Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firma Adobe oferuje darmową internetową wersję standardowego programu Photoshop — raport

Firma, która produkuje również standardowe w branży oprogramowanie do edycji audio i wideo, ma nadzieję wprowadzić więcej użytkowników do aplikacji za pośrednictwem wersji internetowej, co może przełożyć się na więcej subskrypcji na jej platformę Creative Cloud.

Według raportu Adobe opisuje wersję internetową jako „freemium”, planując – docelowo – oferowanie niektórych funkcji tylko płatnym subskrybentom. Jednak podstawowe funkcje Photoshopa nadal będą bezpłatne dla wszystkich, powiedziała.

Photoshop kosztuje obecnie co najmniej 14,94 AUD miesięcznie, w pakiecie z oprogramowaniem do przetwarzania obrazu Lightroom i ma 20 GB pamięci. Większy plan 1 TB kosztuje 29,80 $ miesięcznie.

Jako samodzielny Photoshop, z dodatkowymi narzędziami dla grafików, kosztuje co najmniej 31,35 AUD miesięcznie.

Programy takie jak Pixlr i Photopea, które zapewniają funkcjonalność podobną do Photoshopa, są dostępne do bezpłatnego użytku w Internecie, ale żaden z nich nie jest uważany za złoty standard.

Maria Yap, wiceprezes ds. cyfrowego przetwarzania obrazu w Adobe, powiedziała The Verge, że firma chce uczynić Photoshopa bardziej intuicyjnym i łatwiejszym w obsłudze.

Po raz pierwszy obejmie to użytkowników Chromebooków, potencjalnie po raz pierwszy otwierając narzędzie dla milionów uczniów na całym świecie.

Firma Adobe po raz pierwszy wydała internetową wersję programu Photoshop w październiku ubiegłego roku, zasadniczo oferując prostą wersję aplikacji komputerowej obsługującej podstawowe funkcje edycji.

Został on pomyślany jako narzędzie do współpracy, umożliwiające artystom udostępnianie obrazu innym osobom do edycji, a następnie powrót. Jednak w kolejnych miesiącach serwis został zaktualizowany, a jego funkcjonalność poszerzona.

Według The Verge planuje również rozszerzyć wersję internetową o więcej narzędzi. Obejmuje to krzywe, narzędzia dryblingu, klonowanie i możliwość przekształcania obiektów inteligentnych.

„Chcę, aby Photoshop spotykał użytkowników, gdziekolwiek teraz się znajdują” — powiedział Yap. „Nie potrzebujesz wysokiej klasy maszyny, aby dostać się do Photoshopa”.

READ  Interfejs subskrypcji Apple Update na iPhonie