Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FTSE 100 odnotowała najniższy poziom zamknięcia od miesiąca Funt szturmuje silnego dolara – tak jak to się stało | Biznes

To był rozczarowujący weekend dla europejskich rynków akcji, ponieważ następstwa środowej decyzji Fed wciąż odbijały się echem, eliminując jakąkolwiek możliwość wzrostów w ciągu tygodnia, w którym zanotowano nowe rekordowe maksima zarówno dla DAX, jak i Stoxx600.

W warunkach, które można opisać tylko jako zmienne warunki handlowe, tego popołudnia w południe nastroje zyskały dodatkowy hitI komentarze prezesa Fed z St. Louis, Jamesa Bullarda Co, jak powiedział, skłania się ku podniesieniu stóp procentowych w USA w 2022 r., znacznie wcześniej niż środowa zmienna „punkty” o dwa punkty do końca 2023 r.

Chociaż Pollard może nie być członkiem z prawem głosu w tym roku, będzie głosował w przyszłym roku, więc jego głos będzie miał wpływ, jeszcze bardziej burząc harmonogram rynków co do tego, kiedy Fed podejmie działania w odpowiedzi na obawy inflacyjne.

To dało dodatkowy impuls dolarowi amerykańskiemu, a także ograniczyło metale przemysłowe, chociaż ceny ropy pozostawały do ​​tej pory dość odporne.

W związku z tym rynki akcji ponownie gwałtownie spadły, wszystkie sektory załamały się, a indeks FTSE100 powrócił do najniższych poziomów w tym miesiącu, a indeks DAX poszedł w ich ślady, ponieważ rynek jest przekonany, że amerykański bank centralny rozważy obawy o nieco wyższą średnią inflację. kilka dróg.

Tesco Wśród największych przegranych znaleźli się pomimo odnotowania lepszej niż oczekiwano sprzedaży w pierwszym kwartale i w porównaniu z niektórymi bardzo trudnymi porównaniami, mimo że sprzedaż w Wielkiej Brytanii wzrosła do ponad 10 miliardów funtów. Wydaje się to dziwną reakcją, biorąc pod uwagę wyzwania, a także rosnące koszty, z jakimi borykał się sektor w ciągu ostatnich 15 miesięcy. Inwestorzy mogą być rozczarowani, że prognozy nie uległy zmianie pomimo tak dobrych wyników w pierwszym kwartale lub ich oczekiwania mogą być nierealne. Nie należy zapominać, że zeszłoroczne porównania były trudne, biorąc pod uwagę, że półki supermarketów były prawie puste po pierwszym przestoju, jednak podobnie jak porównywalna sprzedaż nadal były wyższe.

READ  Ustawa Prawo i Sprawiedliwość ujawnia „polski układ”, który ma ożywić gospodarkę

Royal Dutch Shell i BP osiągają gorsze wyniki, mimo że ceny ropy opierają się silniejszemu dolarowi amerykańskiemu, oba zbliżają się do dna FTSE100, podczas gdy Banki Spadły, gdy krótkoterminowe stopy procentowe wzrosły, a długoterminowe spadły, spłaszczając krzywą obligacji Barclays będąc najgorszym wykonawcą.