Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

A shopper walks past milk cartons in an aisle of Asda supermarket in London, August 17, 2015.

Firma produkująca mrożonki Asda i Sainsbury na skraju upadku | Wiadomości biznesowe

Jeden z dystrybutorów żywności chłodniczej, którego klientami są Asda i J Sainsbury, jest na skraju upadku, ponieważ przeciwności, w tym dotkliwy brak kierowców, zagrażają dalszym zakłóceniem łańcuchów dostaw detalistów spożywczych.

Sky News dowiedziało się, że EVCL Chill – oddział niezależnej grupy logistycznej EV Cargo – zostanie wkrótce włączony do zarządu.

Źródła branżowe poinformowały we wtorek, że firma, która zatrudnia około 1000 osób, prowadzi rozmowy ze swoim największym klientem na temat planów awaryjnych mających na celu zapewnienie ciągłości dostaw.

zdjęcie:
Sainsbury’s jest jednym z klientów EVCL Chill

Dyskusje te wzbudzą nadzieje, że dużej liczby zwolnień miejsc pracy można uniknąć, nawet jeśli firma planuje zbankrutować swoją spółkę zależną.

Jednak zbliżające się bankructwo przychodzi w delikatnym momencie, z szanowanymi głosami branży, w tym Ianem Wrightem, dyrektorem generalnym Food and Beverage Association, Ostrzeżenie dla kupujących W nadchodzących miesiącach napotkasz puste półki.

PricewaterhouseCoopers został zidentyfikowany jako potencjalny zleceniodawca EVCL Chill, według znawców rynku.

Dział ten nosił wcześniej nazwę NFT Distribution i jest głównym partnerem logistycznym dla swoich klientów w zakresie żywności w temperaturze pokojowej i chłodzonej.

Została oddana do zarządu na początku zeszłego roku, zanim EV Cargo, jej obecny właściciel, wykupił ją z bankructwa.

Szczegóły obecnego impasu finansowego nie były jasne we wtorek, ale źródła branżowe wskazały, że utrzymujące się problemy z brakami kierowców, szerszymi kosztami łańcucha dostaw i wyzwaniami mogą być głównymi czynnikami.

Według Związku Transportu Drogowego ryzyko dla sklepów jest duże
zdjęcie:
Niedobory kierowców, koszty i szersze wyzwania dla łańcucha dostaw prawdopodobnie będą kluczowymi czynnikami

Większa grupa EV Cargo jest własnością Emergevest, inwestora private equity, i nie ma kłopotów finansowych.

EV Cargo i PwC odmówiły komentarza.

READ  COVID-19: oprogramowanie antywirusowe zmusza rząd do pożyczenia do 303 miliardów funtów - to najwyższy poziom od początku rejestrowania danych | Wiadomości biznesowe