Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Formacja skalna na Marsie wygląda jak samotna zagubiona kopuła w pobliżu krateru o dziwnym kształcie

Być może zastanawiasz się, dlaczego od jakiegoś czasu pokazujemy ci przebłyski Marsa uchwycone kamerą przez różne elementy sprzętu, które ludzkość ma w obcym świecie lub wokół niego. Odpowiedź jest prosta: możemy tam pojechać, być może nawet za naszego życia, a także możemy trochę lepiej poznać to miejsce.

Mars Temat ludzkich snów zawsze był tu na Ziemi, ale teraz jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek faktycznego udania się tam. Niedawno ogłoszony Artemis Moon Exploration Program jest (nadal) pierwszym ważnym krokiem w tej niesamowitej podróży, ponieważ nie jest to cel sam w sobie, ale tylko krok w kierunku dotarcia do tego wielkiego czerwonego celu w niezbyt odległej przyszłości.

Więc tak, nieśmiało zaczęliśmy jakiś czas w naszym wsparciu Dowiedz się więcej o Marsie Więc takie rzeczy będą pokazane tutaj.

A ta rzecz tutaj to wychodnia w kształcie kopuły w regionie Orcus Patera planety, mała eliptyczna depresja, która ma 380 km (240 mil) długości i 140 km (87 mil) szerokości. Krawędź depresji wznosi się 1,8 km (1,11 mil) nad okolicznymi równinami, a sama depresja osiąga 600 metrów (1968 stóp) poniżej obwodu.

Początki wychodni nie są do końca poznane i mogły powstać w wyniku procesów wulkanicznych lub tektonicznych. Jeśli chodzi o krater, naukowcy nie oceniają, że w pewnym momencie mógł być kolistym uderzeniem, zniekształconym przez siły ściskające.

Ale większość ludzi postawiła swoje pieniądze na Orcus Patera w wyniku efektu cięcia, „Może mniej niż pięć stopni od poziomu”. Według Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Główne zdjęcie tego dzieła przedstawia jedno z najnowszych zdjęć tego obszaru, wykonane z wysokości 278 km (173 mil) przez kamerę HiRISE zainstalowaną na Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) we wrześniu 2015 roku, a ostatnio Przesłano ponownie przez NASA i Uniwersytet Arizony.

READ  Po raz pierwszy narysuj granicę między naszym Układem Słonecznym a przestrzenią międzygwiezdną