Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Filipińczycy pracują we Francji i Bangladeszu

Oliver Aquino i Elora Españo w „Miłość i ból pomiędzy refrenami”

„To dla mnie wielka szansa i kolejne wielkie wyzwanie” – powiedział filmowiec Arvin Bellarmino w odpowiedzi na wiadomość, że został wybrany do udziału w 44. edycji programu Cinéfondation Residency na prestiżowym festiwalu filmowym w Cannes we Francji.

„Mijaliśmy nasz projekt „Ria” w sierpniu 2021 r. – powiedział Bellarmino Inquirer Entertainment w piątek po południu. „Po prostu zdecydowaliśmy się to zrobić nagle, dlatego nawet nie spodziewałem się miejsca jako jednego z najlepszych półfinalistów”. „Otrzymaliśmy tę ekscytującą wiadomość e-mailem wraz z informacją, że odbędziemy ostatnią rozmowę kwalifikacyjną”.

Bellarmino powiedział, że przygotowanie do ostatecznej rozmowy było dla niego najtrudniejszą częścią całego procesu. „Czułem dużą presję prowadzącą do tego dnia, ale scenarzysta, producent i reszta zespołu z MUD Studios pomogli mi jeszcze lepiej się na to przygotować. Wszyscy byliśmy bardzo szczęśliwi i emocjonalni, kiedy dotarliśmy do pierwszej szóstki !”

Irvine Bellarmino

Zauważył, że wszystko w projekcie było dziełem zespołowym. „A teraz, kiedy jadę do Francji, aby reprezentować cały zespół stojący za „RIA”, wiem, że włożę w czystą ciężką pracę i pasję, aby upewnić się, że scenariusz jest gotowy, zanim nakręcimy go tutaj na Filipinach”.

Program rezydencyjny potrwa od 1 marca do 15 lipca.

„Złożyłem wniosek o rezydenturę w Cinefondation, ponieważ wiem, że oprogramowanie pomoże mi ulepszyć i dopracować mój skrypt w ramach przygotowań do naszego procesu produkcyjnego, ponieważ skrypt powinien być dobrze przygotowany i jak najlepiej” – wyjaśnił Bellarmino, zapytany, czego się spodziewać.

„Poza tym zdaję sobie sprawę, że dzięki temu programowi zdobędę więcej wiedzy na temat tworzenia filmów i wszystkiego, co związane z sieciami produkcyjnymi, nie wspominając o umiejętnościach pisania scenariuszy i opowiadania historii, które zdobędę po drodze”. „Wiem też, że ten program zwiększy moją pewność siebie jako filmowca, by z dumą prezentować kolejny filipiński projekt na scenie tak dużej, jak Festiwal Filmowy w Cannes”.

Plakat „Ria”

Tymczasem dramat psychologiczny Joselito „Jay” Altargos „Love and Pain Between Phrases” będzie reprezentował kraj na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Dhace w Bangladeszu w 2021 roku.

READ  Konkurs Chopinowski przełożony z powodu COVID-19 w Polsce

Film z Oliverem Aquino i Elorą Españo w rolach głównych będzie rywalizował w dywizji Konkursu Azjatyckiego.

Festiwal, który potrwa od 15 do 23 stycznia, będzie nosił hasło „Lepszy film, lepsza publiczność i lepsze społeczeństwo”.

„Otrzymałem zaproszenie od dyrektora festiwalu, ale jestem zaniepokojony sytuacją z COVID-19” – powiedział Altarejos Inquirer Entertainment w czwartek wieczorem.

Giuselito Tararis

„Siła filmu tkwi w roli Olivera i Elory oraz w jego nieliniowej narracji. Reżyser zauważył naszą nadzieję na poznanie nas.” „Wybór filmu nastąpił na początku października”.

Festiwal jest organizowany regularnie od 1977 roku przez Tęczowe Towarzystwo Filmowe, którego celem jest promowanie zdrowej kultury kina w Bangladeszu oraz celebrowanie międzynarodowych filmów głównego nurtu i ich społecznego znaczenia.

W 2021 roku „Love and Pain in Between Refrains” otrzymał Srebrną Nagrodę – Najlepszy Aktor za film Aquino oraz Specjalne Uznanie dla Españo na Filipińskim Festiwalu Filmu i Sztuki w Stanach Zjednoczonych. Uczestniczyła także w Diorama International Film Festival w Indiach w grudniu ubiegłego roku. INQ

Najgorętsze wiadomości rozrywkowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej

Przeczytaj następujące

Nie przegap najnowszych wiadomości i informacji.

udział w zapytaj więcej Aby uzyskać dostęp do The Philippine Daily Inquirer i ponad 70 tytułów, udostępnij do 5 widżetów, słuchaj wiadomości, pobieraj je już o 4 nad ranem i udostępniaj artykuły w mediach społecznościowych. Zadzwoń pod numer 896 6000.

Informacje zwrotne, skargi i zapytania, zadzwoń do nas.