Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gabriel Słonina wybiera Stany Zjednoczone zamiast Polski

Gabriel Słonina, 18 lat, jest jednym z najlepszych bramkarzy w MLS w tym sezonie i zachował pięć czystych kont w 16 meczach. Bramkarz Chicago Fire może grać dla Polski i Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej i ostatecznie podjął decyzję.

Słonina zobowiązał się do reprezentacji Stanów Zjednoczonych swojej międzynarodowej przyszłości i odmówił zaproszenia Polski do udziału w Lidze Narodów UEFA w przyszłym miesiącu. Polski trener Czesław Micniewicz spotkał się ze Słoniną w ostatnim meczu Fire na US Open w zeszłym miesiącu i wręczył mu nawet koszulkę.

Serce Słoniny jest amerykańskie

Gabriel Słonina urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale jego rodzice pochodzą z Polski. Bramkarz Chicago Fire wykorzystał swoje media społecznościowe, aby potwierdzić swoją decyzję o międzynarodowej karierze. „Zawsze znałem się jako polonijny Amerykanin pierwszego pokolenia, który jest dumny ze swoich korzeni i dziedzictwaSłonina napisała w oświadczeniu.

„Moi rodzice, podobnie jak wielu innych, wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu lepszych możliwości, szansy na odniesienie sukcesu w nowym kraju. [United States] Dałeś mi i mojej rodzinie wszystkie możliwości, o które mogłem prosić. Popychał mnie i wspierał przez dobre i złe. Rozumiem przywilej noszenia odznaki i jedyny raz, kiedy schylam głowę, żeby ją pocałować. Ameryka jest domem i to właśnie zamierzam reprezentować.

Słonina nie był w składzie USA na zbliżającą się przerwę międzynarodową FIFA i będzie czekał na swoją szansę na telefon. Bramkarz Chicago Fire był dwukrotnie powołany do obozu USMNT w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy, ale jeszcze nie zadebiutował w oficjalnym meczu.

READ  Obrońca Aston Villi, Matty Cash, zagra w Polsce po uzyskaniu obywatelstwa | Polska