Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Everything Everywhere wygrywa Independent Spirit Awards

  • Napisane przez Chelsea Bailey
  • BBC News, Waszyngton

podpis pod zdjęciem,

Daniel Kwan odebrał nagrodę i powiedział publiczności, że nadszedł czas, aby „marzyć naprawdę wielkie”.

„Wszystko wszędzie naraz” zgarnęło w sobotę nagrody Independent Spirit Awards, zdobywając nagrody w prawie każdej ważnej kategorii i umacniając swoją pozycję jako numer jeden nominowany do Oscara.

Wieloświatowe, kinetyczne dzieło familijne zdobyło kilka nagród, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera i najlepszego montażu.

Komik Hasan Minhaj był gospodarzem imprezy na żywo z Santa Monica Beach w Kalifornii. Coroczna ceremonia wręczenia nagród honoruje najlepsze niezależne filmy i telewizję.

W tym roku po raz pierwszy w 37-letniej historii nagrody wszystkie kategorie dla najlepszego aktora były neutralne pod względem płci.

Minhaj rozpoczął wieczór od zabawnych, a czasem irytujących pieczeni nominowanych i przemysłu filmowego. W pewnym momencie tak zawstydził aktorkę Cate Blanchett, że wczołgała się pod stół.

Pomiń zawartość Twittera, 1

Zezwolić na treści na Twitterze?

Ten artykuł zawiera treści dostarczone przez Twittera. Przed przesłaniem czegokolwiek prosimy o pozwolenie, ponieważ mogą one wykorzystywać pliki cookie i inne technologie. Może lubisz czytać Twittera Polityka Cookie I Polityka prywatności przed przyjęciem. Aby wyświetlić tę zawartość, wybierz „Zaakceptuj i kontynuuj”.

Koniec treści na Twitterze, 1

Aktor Ke Huy Quan odebrał nagrodę First Night Award dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w Everything Everywhere.

Quan, który większość swojej kariery spędził pracując za kulisami, użył swojego przemówienia, aby oddać hołd często nieznanym członkom ekipy, od operatorów boomu po kuratorów, dzięki którym filmy są możliwe.

„To pierwsza indywidualna nagroda, jaką kiedykolwiek otrzymałem, i bardzo dobrze jest znaleźć się w tym pokoju” – powiedział Hsu.

To była również wielka noc dla nominowanych po raz pierwszy. Ayo Edebiri zdobyła nagrodę dla najlepszego występu drugoplanowego w scenariuszu nowego serialu za rolę w Niedźwiedziu.

Aktorka Sheryl Lee Ralph, która również była nominowana w tej samej kategorii, później zastanawiała się, jak spędziła dużą część swojej kariery, błagając Hollywood o dywersyfikację.

„Stoję tu dzisiaj po utracie najlepszej aktorki drugoplanowej w telewizji na rzecz IU” – powiedział Ralph. „Muszę szczerze powiedzieć, że tak właśnie wygląda zmiana”.

Źródło obrazu, Getty Images

podpis pod zdjęciem,

Reżyser Reed Davenport zaapelował do Hollywood, by umożliwiło niepełnosprawnym artystom opowiedzenie swoich historii.

Zdecydowanie jednym z najbardziej ekscytujących momentów wieczoru było zdobycie przez reżysera Reeda Davenporta nagrody „Prawdziwsza niż fikcja”. Film Davenporta, Nie widziałem cię tam, przedstawia jego codzienne życie jako kogoś, kto porusza się po świecie na wózku inwalidzkim ze względu na swoją niepełnosprawność.

„Jest wielu niepełnosprawnych artystów, którzy próbują dostać się do tej branży, ale nie mają szans” – powiedział Davenport. „Pokornie proszę, abyście ich wpuścili. Nadszedł czas”. — powiedział Davenport.

Independent Spirit Awards: Wielcy zwycięzcy

Najlepsza funkcja – wszystko jest wszędzie na raz

Najlepszy występ pierwszoplanowy – Michelle Yeoh, Wszystko jest wszędzie na raz

Najlepszy występ drugoplanowy – Ke Huy Quan, Wszystko dookoła naraz

Najlepszy reżyser – Daniel Cowan, Daniel Scheinert, Wszystko jest wszędzie naraz

Najlepszy Scenariusz – Daniel Kwan i Daniel Scheinert Wszędzie naraz

Najlepszy film dokumentalny – Całe piękno i rozlew krwi

Najlepszy film międzynarodowy – Joyland

Najlepsza funkcja Prime – Aftersun

Najlepszy pierwszy scenariusz – John Patton Ford, „Emily the Criminal”

Nagroda Roberta Altmana – Kobiety mówią