Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Force of Change”: Fredonia wysyła wiadomość przeciwko nękaniu do Polski i Ukrainy | Wiadomości, sport, praca

Mieszkaniec Fredonii, Bobby Wise, wyruszył na początku tego tygodnia w sześciotygodniową podróż, która obejmie podróż do Polski i Ukrainy w ramach produkowanego przez niego serialu dokumentalnego.

W ramach swojej inicjatywy mającej na celu położenie kresu nękaniu, mieszkający w Fredonii Bobby Wise przekazuje swoje przesłanie pokoju i szczęścia do niektórych miejsc na świecie, które tego najbardziej potrzebują.

Od tego tygodnia Wise rozpoczyna około dwumiesięczny pobyt, na który składa się wyjazd do Polski przed udaniem się na Ukrainę w ramach tworzonego przez siebie serialu dokumentalnego.

„Chcę pokazać uczniom, że można przeciwstawić się łobuzom, nawet jeśli wydaje się to trochę przerażające” powiedział Hakim. „Czy to ktoś w szkole, czy władca innego kraju, masz moc zmiany”.

Po drodze Wise spędzi czas w miastach-sanktuariach, zanim zostanie w Krakowie, aby nieść pomoc humanitarną i organizować zajęcia dla młodzieży. Wise rozpoczął działania przeciwko nękaniu 10 lat temu, co jego zdaniem przełoży się na ludzi nawet za granicą.

„Próbujemy stworzyć sposób, aby uczniowie mogli łączyć się na całym świecie” powiedział Hakim. „Wszystko, co robię z tamtejszymi ludźmi, wrócę tutaj i powtórzę ze studentami tutaj, pokazując im serię dokumentów, aby mogli zacząć widzieć więcej niż tylko miasto i warto je odkrywać”.

Wise powiedział, że używa DuoLingo do nauki kilku języków przed wyjazdem za granicę i będzie pisał cotygodniowy przegląd oparty na swoich doświadczeniach. Wise powiedział, że trochę martwi się projektem, ale czuje się gotowy na tę okazję.

„Gdzie będę około 12 mil od miejsca zbombardowania bazy wojskowej” powiedział Hakim. „Jedno z miast, do których jadę, Przemyśl, jest gorącym punktem, w którym uchodźcy uciekają z Ukrainy i schodzą do Portland. … To wspaniałe doświadczenie, ale czuję, że przez całe życie się na to przygotowywałem. absolutnie okropne, ale miło jest czuć, że zaraz zaczynam karierę i pomagam ludziom, tak jak zawsze chciałem.

READ  Polska wcześnie wychodzi z Euro 2020

Co tydzień Wise będzie miał inny motyw, w tym „Zakończ znęcanie się i po prostu tańcz” „Rzucaj błyski, nie bomby”. I Twój głos ma znaczenie. Wise przyniesie takie rzeczy, jak boombox i materiały artystyczne, aby pomóc w rozpowszechnianiu pozytywnego nastawienia w miejscu, które najbardziej tego potrzebuje.

„Ponieważ obecna sytuacja na Ukrainie jest skierowana na najsłabszych, jedyne, co wiem, to próba wywołania uśmiechu z tej czystej tragedii” Powiedział.

Wise udostępni te materiały uczniom po powrocie w formie pozaszkolnego programu wolontariatu. Odbędzie się ona w oddzielnym miejscu, rozpocznie się we wrześniu i będzie miała dwa spotkania w miesiącu, w których ludzie będą mogli uczestniczyć. Wise wcześniej prowadził podobne programy pozaszkolne w Silver Creek i miał ludzi w wieku od 12 do 21 lat, co pomaga budować poczucie rodziny.

„Rzeczy, które omawiamy, to rzeczy, które przytrafiają się ludziom” powiedział Hakim. „Mówimy o równości i mówimy o świadomości tego, co ludzie czują… Jednym ze sposobów na powstrzymanie nękania jest umożliwienie ludziom poczucia, że ​​nie są sami”.

Wise powiedział, że jego celem jest opracowanie programu, który będzie można łatwo powielać w całym kraju i na świecie, bez względu na to, ile środków można uzyskać. Chce po prostu, aby ludzie mogli w równy sposób uczestniczyć w podobnych programach.

„Celem jest najpierw wywołanie uśmiechu, a następnie pomoc w budowaniu większego zrozumienia ze społecznością i otaczającym nas światem” powiedział Hakim. „Nie mamy szansy zobaczyć z bliska różnych kultur i sposobów życia, a uwielbiam to, że nasi uczniowie dorastają otwarci i empatyczni”.

Wise wyruszył w swoją sześciotygodniową podróż na początku tego tygodnia i ma wrócić na początku czerwca. Strona internetowa Wise, na której można również znaleźć jego dane kontaktowe, to dreamkeepers.tv.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej

READ  Frustracja dla trio City przez Polskę jako Hiszpanię