Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fałszywy alarm, ponieważ kod awaryjnego transpondera z samolotu Singapore Airlines budzi obawy o porwanie

Fałszywy alarm, ponieważ kod awaryjnego transpondera z samolotu Singapore Airlines budzi obawy przed porwaniem po opuszczeniu Los Angeles

Pozorna usterka techniczna wywołała dziś fałszywy alarm o porwaniu, gdy samolot Singapore Airlines wysłał kod transpondera wskazujący na możliwe wrogie przejęcie samolotu.

Lot SQ37 Singapore Airlines wysłał 7500 kodów wkrótce po starcie z międzynarodowego lotniska w Los Angeles, zgodnie z internetowym śledzeniem lotów ADS-B Exchange.

Jednak lot kontynuował normalny kurs, a sygnał alarmowy nie był już odbierany – sygnalizując awarię techniczną lub fałszywy alarm.

Samolot, który leciał do Singapuru, opuścił zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych wczoraj przed północą.

Samolot wyląduje w Azji Południowo-Wschodniej o godzinie 7.50, spędzając większość czasu w powietrzu nad Oceanem Spokojnym.

Lot Singapore Airlines (zdjęcie pliku) wystartował z międzynarodowego lotniska w Los Angeles tuż przed północą

Samolot znajdował się nad Oceanem Spokojnym, kiedy rzekomo wysłał 7500 kodu transpondera, uznawany na całym świecie sygnał porwania.

Samolot znajdował się nad Oceanem Spokojnym, kiedy rzekomo wysłał 7500 kodu transpondera, uznawany na całym świecie sygnał porwania.

Porwania są rzadkie, a na lotniskach obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa, mające na celu uniemożliwienie ludziom wnoszenia przedmiotów, które mogłyby zostać użyte do wymuszenia zajęcia.

Od czasu ataków z 11 września, w których terroryści uprowadzili cztery samoloty, wprowadzono również przepisy mające na celu zaostrzenie bezpieczeństwa na samolotach, przy czym amerykańska FAA wymaga od wszystkich operatorów zainstalowania twardszych drzwi kokpitu, aby zmniejszyć szanse, że ludzie będą w stanie to zrobić . włamać się.

Niektóre kraje zapewniają również straże lotnicze, które są umieszczane na lotach, które można uznać za obarczone wysokim ryzykiem w oparciu o dane wywiadowcze, aby zapewnić, że porwania nie nastąpią.

READ  Kareena Kapoor Khan-Karishma Kapoor udostępnia rzadkie zdjęcie przodków Raja Kapoora, Krishny

Więcej do śledzenia…

Reklamy