Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fugees ogłasza światową trasę koncertową, 25 lat po The Score | Lauren Hill

Hip-hopowa grupa The Fugees wyrusza w trasę koncertową po całym świecie, aby uczcić 25. rocznicę wydania swojego hitowego albumu The Score.

Daty będą oznaczać ich pierwsze koncerty od 15 lat i ponowne spotkanie Lauren Hill, Wycliffe Jean i Bras Michel i przewieziony do 12 miast na całym świecie.

„Uciekinierzy mają złożoną, ale wpływową historię” – powiedział Hill w oświadczeniu. „Postanowiłem uhonorować ten ważny projekt, jego rocznicę i fanów, którzy cenili muzykę, tworząc spokojną platformę, na której możemy się zjednoczyć, grać ukochaną przez nas muzykę i zaprezentować światu model pojednania”.

Jan dodał: „Kiedy obchodziłem 25 lat z Fugees, moim pierwszym wspomnieniem było to, że od razu przysięgliśmy, że będziemy nie tylko grać muzykę, ale także ruch. Będziemy głosem dla tych, którzy nie słuchają , a w tych trudnych czasach jeszcze raz jestem wdzięczna, Bo Bóg nas zjednoczył.”

Premiera odbędzie się 22 września w Nowym Jorku, w nieujawnionym miejscu, a następnie zostanie nagrana i pokazana w ramach Global Citizen Live, ogólnoświatowej transmisji wzywającej światowych przywódców do wstawiennictwa w obronie planety i pokonania ubóstwa. Grupa współpracuje również z Global Citizen, aby pracować nad inicjatywami charytatywnymi wokół trasy.

Następnie udadzą się do takich miejsc, jak Chicago, Miami, Paryż i Londyn, po czym zakończą trasę w niepotwierdzonych miastach w Nigerii i Ghanie.

Wydany w 1996 roku The Score zdobył dwie nagrody Fugees Grammy i uczynił z nich pierwszą grupę hip-hopową nominowaną do nagrody Album Roku. Zawierał hitowe single Ready or Not i Kill Me Softly i sprzedał się w ponad 22 milionach egzemplarzy na całym świecie. To był ich drugi album, po filmie Blunted on Reality z 1994 roku, a także ostatni. Hill zaczął nagrywać The Miseducation of Lauren Hill w 1998 roku, który zdobył pięć nagród Grammy, podczas gdy Jean i Michele również odnieśli sukces w swoich indywidualnych przedsięwzięciach.

READ  OperaVision ogłasza programowanie na Światowy Dzień Opery

Grupa spotkała się na krótko w 2005 roku na singlu Take It Easy. Nie zostało potwierdzone, czy nowa trasa przyniesie również jakąś nową muzykę.