Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ex-Little Mix gwiazda Jesse Nelson broni wideo w klasie „blackfishing” | proste mieszanie

Był to bardzo wyczekiwany singiel byłego członka jednej z odnoszących największe sukcesy brytyjskich grup muzycznych, Little Mix. Ale Jesse Nelson Powrót do wykresów Pogrążyła się w kontrowersji po tym, jak piosenkarka została oskarżona o „czarne polowanie” w swoim nowym teledysku.

Nelson, która pochodzi z Romford we wschodnim Londynie, poniosła ciężar krytyki mediów społecznościowych za jej pojawienie się w teledysku Boyz. Została oskarżona o polowanie na czarnoskórych, formę kulturowego zawłaszczenia, w której osoba nie czarna próbuje wyglądać na czarną lub mieszaną.

W rozmowie na Instagramie Live with Nicki MinajNelson, która wykonała wers na torze, powiedziała, że ​​nigdy nie zamierzała prowokować nadużyć. Piosenkarka zaprzeczyła również używaniu sztucznej opalenizny i powiedziała, że ​​przed filmowaniem pojechała na Antiguę, co pokazało jej ciemny odcień skóry.

Teledysk do tego utworu, który testuje również singiel P Diddy’ego z 2001 roku Bad Boy for Life, jest odświeżeniem oryginału i zawiera epizod z udziałem weterana rapera. Rozpoczyna się w malowniczym amerykańskim mieście, zanim ciszę przerywa przyjazd samochodów i ogromny autobus turystyczny.

„Osobiście chcę powiedzieć, że moim zamiarem nigdy, przenigdy, nie było obrażanie ludzi kolorowych tym teledyskiem i moją piosenką, ponieważ, jak powiedziałam, dorastając jako mała dziewczynka, to jest muzyka, której słucham” powiedział Nelson.

„To są filmy, które widziałem i które uważałem za najlepsze. Dla mnie osobiście hip-hop był w latach 90./2000, najlepszą epoką muzyki. Chciałem po prostu to uczcić. Chciałem tylko uczcić tę epokę muzyki, bo ją kocham”.

To nie pierwszy raz, kiedy Nelson została zwodniczo oskarżana o stosowanie estetyki czarnoskórych kobiet i R&B, w tym przez kręcenie włosów w określony sposób lub noszenie wąsów, zakrywanie ust i noszenie ciemnej sztucznej opalenizny.

Black fishing wywodzi się od terminu łowienie sumów, który odnosi się do osoby, która wykorzystuje fałszywy obraz lub fikcyjną postać, aby zwabić ludzi do związku.

READ  Twórcy Layers of Fear Bloober Team stworzy nowy Silent Hill dla Konami
Kim Kardashian przybywa na Paris Fashion Week w marcu 2020 roku. Zdjęcie: Marek Piasecki/WireImage

Rita Ora, pochodząca z Kosowa, była wielokrotnie oskarżana o przedstawianie się w sposób, który sprawiał, że ludzie myśleli, że jest dwurasowa. Podobnie Kardashianie, Ariana Grande i Iggy Azalea otrzymali sprzeciw za próbę dopasowania się do czarnej kultury.

Komentarze Nelson w tym tygodniu pojawiły się po doniesieniach, że jej były mąż proste mieszanie Lee Ann Pinnock, jej koleżanka z zespołu, ostrzegła ją, by nie polowała na lwy.

Ale Nelson powiedziała, że ​​miała szczęście, że łatwo się opalała na słońcu i powiedziała Minaj, że Pinnock wcześniej skomentował jej skłonność do opalania. Dodała, że ​​jej włosy są naturalnie kręcone, pomimo narzekań, że zmieniła styl. „Tak naprawdę nie sądziłem, że robię coś złego, ponieważ moje włosy są naturalnie kręcone”.

Odnosząc się do rzekomych komentarzy Pinnocka na temat polowania na lwy, Nelson powiedział: „To jest dla mnie trudne, ponieważ byłem w grupie z dwiema kolorowymi kobietami od dziewięciu lat i nawet nie przyszło mi to do głowy, aż do mojego ostatniego teledysku z nimi”.

Minaj z kolei bronił Nelsona i wydawał się celować w kilka krytyki członków Little Mix. Przestań próbować krzywdzić ludzi i zabijać ich życie i karierę. W ten sposób ludzie karmią swoje rodziny” – powiedziała na Instagramie Live. Jeśli chcesz solowej kariery, dzieciaku, po prostu to powiedz. Tylko zazdrośni ludzie robią takie rzeczy.

Ale Minaj i Nelson wywołali dalsze kontrowersje, pozorując, że żartują z Pinnocka, a wielu oskarża Nelsona o hipokryzję po tym, jak opowiedziała o swoim własnym doświadczeniu cyberprzemocy w filmie dokumentalnym BBC. dziwny na zewnątrz ostatni rok.

Nelson ogłosiła swoje odejście z Little Mix w grudniu 2020 roku, po dziewięciu latach spędzonych w niezwykle udanej dziewczęcej grupie, która sprzedała ponad 50 milionów płyt na całym świecie i pobiła w zeszłym roku rekord grupy jako numer jeden.

Co to jest czarne polowanie?

Czarne polowanie jest formą kulturowego zawłaszczenia, w której osoba udaje, że jest czarną lub mieszaną rasą. Termin ten pochodzi od terminu łowienie sumów, kiedy ktoś używa fałszywych zdjęć lub wymyśla fikcyjną postać, aby zwabić ludzi do związku.

Skąd wzięło się określenie?

Termin czarne polowanie został ukuty przez dziennikarkę Wanna Thompson na Twitterze w 2018 roku.

„Czarne polowanie ma miejsce wtedy, gdy białe osoby publiczne, wpływowe osoby i tym podobne robią wszystko, co w ich mocy, aby wyglądać na czarnych” – powiedział Thompson w rozmowie z CNN. zapoczątkowały kobiety. czarni”.

„Zamiast doceniać czarną kulturę z marginesu, istnieje potrzeba posiadania i uczestniczenia w niej bez chęci pełnego doświadczania czarnych ludzi i systemowej dyskryminacji, która jej towarzyszy”.

Dlaczego jest to problem?

Blackfishing pozwala ludziom uczestniczyć w kulturze czarnych bez pełnego doświadczenia bycia czarnym, w tym dyskryminacji, która się z tym wiąże.

Joanna Yaofi, założycielka projektu Curl Talk, powiedziała: Stróż: „Chodzi o wybieranie i wybieranie wspólnych czarnych cech i cech z korzyścią dla jednostki, podczas gdy na co dzień nadal spotykamy się z dyskryminacją.

„Jako czarne kobiety nieustannie dążymy do jasnej i autentycznej reprezentacji i różnorodności, a następnie musimy skonfrontować się z osobami, które są czarnymi kłusownikami, a zatem osobami, które wydają się wystarczająco niejednoznaczne, aby używać swoich marek jako symboli różnorodności”.