Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eurowizja 2023: Rząd obiecuje 10 milionów funtów na konkurs piosenki w Liverpoolu

  • Napisane przez Daniela Rosneya
  • Korespondent Eurowizji

Źródło obrazu, Getty Images

podpis pod zdjęciem,

W zeszłym roku Turyn był gospodarzem pokazu – wystąpił tu rumuński aktor WRS

Ogłoszono, że Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju w Liverpoolu, otrzyma od rządu Wielkiej Brytanii 10 milionów funtów.

Zostaną one przeznaczone na koszty operacyjne, takie jak bezpieczeństwo i wizy, a także zapewnienie, że wydarzenie „pokazuje ukraińską kulturę”.

BBC dowiedziało się w zeszłym roku, że włoski rząd nie zadeklarował bezpośrednio żadnych pieniędzy na coroczne wydarzenie.

Rząd potwierdził również, że około 3000 biletów na konkurs piosenki zostanie udostępnionych Ukraińcom mieszkającym w Wielkiej Brytanii na dziewięć koncertów Eurowizji.

Liverpool organizuje wydarzenie w M&S Bank Arena w imieniu Ukrainy, której Kalush Orchestra wygrała przetarg w 2022 roku, ponieważ wojna oznacza, że ​​nie może pełnić obowiązków gospodarza.

Będzie to pierwszy konkurs piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Wielkiej Brytanii od 25 lat.

Źródło obrazu, EBU/CORINNE CUMMING

podpis pod zdjęciem,

Sam Ryder zajął drugie miejsce w Wielkiej Brytanii w 2022 roku po latach rozczarowujących wyników

Ambasador Ukrainy w Wielkiej Brytanii Vadym Prystaiko powiedział, że bilety dla Ukraińców mieszkających w Wielkiej Brytanii pozwalają „mieszkańcom tutaj cieszyć się wydarzeniem i świętować bogatą kulturę i muzykę naszego kraju”.

Za każdą sprzedaż będzie pobierana opłata w wysokości 20 GBP, z kosztami subsydiowanymi przez DCMS dla osób objętych programem Ukraine Home Scheme, Ukraine Family Scheme i Ukraine Extension Scheme, które kwalifikują się do ubiegania się o bilety.

Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) powiedział, że fundusze rządowe mają na celu „wspieranie bezpieczeństwa, uzgodnień wizowych i innych operacyjnych aspektów zawodów”.

W oświadczeniu napisano, że pieniądze wesprą również Radę Miasta Liverpoolu, a także nadawcę, dodając partnerstwa BBC z ukraińskimi firmami „w celu zapewnienia wspólnego programu, który celebruje muzykę i to, jak jednoczy ludzi”. To pierwszy raz, kiedy rząd potwierdził swój wkład finansowy.

Źródło obrazu, EBU/CORINNE CUMMING

podpis pod zdjęciem,

W zeszłym roku ponad 160 milionów ludzi oglądało programy takie jak Zdob w Mołdawii

Rozumie się, że niektórzy nadawcy mają zastrzeżenia do konkurowania w 2023 r. ze względu na dodatkowe koszty przenoszenia sprzętu, biorąc pod uwagę, że Wielka Brytania nie jest już członkiem Unii Europejskiej.

Delegat konkurencyjnego nadawcy, który nie chciał ujawnić swojego nazwiska, wyjaśnił, że tegoroczne zawody w Liverpoolu „spowodują dodatkowe kłopoty”.

Powiedzieli BBC: „Delegaci zwykle mają możliwość samodzielnego stworzenia rekwizytów i wysłania ich do kraju przyjmującego lub zbudowania ich w kraju przyjmującym”.

Twierdzili, że nie można zagwarantować, że przesyłki do Wielkiej Brytanii dotrą na czas, ponieważ było „więcej modeli”, dodając, że wierzyli, że w poprzednich latach było to znacznie łatwiejsze, ponieważ rekwizyty i inne materiały nie musiały przechodzić przez odprawę celną.

wyjaśnij wideo,

Przegrana konkursu 2023 w 50 sekund

Co niezwykłe, w ramach zobowiązania rządu Wielkiej Brytanii w wysokości 10 milionów funtów, BBC otrzyma pomoc finansową, potwierdził DCMS – ale ani ona, ani BBC nie potwierdzą tej kwoty.

Rząd twierdzi, że większość pakietu finansowego zostanie przeznaczona na zapewnienie „włączenia kultury ukraińskiej”, ale nie podał dalszych szczegółów, gdy został poproszony.

Szacuje się, że firma wyda od 8 do 17 milionów funtów na konkurs piosenki – skok w porównaniu z tym, co normalnie wydaje na udział w czasie, gdy zamyka kanały, anuluje programy i ogranicza ludzi, aby zaoszczędzić miliony.

Wszyscy 37 nadawców uczestniczących w programie płacą wpisowe, które w ostatnich latach wyniosły łącznie Łączna kwota około 5 milionów funtów. BBC nie upublicznia swojego wkładu.

Źródło obrazu, EBU/CORINNE CUMMING

podpis pod zdjęciem,

W tym roku Eurowizja odbywa się w maju – tydzień po koronacji króla

BBC powiedziało, że więcej szczegółów na temat ogólnych biletów na premierę zostanie ujawnionych w odpowiednim czasie.

Przed Wielkim Finałem – 13 maja – odbędą się dwa półfinały, za które fani będą mogli zapłacić, a także sześć pokazów przedpremierowych.

Minister kultury Lucy Fraser powiedziała: „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wspierać BBC i Liverpool w organizacji tego wydarzenia w ich imieniu i jesteśmy zdeterminowani, aby Ukraińcy byli w centrum tego wydarzenia”.

Partia Pracy odmówiła komentarza w sprawie ogłoszenia o finansowaniu.

Wszystkie zbiorcze informacje, spostrzeżenia i analizy są omawiane co tydzień w nowym podkaście BBC o nazwie Eurovisioncast.

READ  Adele: australijska reporterka, która „obraziła” piosenkarkę, oferuje na antenie przeprosiny za „śmiertelny błąd”