Football Firenze wykluczył gola w przegranym 2:0 meczu Argentyny z Hamiltonem

Na stadionie Waikato, Hamilton: Argentyna 2 (Mariana Larroquette 17′, Aldana Cometti 90′) paproć piłkarska 0. HT: 1-0

tłum: 3622

Piłkarze Football Ferns ponieśli kolejną rozczarowującą porażkę w drodze na Mistrzostwa Świata Kobiet po tym, jak ich kapitanowi rezerwy odmówiono ważnego gola w rodzinnym mieście przez marginalny spalony.

Bez zwycięstwa Nowa Zelandia została rozciągnięta do siedmiu meczów po tym, jak Argentyna popełniła błąd wcześnie i strzelił późny rzut rożny, pokonując w poniedziałek najwyżej sklasyfikowaną Football Ferns 2: 0 na stadionie Waikato w Hamilton.

Podopieczni Jitki Klimkovej byli bardziej konkurencyjni niż w zawstydzającej porażce 5:0 z Portugalią na tym samym stadionie w zeszły piątek, stwarzając sobie dwie wyraźne okazje do zdobycia bramki. Zatrzymali nawet cel na spalonym.

Jednak pomimo zajęcia o pięć miejsc wyżej niż Ameryka Południowa w światowych rankingach FIFA, drużyna piłkarska Ferns nie była w stanie odrobić tak bardzo potrzebnego zwycięstwa i przegrywała 17 do 5, gdy Argentyna zaczęła i skończyła mocniej, aby odwrócić wynik. Z poprzedniego spotkania w 2019 r.

Napastnik Mariana Larroquette dał Argentynie szybkie prowadzenie po faulu doświadczonej środkowej obrończyni Katie Bowen w 17. minucie.

Bowen próbowała osłonić piłkę przed napastnikiem po precyzyjnym strzale nad obroną, ale kiedy chciała ją wyczyścić, Laroquette odebrał piłkę spod niej i zdołał minąć bramkarza Erin Nayler.

Aldana Cometti przypieczętowała pierwsze zwycięstwo Argentyny nad Football Firenze w trzech spotkaniach mocnym uderzeniem głową z rzutu rożnego w 90. minucie, po serii rzutów rożnych na koniec meczu.

Klimková dokonała pięciu zmian w swoim wyjściowym składzie po ciężkiej porażce z Portugalią, dwie z nich wymuszone przez kapitana Ali Rileya i CJ Botta wykluczone z powodu drobnych kontuzji.

Po bezskutecznej próbie obrony pięciu osób przeciwko Portugalii, wróciła do formacji 4-4-2 z lewą pomocnicą Olivią Chance prowadzącą drużynę z rodzinnego miasta pod nieobecność Rileya.

READ  Canada Sevens: niepokonana drużyna mężczyzn z Nowej Zelandii zmierzy się z Australią w ćwierćfinale
Argentyński napastnik Mariana Larroquette i obrońca piłki nożnej Ferenc Katie Bowen walczą o piłkę.

Jeremy Ward / Fotografia

Chance wpadł do siatki w 10. minucie drugiej połowy, ale był na spalonym, decyzja poparta przez VAR, po tym, jak spudłował to, co powinno być milimetry przed ostatnią obrończynią, gdy nawiązała kontakt z Grace. Krzyżówka wczesnej generacji.

Kolejna okazja do zdobycia bramki przez Football Ferns również nadeszła przeciwko Chance, ale jej strzał z boku słabszą prawą stopą został zablokowany przez bramkarza Vaninę Correę pod koniec pierwszej połowy.

Betsy Hassett wyskoczyła z ciasnej przestrzeni i uderzyła lewym skrzydłem, pokonując trzech obrońców. Hassett dośrodkował piłkę do Hannah Wilkinson, która wbiła piłkę do Chance’a, ale nie była w stanie pokonać bramkarza z bliskiej odległości.

Kontynuując temat z rodzinnego miasta, urodzona w Hamilton lewa obrończyni Wellington Phoenix, Michaela Foster, córka trenera All Blacks Iana Fostera, zadebiutowała w reprezentacji w połowie drugiej połowy w tym samym miejscu, w którym jej ojciec grał w rugby dla Waikato.

Obie drużyny spotkają się ponownie w czwartek na stadionie North Harbor w Auckland.

Wielka chwila

Piłkarze Football Ferns myśleli, że znaleźli sposób na powrót do gry na początku drugiej połowy, kiedy Chance wystrzelił piłkę obok argentyńskiego bramkarza, ale świętowanie zostało przerwane, gdy asystent sędziego podniósł chorągiewkę.

Najlepsi na boisku

Utalentowana Yamila Rodríquez zwróciła na siebie uwagę Argentyńczyków, pokonując prawą obrończynię Grace Neville gałką muszkatołową, aby stworzyć pierwszą szansę dla gości, zanim strzeliła drugiego gola po doskonałych rzutach ze stałych fragmentów gry. Pomocnik futbolu Ferns Betsy Hassett dokonał potężnej zmiany po przegranej próbie. Została również stworzona do świetnej okazji do zdobycia bramki, pokonując trzech obrońców.

Wielkie zdjęcie

Piłkarze Football Ferns rozegrali siedem meczów bez zwycięstwa i przegrali ostatnie cztery, nie zdobywając ani jednego gola. Optymizm co do ich zdolności do zapisania się w historii Pucharu Świata poprzez odniesienie pierwszego zwycięstwa i odpadnięcie z grupy szybko gaśnie.

READ  Marzenie Francji o Pucharze Świata w Rugby zakłada, że ​​Boks wygrywa kolejny klasyk

Oglądaj relacje na żywo z meczu Football Ferenc – Argentyna i eliminacji Mistrzostw Świata FIFA Kobiet Podniebne sporty lub streamuj dalej Sky Sports teraz.