Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FTSE 100 spada o 3%, ponieważ moskiewska giełda nadal się zamyka

FTSE 100 spada o 3%, ponieważ moskiewska giełda nadal się zamyka

Jdzień dobry.

Minął już tydzień od ostatniego obrotu akcjami w Moskwie i wygląda na to, że zamknięcie będzie kontynuowane.

Moskiewska Giełda Papierów Wartościowych pozostanie dziś nieczynna przez piąty dzień, co oznacza najdłuższe zamknięcie rynku w historii kraju. Urzędnicy powiedzieli, że nie będzie handlu przynajmniej do następnej środy.

Pojawia się, gdy Rosyjski Bank Centralny desperacko próbuje uniknąć krachu finansowego w następstwie fali zachodnich sankcji.

Rosyjskie spółki notowane na giełdzie w Londynie straciły 90% swojej wartości przed zawieszeniem.

5 rzeczy na rozpoczęcie dnia

1) Kryzys finansowy nadchodzi, gdy inwestorzy czekają na ponowne otwarcie „nieinwestowalnego” rynku akcji w Moskwie Analityk wznosi toast za „śmierć” rosyjskiej stolicy jako centrum handlowego w telewizji na żywo

2) Były minister energetyki trzyma się firmy wspieranej przez usankcjonowaną przez Rosję oligarchię Lord Parker pozostaje dyrektorem generalnym EN+, aluminiowego giganta będącego częściowo własnością Olega Deripaski.

3) Rosyjski Łukoil złamał szeregi, prosząc Putina o zakończenie wojny na Ukrainie Druga co do wielkości firma naftowa w Rosji wzywa do „natychmiastowego zaprzestania konfliktu zbrojnego”

4) Bitcoin czeka dzień rozrachunku, gdy oligarchowie ścigają się, aby zaoszczędzić pieniądze Zachód obawia się, że rosyjska oligarchia uniknie sankcji, zamieniając swoje pieniądze na kryptowalutę

5) Rosyjskie samoloty i pociski mogą zostać uziemione przez zakaz Lloyda w Londynie Embargo zmusza Rosję do zatrzymania lub wystrzelenia kosmicznego bez osłony

Co się stało w nocy?

Akcje azjatyckie i euro spadły w piątek po wiadomości o pożarze w pobliżu ukraińskiego obiektu jądrowego po walce z siłami rosyjskimi, co wzbudziło obawy inwestorów o eskalację konfliktu i spowodowało wzrost cen ropy.

Najszerszy indeks akcji MSCI w regionie Azji i Pacyfiku z wyłączeniem Japonii spadł o 1,6% do 585,5, najniższego poziomu od listopada 2020 r., odnotowując dotychczasowe straty do 7%.

READ  Zapasy i ropa dalej spadają, ponieważ zmienna Omicron budzi obawy związane z odzyskiem

Giełdy w Azji znalazły się w morzu czerwieni: Japonia straciła 2,5 procent, Korea Południowa 1,1 procent, Chiny 0,8 procent, a Hongkong 2,5 procent, a zasobna w surowce Australia straciła 0,6 procent.

Już dzisiaj

  • główna firma: Zaawansowane materiały firmy Hammerson, Morgan (wyniki za cały rok)
  • Ekonomia: Budownictwo PMI (Zjednoczone Królestwo)Sprzedaż detaliczna (Unia Europejska)praca poza rolnictwem (my)Stopa bezrobocia (my)średnie zarobki godzinowe (my)Wskaźnik aktywności zawodowej (my)