Frankfurt oszołomił Bayern, zdobywając pierwszą „uniknioną” porażkę Nagelsmanna

Kostik oddał niski strzał obok Manuela Neuera siedem minut przed czasem, gdy Frankfurt zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w Monachium od ponad dwóch dekad i wyeliminował Bayern Monachium po pierwszej porażce w sezonie.

„Zawsze boli przegrana, ale ta porażka boli trochę bardziej, ponieważ można było jej uniknąć” – powiedział DAZN Nagelsmann.

„Dzisiaj zostaliśmy ukarani, ponieważ nie ryzykowaliśmy”.

Pomimo dominacji we Frankfurcie przez większość meczu, Bayern przegrał swoją pierwszą porażkę w lidze domowej od 2019 roku, a teraz ma tylko jeden punkt za Borussią Dortmund w tabeli.

Zwycięstwo Kosteke dało także Frankfurt pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie, odciążając nowego trenera Olivera Glasnera.

– To był pierwszy raz, kiedy wygrałem w Monachium jako trener i nie zapomnij o swoim pierwszym – powiedział rozpromieniony Glasner.

– Od jakiegoś czasu goniliśmy za tym zwycięstwem i mamy wiele okazji – dodał kapitan Frankfurtu Hintergerr – Fakt, że wygraliśmy z Bayernem, czyni go jeszcze słodszym.

Leon Goretzka dał Bayernowi zasłużone prowadzenie po pierwszym półgodzinnej dominacji, strzelając niskiego gola po sprytnym wyjściu Roberta Lewandowskiego.

Jednak po kilku minutach gospodarze byli oszołomieni, kiedy Martin Hinterger potężnym strzałem głową pokonał Neuera z rzutu rożnego, aby wyrównać wynik.

Lewandowski prawie odzyskał prowadzenie przed godziną, ale bramkarz Frankfurtu, Kevin Trapp, z bliskiej odległości odparł supergwiazdę z Polski błyskotliwym blokiem.

Z drugiej strony nigeryjski napastnik Taiwo Owuni strzelił dwa gole przeciwko swojemu staremu klubowi, gdy Union Berlin walczył od tyłu, by pokonać Mainz 2-1 i kontynuować imponujący start w sezonie Bundesligi.

Aouni strzelił dwa gole w ciągu czterech minut drugiej połowy, co dało Al Itti pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w sezonie i awansowało na siódme miejsce w tabeli.

Marcus Ingvartsen, wypożyczony z Al Ittihad, również strzelił bramkę swoim byłym kolegom z drużyny, dając Mainz prowadzenie tuż przed przerwą, ale to były napastnik Mainz Ounii w końcu się roześmiał, gdy Al Ittihad wrócił po przerwie.

Po zmarnowaniu kilku okazji przez cały mecz Nigeryjczyk wyrównał wynik, pokonując w 20 minut przed zakończeniem meczu rewelacyjne uderzenie.

Kilka minut później 24-latek strzelił niemal wierną kopię wyrównującego wyrównania, aby wyprowadzić Union na prowadzenie, po raz kolejny chwytając długą piłkę i zatrzymując linię obrony Mainz, zanim wystrzelił piłkę w dolny róg.