Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firma Bradford badana po skargach na test PCR

Firma Bradford badana po skargach na test PCR

BRADFORD jest badany przez strażnika konkurencji po skargach, że testy PCR nie dotarły na czas i odmówiły zwrotu pieniędzy klientom.

Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) powiedział w oświadczeniu: „Urząd Rynku Kapitałowego wszczął formalne dochodzenie w związku ze skargami, w których zarzucano, że jedna prywatna firma, Expert Medicals, nie dostarczyła testów i wyników w terminie lub w ogóle; nie odpowiedziała do reklamacji klientów; Odmowa zwrotu pieniędzy w terminie.

Dodał, że firma, która jest jednym z największych dostawców testów podróżnych PCR w Wielkiej Brytanii tego lata, była przedmiotem wielu skarg, zarówno z Biura Porad Obywatelskich, jak i ostatnio do CMA.

Expert Medicals to prywatna firma zajmująca się testami PCR z siedzibą przy 12 New John Street w Bradford.

Nie pojawia się już na liście dostawców testów, którzy sami deklarują, że spełniają minimalne standardy rządowe dotyczące testowania Covid-19.

CMA napisało również do 19 innych dostawców testów, ostrzegając ich przed poprawianiem informacji o cenach lub podejmowaniem działań związanych z ryzykiem w przyszłości.

W oświadczeniu dodano: „CMA obawia się, że 19 firm nadal fałszywie reklamuje testy po bardzo niskich cenach, gdy nie są one dostępne w tej cenie lub zawierają ukryte warunki, takie jak miejsce, z którego testy powinny być zbierane”.

Akcja ma miejsce po tym, jak CMA w zeszłym tygodniu wysłało list otwarty do dostawców testów PCR ostrzegając, że szereg praktyk w sektorze może naruszać prawo ochrony konsumentów.

Andrea Coseli, dyrektor naczelny CMA, powiedział: “Miliony ludzi musi kupować testy PCR, aby podróżować. Jeśli okaże się, że firmy wprowadzały klientów w błąd i nie dostarczały usług, za które ludzie zapłacili, jesteśmy gotowi do podjąć działania.

„Dzisiaj nasze działania są kolejnymi krokami w naszej pracy, aby zapewnić funkcjonowanie rynku konsumenckich testów PCR, ponieważ przygotowujemy się do dalszych działań w tym sektorze”.

READ  Najwyższy wysłannik Polski na Tajwan pochwalił rozszerzenie stosunków dwustronnych

T&A próbowało skontaktować się z Expert Medicals i czeka na komentarz.