Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dziś w sądzie podatkowym uznano, że batoniki są słodyczami, a nie ciastkami, ponieważ nie mają ich na popołudniową herbatę, co miało kosztować producentów miliony.

Flapjacks są zakłócone, ponieważ zasady sądowe nie liczą się jako ciasto

Dzisiejsze ciasta zostały zidentyfikowane jako desery, a nie ciasta w sądzie podatkowym za brak ich na popołudniową herbatę, w decyzji, która ma kosztować producentów miliony.

Zapewnienie, że ich wypieki są klasyfikowane jako ciastka, jest bardzo ważne dla producentów, biorąc pod uwagę, że ciastka są zwolnione z brytyjskiego podatku VAT.

Wynika to z prawa podatkowego, które uważa bułki za formę modyfikowanego chleba, a zatem za podstawowe pożywienie, a nie za towar luksusowy.

Jednak dzisiejsza decyzja unieważniła status ciasta wszystkich 36 naleśników z gamy Glanbia Milk, a sędzia stwierdził, że były one tak napakowane dodatkowymi składnikami – i pokryte polewą – że nie można ich już nazwać tradycyjnymi naleśnikami.

Zgodnie z wyrokiem nie byłoby to coś, co ktokolwiek jadłby przy „okazach uroczystych”. czasy.

Oczekuje się, że decyzja ta będzie kosztować producenta z Birmingham miliony funtów podatku od wartości dodanej i może mieć również wpływ na innych producentów, ponieważ HMRC może przeklasyfikować wszystkie klapki.

Dziś w sądzie podatkowym uznano, że batoniki są słodyczami, a nie ciastkami, ponieważ nie mają ich na popołudniową herbatę, co miało kosztować producentów miliony.

The Times poinformował, że w celu ustalenia, czy wypieki są ciastem, czy nie, sędziowie przeprowadzili test smaku.

Powiedzieli, że naleśniki są pakowane pojedynczo i często reklamowane jako zawierające białko i dostarczające energii. Sędziowie powiedzieli, że był gęsty i miał konsystencję podobną do owoców lub batonów energetycznych.

„Przeciętny człowiek nie uznałby tego za typową teksturę ciasta” – cytuje gazeta, jak powiedzieli sędziowie Christopher Stacker i Carolyn Small.

W ostatecznym osądzie sędziowie stwierdzili, że zastanawiali się, czy naleśniki będą spożywane podczas „okazań świątecznych” – takich jak impreza w pracy lub przyjęcie urodzinowe kolegów – i zdecydowali, że nie.

READ  Polska widzi możliwość pogłębienia współpracy z mini-Gruzją

Większość ludzi uważa, że ​​typowe ciasto jest przyjemniejsze w jedzeniu niż inne codzienne potrawy ze względu na jego słodycz i konsystencję. Z tego powodu ciasta są zwykle spożywane podczas świąt.

Kontynuowali: „Ciasto to coś, co zwykle je się na siedząco, na przykład jako deser do posiłku lub podwieczorek”.

Twierdzili, że Flapjacks byłyby nie na miejscu podczas takich wydarzeń.

Obecnie nie jest jasne, ile podatku będzie należne od Glanbia Milk, ale oczekuje się, że będzie to znacząca kwota, ponieważ obejmuje sprzedaż firmy w latach 2016-2018.

Chociaż HMRC nie komentuje konkretnych przypadków, w poprzednie oświadczenie Stanowy organ podatkowy powiedział Reading Chronicle: „Przepisy dotyczące podatku VAT wymagają, aby firma pobierała podatek od wartości dodanej według standardowej stawki 20 procent od sprzedaży słodyczy, chyba że jest to ciasto lub herbatnik bez czekolady.

W tym celu desery zawierają dowolny składnik słodzonej gotowej żywności, którą zwykle spożywa się palcami.

Produktem jest ciastko lub herbatnik, jeśli ma wystarczające właściwości, aby zostać zaklasyfikowane jako takie. HMRC akceptuje fakt, że tradycyjne naleśniki można traktować jako ciasto i bez etykiety. Jednak produkt, który zawiera różne składniki, na przykład opracowany jako odżywka dla sportowców, należy do kategorii słodyczy i jest oznaczony jako standard.

Gazeta poinformowała, że ​​Jalanbia Milk odmówiła odpowiedzi, czy odwoła się od decyzji, gdy skontaktuje się z The Times.

Orzeczenie kontrastuje z innym orzeczeniem z 1999 r., w którym sędziowie orzekali na korzyść McVitie – orzekając, że Jaffa Cakes to w rzeczywistości ciastka, a nie herbatniki, ponieważ są twarde, gdy są nieświeże, a nie miękkie.

W Irlandii ciastka Jaffa Cakes spełniają limit wilgotności ustalony przez urząd skarbowy na poziomie 12%, co oznacza, że ​​są również klasyfikowane jako ciastka i objęte są obniżoną stawką podatku VAT w wysokości 13,5 procent.

READ  Trudny biznes ładowania samochodów elektrycznych