Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Funkcja zmiany klimatu w konkursie fotograficznym dotyczącym parków narodowych w Wielkiej Brytanii

Globalizm

Shaun Davey jest ogólnym zwycięzcą tego zachodu słońca na bagnach Porlock w Parku Narodowym Exmoor.

Surowe zdjęcia surowej pogody i dzikiej przyrody w degradacji i zanieczyszczeniu towarzyszyły zdjęciom Hope and Nature Restoration w konkursie fotograficznym Kampanii Parków Narodowych 2021 (CNP).

Po opublikowaniu w czerwcu CNP Parks National Parks i Climate Emergency Report oraz w ramach przygotowań do COP26, tegoroczny konkurs skupił się na dokumentowaniu zmian klimatu w parkach narodowych, przyciągając zgłoszenia z parków narodowych z całej Anglii i Walii, demonstrując wpływ obu zmiany klimatu i trwające prace.

Nagroda People's Choice Award Simona Walkdena pokazuje zdalną pracę cementową w Hope Valley w Parku Narodowym Peak District.
Nagroda People’s Choice Award Simona Walkdena pokazuje zdalną pracę cementową w Hope Valley w Parku Narodowym Peak District.

Fotograf Exmoor Sean Davey pokonał jury swoim oszałamiającym zdjęciem zachodu słońca na bagnach Porlock w Parku Narodowym Exmoor, aby ukoronować zwycięzcę.

„Bagna ma dopiero 25 lat; dawniej była to ziemia uprawna” – powiedział Davey. „Bagna jest teraz rezerwatem dzikiej przyrody, miejscem o szczególnym znaczeniu naukowym (SSSI) i doskonałą lokalizacją dla fotografów, spacerowiczów i obserwatorów ptaków. Zdjęcie przedstawia zachód słońca nad zalanym bagnem podczas przypływu – penetracja jest wyraźnie widoczna na zewnątrz drzewo dalej”.

Fletcher Foot zdobył nagrodę Młodego Fotografa Roku za tę rozchodnika na wysuszonych łodygach Parku Narodowego New Forest.
Fletcher Foot zdobył nagrodę Młodego Fotografa Roku za tę rozchodnika na wysuszonych łodygach Parku Narodowego New Forest.

Jury, w skład którego weszli dyrektor generalna CNP Rose O’Neill, redaktorka magazynu Digital Photography Lauren Scott, redaktor zdjęć National Geographic Traveler UK Ollie Pugliese, fotograf Parków Narodowych i były zwycięzca Kieran Metcalfe, pochwaliła zarówno artystyczny blask, jak i potężną historię. dzieląc się nią, historię, która doskonale ilustruje rolę, jaką w kryzysie klimatycznym musi odegrać ożywienie przyrody.

Nagrodę Młodego Fotografa Roku otrzymał 14-letni Fletcher Foote za zdjęcie rozchodnika na suchej roślinności w Parku Narodowym New Forest. Niskie temperatury wpływają na liczbę kamieni.

„Liczba lęgów Stonechat spada w New Forest, co jest jednym ze skutków zmiany klimatu” – powiedział Fletcher. „Można zobaczyć uschnięty dzwon, który jest na nim usadowiony – kolejny efekt zmiany klimatu. Rosnące temperatury wpływają na liczbę i zasięg gatunków i zmieniając ich sezonową aktywność. A będzie tylko gorzej, jeśli nie będziemy działać. Natychmiast ”.

Niedobór wody w Haweswater w Parku Narodowym Lake District zajął drugie miejsce za Tonym Watsonem.
Niedobór wody w Haweswater w Parku Narodowym Lake District zajął drugie miejsce za Tonym Watsonem.

READ  Katastrofa kolejowa w Pakistanie: Dwa pociągi zderzają się w południowym Pakistanie, zabijając co najmniej 35

Na drugim miejscu znalazło się szerokokątne zdjęcie Tony’ego Watsona przedstawiające niedobór wody w Hawswater w Parku Narodowym Lake District, które udostępnił na Twitterze z mocnym wezwaniem do działania.

Na trzecim miejscu znalazło się piękne zdjęcie Kary Organ przedstawiające niezwykle gęsty śnieg w Carlton Bank w Cleveland Hills w Parku Narodowym North York Moors.

Śnieg w Carlton Bank w Cleveland Hills w Parku Narodowym North York Moors zdobył trzecie miejsce za Cara Organ.
Śnieg w Carlton Bank w Cleveland Hills w Parku Narodowym North York Moors zdobył trzecie miejsce za Cara Organ.

Lauren Scott, redaktorka Digital Photographer Magazine, która współpracowała z CNP w tegorocznym konkursie, dodała: „Tegoroczne zgłoszenia były zarówno fascynujące, jak i mocne, celebrując piękno parków narodowych w Anglii i Walii, ale także pokazując nam wpływ klimatu zmiana z pierwszej ręki. Bardzo podobała mi się różnorodność zdjęć i to, jak uważnie każdy fotograf przyglądał się historii, którą chciał opowiedzieć”.

Dyrektor generalny CNP Rose O’Neill powiedziała: „Parki narodowe mają kluczowe znaczenie dla radzenia sobie z kryzysem klimatycznym. Te zdjęcia pokazują, jaka jest stawka, jeśli nie podejmiemy działań, a także dają nadzieję na wykorzystanie natury jako części rozwiązania. kampania wzywa do parków narodowych Rząd musi zmienić ustawodawstwo, aby zapewnić parkom narodowym uprawnienia i zasoby niezbędne do odegrania tej kluczowej roli.”

Przeczytaj więcej tutaj: https://www.cnp.org.uk/