Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fale Covid-19 rozchodzą się po całym świecie, powodując różne poziomy trudności

Większość krajów doświadczyła co najmniej dwóch fal, podczas gdy inne zgłosiły trzecią falę pandemii Covid-19.

Dane zebrane z różnych źródeł pokazują, że luka między grzbietami fal wynosi w przybliżeniu od 160 do 180 dni w krajach o wysokim obciążeniu, w tym w Indiach.

Różnice w dniach szczytu, długości życia i ciężkości choroby zakaźnej są szeroko zgłaszane na całym świecie. Jednak cechy porównawcze fal COVID-19 są nadal w dużej mierze niezbadane.

W Indiach druga fala rozprzestrzeniła się jak „tsunami”. Do 23 kwietnia 2021 r. Liczba przypadków Covid-19 przekroczyła 15,9 miliona, z ponad 185 000 zgonów. Druga fala wciąż się rozwija w niektórych krajach w porównaniu z pierwszą falą.

Czytaj | Wszystko, co musisz wiedzieć o szczepionce Covid-19 firmy Johnson & Johnson

Eksperci twierdzą, że trzecia fala jeszcze nie dotarła do Indii, a ciągły wzrost przypadków w niektórych regionach, takich jak Kerala i północno-wschodnie Indie, jest częścią drugiej fali zainicjowanej przez wariant delta, powiedzieli rządowi eksperci ds. Zdrowia. “Nie ma jeszcze trzeciej fali. Nadal jesteśmy w końcowej fazie drugiej fali” – powiedział Anurag Agarwal, dyrektor CSIR-Institute for Genomics and Integrative Biology.

Tymczasem liczba nowych infekcji Covid-19 w Stanach Zjednoczonych wynosi średnio 100 000 dziennie, powracając do kamienia milowego ostatnio widzianego w okresie zimowym w kolejnym ponurym przypomnieniu, jak szybko zmienna delta rozprzestrzenia się w całym kraju.

Teraz, w obliczu trzeciej fali Covid-19, Stany Zjednoczone pod koniec czerwca miały średnio około 11 000 przypadków dziennie. Teraz jest to 1 07.143.

Stany Zjednoczone potrzebowały około dziewięciu miesięcy, aby przekroczyć średnią liczbę 100 000 przypadków w listopadzie, zanim osiągnęły szczyt około 250 000 na początku stycznia. Przypadki osiągnęły szczyt w czerwcu, ale zajęło około sześciu tygodni, aby osiągnąć 100 000, mimo że szczepionkę podano ponad 70 procentom dorosłej populacji.

READ  Fatalny błąd lądowania na Księżycu: NASA przyznaje, że oryginalny materiał z Apollo 11 został „usunięty” | nauka | Aktualności

Wirus szybko rozprzestrzenia się wśród niezaszczepionej populacji, zwłaszcza na południu, gdzie szpitale są przepełnione pacjentami. Urzędnicy służby zdrowia obawiają się, że liczba zachorowań będzie nadal rosła, jeśli więcej Amerykanów nie przyjmie szczepionki.

„Nasze modele pokazują, że jeśli nie[szczepimy ludzi]liczba przypadków może osiągnąć setki tysięcy przypadków dziennie, podobnie jak wzrost, który zaobserwowaliśmy na początku stycznia”, Rochelle Wallinsky, dyrektor Centrum Kontroli Chorób i zapobieganie, powiedział w tym tygodniu w CNN. .

Czytaj | „Przełomowa” infekcja nie oznacza, że ​​szczepionki przeciw Covid zawiodły

Liczba Amerykanów hospitalizowanych z wirusem również gwałtownie wzrosła i jest tak zła, że ​​wiele szpitali ma problemy ze znalezieniem łóżek dla pacjentów w odległych lokalizacjach.

Pomimo ponurego obrazu na całym świecie, istnieją pewne srebrne podszewki. Brytyjski naukowiec, który zyskał sławę za wydawanie strasznych ostrzeżeń o rozprzestrzenianiu się Covid-19, powiedział w sobotę, że Wielka Brytania prawdopodobnie nie będzie potrzebować blokad w przyszłości, mimo że liczba nowych infekcji może dramatycznie wzrosnąć wraz ze wzrostem interakcji społecznych.

Profesor Neil Ferguson, ekspert ds. chorób zakaźnych w Imperial College London, powiedział The Times of London, że Wielka Brytania prawdopodobnie przejdzie do sytuacji, w której choroba będzie mogła być kontrolowana za pomocą szczepień, a nie „środków kryzysowych”, takich jak blokada.

Powiedział: „Nie wykluczałbym tego całkowicie, ale myślę, że jest bardzo mało prawdopodobne, abyśmy potrzebowali nowej blokady, a nawet środków dystansu społecznego, takich, jakie mieliśmy do tej pory. , jeśli wirus zmieni się znacząco.”

Dane opublikowane w piątek pokazały, że ostatnia fala wirusów w Wielkiej Brytanii osłabła, a liczba osób z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 spada w większości kraju. Opierając się na cotygodniowym badaniu poziomu infekcji, Office for National Statistics stwierdził, że wskaźniki infekcji wydają się spadać w Anglii, Szkocji i Walii, ale nie w Irlandii Północnej, z największym spadkiem w młodszych grupach wiekowych.

READ  Zbliżający się start astronautów SpaceX na Dragon został przesunięty do piątku z powodu złej pogody

Czytaj | Przeciwciała Covid-19 pozostają stabilne lub wzrastają 7 miesięcy po zakażeniu: badanie

Eksperci zdrowia publicznego chwalą udany ogólnokrajowy program szczepień w Wielkiej Brytanii za spowolnienie rozprzestrzeniania się Covid-19, nawet w obliczu bardziej zaraźliwego wariantu delta, który po raz pierwszy odkryto w Indiach i jest obecnie dominującą postacią choroby w Wielkiej Brytanii. Ponieważ prawie 74 procent dorosłych jest teraz w pełni zaszczepionych, rząd planuje rozszerzyć program na młodzież.

W piątek rząd zgłosił 31 808 nowych infekcji w Wielkiej Brytanii, co stanowi spadek o 42 procent w stosunku do szczytu trzeciej fali w połowie lipca.

Wielu naukowców ostrzega jednak, że poziom infekcji jest nadal zbyt wysoki, aby można było popaść w samozadowolenie, a podane liczby mogą być niedokładne z powodu niskich testów. W ciągu ostatniego tygodnia Wielka Brytania zgłosiła średnio 26 513 nowych przypadków dziennie, w porównaniu z mniej niż 2000 dziennie pod koniec kwietnia. Wciąż ma drugą co do wielkości liczbę ofiar pandemicznych w Europie po Rosji, z ponad 1 330 000 potwierdzonych zgonów.