Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firma Microsoft anuluje i zwróci nieaktywne konta Xbox Game Pass

Microsoft uelastycznia swoje automatyczne odnawianie subskrypcji pod presją CMA, brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków. Dochodzenie regulatora rozpoczęło się w 2019 r. i zakończyło w zeszłym tygodniu, a CMA powiedział, że ma „zabezpieczone zobowiązania”, które mają wpływ na Xbox Live i Xbox Game Pass. Zmiany obejmują zwrot pieniędzy przez firmę Microsoft, a nawet anulowanie subskrypcji w przypadkach, gdy klienci „od dawna nie korzystali z członkostwa”.

Podobnie jak większość usług subskrypcyjnych, Microsoft regularnie reklamuje Game Pass z ofertą 1 GBP miesięcznie, która po trzech miesiącach jest automatycznie odnawiana w pełnej cenie. Jako dostęp do multimediów w różnych usługach abonamentowych, łatwo założyć konto, a potem o tym zapomnieć.

Zmiany zapewnione przez CMA obejmują oferowanie klientom jaśniejszych informacji na temat zasad automatycznego odnawiania, oferowanie proporcjonalnych zwrotów kosztów klientom, którzy anulują subskrypcję w okresie 12-miesięcznej subskrypcji, zwrot i automatyczne anulowanie nieużywanych kont oraz lepsze informacje o wzrostach cen.

Oto pełny breakdwon, jak udostępnione przez CMA:

  • Lepsze informacje z góry: Microsoft zapewni bardziej przejrzyste, wstępne informacje, aby pomóc klientom zrozumieć ich członkostwo Xbox – wyjaśniając na przykład, że subskrypcja zostanie automatycznie odnowiona, chyba że klient wyłączy automatyczne odnawianie; kiedy subskrypcja zostanie automatycznie odnowiona; Ile to będzie kosztować; i jak klient może otrzymać zwrot pieniędzy po przypadkowym odnowieniu?
  • Zwroty pieniędzy: Microsoft skontaktuje się z obecnymi klientami w sprawie cyklicznych 12-miesięcznych umów i da im możliwość rozwiązania umowy i ubiegania się o proporcjonalny zwrot pieniędzy
  • Nieaktywne członkostwa: firma Microsoft skontaktuje się również z istniejącymi klientami, którzy od dawna nie korzystali z członkostwa, ale nadal płacą. Klienci otrzymają przypomnienie, jak zatrzymać płatności, a jeśli nadal nie będą korzystać z członkostwa, firma Microsoft ostatecznie przestanie pobierać dalsze płatności
  • Lepsze informacje o podwyżkach cen: Microsoft przekaże jaśniejsze powiadomienia o wszelkich przyszłych podwyżkach cen i zapewni, że ludzie będą wiedzieć, jak wyłączyć automatyczne odnawianie, jeśli nie chcą płacić wyższej ceny
READ  OnePlus zaktualizował te telefony do Androida 11

Zmiany te są opisane jako „zobowiązanie”, co oznacza, że ​​Microsoft jest „dobrowolnym porozumieniem” mającym na celu rozwianie obaw CMA bez konieczności postępowania sądowego.

„Inne firmy oferujące członkostwo i subskrypcje z automatycznym odnawianiem powinny wziąć pod uwagę i zweryfikować swoje praktyki, aby upewnić się, że są zgodne z prawem ochrony konsumentów”, powiedział dyrektor wykonawczy CMA ds. Egzekwowania, Michael Greenfell.

Chociaż CMA jest organem regulacyjnym w Wielkiej Brytanii, a zmiany zostaną wprowadzone najpierw w Wielkiej Brytanii, rzecznik Microsoftu potwierdzone do The Verge że ulepszenia „będą wkrótce dostępne na całym świecie”.