Finał Ligi Mistrzów UEFA: Real Madryt zdobył 14. tytuł po stracie fanów Liverpoolu

Real Madryt został mistrzem Europy po raz czternasty, po pokonaniu Liverpoolu 1:0 w finale Ligi Mistrzów, który rozpoczął się 37 minut później z powodu irytujących problemów z kibicami poza Stade de France w sobotę.

Brazylijski skrzydłowy Vinicius Junior strzelił gola z bliskiej odległości w 59. minucie strzałem Federico Valverde w twarz, aby osiągnąć zwycięstwo, które dało trenerowi Realu Madryt Carlo Ancelottiemu Puchar Europy po raz czwarty.

Vinicius Junior, zawodnik Realu Madryt, zdobył trofeum po wygraniu finału Ligi Mistrzów golem przeciwko Liverpoolowi.

Kirsty Wigglesworth/AFP

Podczas gdy Real Madryt ukończył Ligę Mistrzów i dublet La Liga, Liverpool zakończył sezon, który tak bardzo obiecał – tydzień temu rywalizował o bezprecedensowe cztery główne tytuły – mając tylko krajowy puchar w Anglii.

Anglicy nie zdołali ominąć bramkarza Madrytu Thibauta Courtois, który w pierwszej połowie posłał w słupek strzał Sadio Mane’a i skuteczniej obronił strzał Mohameda Salaha w 81. minucie.

Sadio Mane z Liverpoolu kopie piłkę uratowaną przez Thibauta Courtois z Realu Madryt.

Sean Pottrell / Getty Images

„Dzisiaj nikt nie stanie mi na drodze”, powiedział Courtois. – Bez względu na wszystko wygrałbym Ligę Mistrzów.

Winicjusz opadł na kolana i cały czas zakrył twarz. Kilku jego kolegów z drużyny przebiegło całą długość boiska, by świętować przed kibicami Madrytu na jednym końcu stadionu.

Marcelo, zdobywca seryjnego tytułu w Madrycie, który nie zagrał nawet minuty finału, dostąpił zaszczytu podniesienia trofeum na tle fajerwerków i pasków biletów.

READ  Szef WVU stawia Big 12 w złej pozycji w CFP

Real Madryt potwierdził swój status króla europejskiego futbolu, biorąc pod uwagę, że hiszpański gigant ma dwa razy więcej europejskich trofeów niż numer 2 na liście, czyli AC Milan.

I tym razem nie było potrzeby tego rodzaju ekscytującego powrotu, jaki hiszpańscy giganci musieli wywołać, omijając PSG, broniąc mistrzów Chelsea i Manchester City w fazie pucharowej.

To może być najtrudniejszy wyścig o tytuł w długiej historii zawodów.

Winicjusz zdobywa zwycięskiego gola.

Matthias Hengst/Getty Images

Dla wielu, zwłaszcza kibiców Liverpoolu, ten finał był przyćmiony problemami kibiców przed meczem iz pewnością będzie przedmiotem śledztwa UEFA i władz w najbliższych dniach.

Policja prewencyjna wystrzeliła gaz łzawiący i gaz pieprzowy w kibiców, którzy czekali w długich kolejkach na udział w europejskim finale piłki nożnej, który został przełożony.

UEFA obwiniła za chaos ludzi, którzy próbowali wejść na stadion bez legalnych biletów, bez podania szczegółów, skąd mogliby pochodzić.

Thiago z Liverpoolu (z prawej) wymiata piłkę Casemiro z Realu Madryt.

Manu Fernández/AFP

– Przed meczem bramki bramek na koniec Liverpoolu zostały zablokowane przez tysiące fanów, którzy kupili fałszywe bilety, które nie działały przy bramkach – podała UEFA w oświadczeniu.

Niektórzy kibice wspinali się po ogrodzeniach wokół stadionu, aby dostać się do środka. Inni przeszli przez ochronę i pobiegli korytarzem, po czym zmagali się z ziemią.

Policjanci z pałkami i tarczami biegali od bramy do bramy, aby zapobiec szturmowaniu kieszeni kibiców na stadion.

„Mam ciężką astmę i dwukrotnie dostałam gaz łzawiący. Naprawdę walczę” – powiedziała Associated Press cheerleaderka Angela Murphy przez płot.

Około 15 minut przed rozpoczęciem, zaplanowanym na 21:00 czasu lokalnego, ogłoszono opóźnienie. Został powitany z sarkazmem na stadionie.