Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francja ostrzega, że ​​zawirowania na brytyjskim rynku „grożą napędzaniem błędnego koła”

Francja ostrzega, że ​​zawirowania na brytyjskim rynku „grożą napędzaniem błędnego koła”

TSzef francuskiego banku centralnego ostrzegł, że zawirowania na rynku w Wielkiej Brytanii wskazują na ryzyko, że rządy zostaną przytłoczone „błędnym kołem”, jeśli podważą politykę monetarną.

Francois Villeroy de Gallo powiedział, że rosnące koszty pożyczek w Wielkiej Brytanii po katastrofalnym minibudżecie wzmacniają znaczenie spójności działań rządu i banku centralnego.

W rozmowie z „Financial Times” prezes Banku Francji powiedział: „Jeśli prowadzisz politykę monetarną z antyinflacyjnym nastawieniem i masz wątpliwości, czy twoja polityka fiskalna będzie napędzać inflację, naprawdę ryzykujesz napędzanie błędnego koła”.

Jego wypowiedzi odzwierciedlają ostrzeżenia szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristaliny Georgievej.

Powiedziała dziennikarzom w Waszyngtonie w zeszłym tygodniu, że omawiała potrzebę „spójności polityki i jasnej komunikacji” z byłym kanclerzem Kwasim Quartingiem i gubernatorem Banku Anglii Andrew Baileyem.

Jej przesłanie do Wielkiej Brytanii i innych krajów brzmiało: „Nie przedłużaj bólu niedrogimi obniżkami podatków, które podniosą stopy procentowe.

Od wczoraj rząd planował obniżyć podatki o ponad 40 miliardów funtów, mimo że inflacja zbliża się do najwyższego poziomu od 40 lat.

Gubernator Banku Anglii Andrew Bailey ostrzegł, że zmusi to bank centralny do podwyższenia stóp procentowych bardziej niż jest to wymagane.

Pan Villeroy de Gallo, który zasiada w komitecie ds. ustalania stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego, ostrzegł również, że zamieszanie w Wielkiej Brytanii wskazuje na słabości sektora pozabankowego i potrzebę ostrożnościowej płynności.

Pozabankowe instytucje finansowe obejmują firmy ubezpieczeniowe, kantory wymiany walut i lombardy.

Bank Anglii wkroczył, by ratować fundusze emerytalne, którym zabrakło gotówki po tym, jak rentowność złota poszybowała w górę po minibudżecie.

Villeroy powiedział, że globalni regulatorzy w Radzie Stabilności Finansowej powinni ogłosić „jaśniejsze i bardziej rygorystyczne zasady”, aby zapewnić firmom większe rezerwy gotówkowe i że potrzebne są również testy warunków skrajnych.

Według Sky News, zarządzający aktywami mógł upaść w poniedziałek, gdyby rządowe odwrócenie obniżek podatków nie uspokoiło nerwowych rynków.

READ  Nieudany brytyjski dostawca energii Bulb wypłaca miliony nagród

Gdyby oprocentowanie obligacji rządowych wzrosło o pół punktu procentowego, musiałby szybko zrzucić obligacje i być może upaść.