanego urządzenia Apple sprawia, że ​​konsumenci mają poczucie, że technologia wciąż nie jest gotowa lub nadal występują problemy” – powiedział Fadaghi.

„Nadal uważa się go za eksperymentalny na ponad połowie rynku, więc będzie to czynnik łagodzący”.

Nowe składane telefony Samsunga będą konkurować ze składanymi urządzeniami Motoroli, Oppo, Huawei i Google.

  • Galaxy Z Fold6 kosztuje 3049 dolarów z 256 GB pamięci, 3299 dolarów z 512 GB pamięci lub 3799 dolarów z 1 TB pamięci.
  • Ceny Galaxy Z Flip7 zaczynają się od 2099 dolarów z 256 GB pamięci lub 2299 dolarów z 512 GB pamięci