Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francja potwierdza 51 przypadków wirusa ospy małp: urzędnik ds. zdrowia

Główny amerykański urząd ds. zdrowia powiedział, że do tej pory na całym świecie zgłoszono ponad 700 przypadków małpiej ospy.

Paryż:

W piątek francuskie władze ds. zdrowia ogłosiły odkrycie 51 przypadków wirusa ospy małpiej, a liczba potwierdzonych infekcji wzrasta na całym świecie.

Kraj europejski zgłosił swoje pierwsze przypadki w maju, a ostatnia liczba to 33 potwierdzone przypadki w środę.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom poinformowało w piątek, że wie o ponad 700 przypadkach wirusa ospy małpiej na całym świecie, w tym 21 w Stanach Zjednoczonych.

Francuska agencja zdrowia publicznego powiedziała, że ​​wszystkie przypadki dotyczyły mężczyzn w wieku od 22 do 63 lat, a tylko jedna osoba była hospitalizowana, a następnie wypisana.

Rzadka choroba, która zwykle nie jest śmiertelna, często objawia się gorączką, bólami mięśni, obrzękiem węzłów chłonnych, dreszczami, zmęczeniem i wysypką przypominającą ospę na dłoniach i twarzy.

Choroba jest endemiczna w części środkowej i zachodniej Afryki, ale rzadko występuje w Europie i Afryce Północnej.

Według Światowej Organizacji Zdrowia ospa małp zwykle ustępuje po dwóch do czterech tygodniach.

Francuska minister zdrowia Brigitte Bourguignon powiedziała w zeszłym tygodniu, że urzędnicy nie przewidują „wybuchu” i że kraj ma odpowiedni zapas szczepionek.

Francja zaleciła szczepienie dorosłych, w tym pracowników służby zdrowia, w przypadku kontaktu z osobami zakażonymi.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez ekipę NDTV i została opublikowana z konsorcjalnego kanału.)

READ  Te wyniki obrazów na skanach LDCT zapewniają wgląd w to, co kryje się za rakiem płuc