Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Flagowa Xperia 1 III premium może otrzymać tylko jedną aktualizację Androida

Dla tych, którzy śledzą rynek smartfonów od prawie dekady, nie jest niczym niezwykłym, że smartfony Sony mają znacznie wyższe ceny niż ich konkurenci. W tym samym czasie firma była jedną z nielicznych wśród swoich konkurentów, która miała otwarte drzwi dla programistów i deponentów Android ROM. Tworzy to nieco mylący obraz działalności Sony w zakresie smartfonów, a to ostatnie odkrycie nie pomaga w poprawie tego obrazu. Według holenderskiego biura najnowsza flagowa Xperia 1 III z najwyższej półki dostanie tylko dwa lata comiesięcznych poprawek bezpieczeństwa i jedną dużą aktualizację Androida.

Chociaż jest to niezwykła strategia, producenci często oferują tylko jedną aktualizację Androida dla swoich najnowszych modeli. Motorola rozpoczęła ten trend od średniej klasy serii Moto G, a OnePlus to najnowszy i najbardziej kontrowersyjny, który dołączył do tego małego składu z linią OnePlus Nord. To, co szokuje to ujawnienie, to fakt, że Xperia 1 III nie jest czymś, co można by uznać za „średniowiec”.

Według DroidAppSpółka zależna Sony z krajów Beneluksu odpowiedziała na pytania dotyczące aktualizacji oprogramowania, przekazując te frustrujące informacje. Xperia 1 III będzie otrzymywać aktualizacje przez dwa lata, ale dotyczy to tylko comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń. Jeśli chodzi o aktualizacje Androida, otrzyma tylko jedno uaktualnienie, którym będzie Android 12.

Zapowiedziany na początku tego roku Sony Xperia 1 III ma wszystkie cechy telefonu premium i ma przystępną cenę. Przy 1299,99 USD z łatwością pokonuje większość flagowców w tym roku, w tym jego odpowiednik Samsung Galaxy S21 Ultra. W tym przedziale cenowym można oczekiwać więcej od Sony, jeśli chodzi o aktualizacje oprogramowania.

Oczywiście może to być po prostu nieporozumienie ze strony lokalnego biura Sony, a firma może skończyć ze zwykłą formułą na dwie aktualizacje Androida i trzy lata aktualizacji oprogramowania. Z drugiej strony Sony nie wydaje się być firmą, która mocno inwestuje w swój biznes mobilny i może nie być tak zainwestowana w dostarczanie tego rodzaju wsparcia dla oprogramowania premium.

READ  Apple zapowiada nową generację słuchawek AirPods i iPhone'a 13 o pojemności 1 TB we wrześniu - Raporty