Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemie przewodu pokarmowego: wczesne uczenie się, opieka hospicyjna nękana przez wysoce zaraźliwe owady

Co najmniej 10 ośrodków wczesnej edukacji w Auckland walczy z przypadkami wysoce zaraźliwej choroby żołądka, która powoduje wymioty i biegunkę.

Przypadki rozprzestrzeniły się po całym mieście, ale większość dotkniętych nimi usług znajduje się w North Auckland, w rejonie Waitamata District Health Board, według Regionalnej Publicznej Służby Zdrowia w Auckland (ARPHS).

Norowirus Była to najczęstsza przyczyna tych epidemii, a następnie astralny. Typowe objawy tych wirusów to nudności, wymioty, biegunka, skurcze żołądka, ból głowy, stan podgorączkowy, dreszcze i bóle mięśni.

Wysoce zaraźliwy, zaraźliwy błąd rozprzestrzenia się w ośrodkach wczesnej edukacji w całym Auckland.  (obraz pliku)

La Prawdziwa Wielkanoc / Unsplash

Wysoce zaraźliwy, zaraźliwy błąd rozprzestrzenia się w ośrodkach wczesnej edukacji w całym Auckland. (obraz pliku)

Pojawia się w czasie, gdy zgłoszono epidemie zakaźne w Zatoka Jastrzębia i Christchurch w ostatnich tygodniach.

Czytaj więcej:
* Wirusy opieki nad dziećmi, których trudno uniknąć: co, dlaczego i jak sobie z nimi radzić
* Błędy żołądka są powszechne w ośrodkach dziecięcych w Hawke’s Bay

Rzecznik ARPHS powiedział, że usługa wspiera dotknięte ośrodki, aby „przerwać cykl infekcji”.

Wymaga to od chorego personelu i tamariki pozostania w domu do 48 godzin po ustąpieniu objawów.

Norowirus jest wysoce zaraźliwy i Łatwo rozprzestrzenia się od osoby do osoby. Zarówno stolec, jak i wymiociny są zaraźliwe, a wirus może żyć na skażonych powierzchniach nawet po oczyszczeniu niektórymi środkami dezynfekującymi.

Osoby z norowirusem są zaraźliwe przez co najmniej trzy dni po ustąpieniu objawów, a w niektórych przypadkach nawet do dwóch tygodni.

W porównaniu z innymi mikroorganizmami wywołującymi zapalenie żołądka i jelit, takimi jak norowirus, biegunka wywołana przez astrowirusa Zwykle jest łagodny.

W tym momencie ARPHS nie wiedziała o jakimkolwiek powszechnym transferze do szkół na tym obszarze. Jednak ponieważ wirusy łatwo rozprzestrzeniają się w rodzinach, możliwe jest, że niektóre dzieci w wieku szkolnym zaraziły się nimi od innych w Wanau, powiedział rzecznik.

Ośrodki edukacji wczesnoszkolnej (ECE) są często nadreprezentowane w miejscach, w których norowirus jest endemiczny. W 2020 roku dwie trzecie z 56 potwierdzonych ognisk norowirusa w Tamaki Makaurao wystąpiło w krajach Europy Wschodniej.

Zwykle latem i wczesną wiosną odnotowuje się więcej ognisk norowirusów niż o tej porze roku.

Wczesną wiosną i latem często dochodzi do większej liczby epidemii norowirusów niż o tej porze roku, ale gdy przypadek trafi do wczesnej opieki nad dziećmi, rozprzestrzenia się łatwo — tworząc łańcuch przenoszenia.

Jay Lim / Getty Images

Wczesną wiosną i latem często dochodzi do większej liczby epidemii norowirusów niż o tej porze roku, ale gdy przypadek trafi do wczesnej opieki nad dziećmi, rozprzestrzenia się łatwo — tworząc łańcuch przenoszenia.

Jednakże, gdy w ECE wystąpi przypadek, wirus jest łatwo przenoszony na inne, co skutkuje większą liczbą przypadków w innych ECE – więc nie jest niczym niezwykłym, że po początkowym przypadku widać „małe skupiska”.

W ciągu ostatnich dwóch lat odnotowano mniej zgłoszeń przypadków niż zwykle, co według ARPHS było prawdopodobnie „pośrednim” wynikiem dystansu społecznego i tymczasowego zamknięcia ośrodków z powodu izolacji personelu.

ARPHS nie może podać danych liczbowych dla całkowitej liczby spraw na danym obszarze, ponieważ jest powiadamiany tylko o niewielkim odsetku przypadków – zazwyczaj w środowiskach wysokiego ryzyka lub w przypadku, gdy wiele spraw jest wyraźnie powiązanych z jednym źródłem.

Wybuch następuje po oddziale w Szpital Hook Bay jest zamknięty Dwa tygodnie temu 15 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność norowirusa. Sześć ośrodków wczesnego dzieciństwa W Napier i Hastings jedna ze szkół również zgłosiła występowanie robaków żołądkowych.

Oddział w Hook Bay Hospital został zamknięty pod koniec maja z powodu wybuchu epidemii.  (obraz pliku)

rzeczy

Oddział w Hook Bay Hospital został zamknięty pod koniec maja z powodu wybuchu epidemii. (obraz pliku)

W tygodniu kończącym się w piątek, 27 maja, Christchurch Community and Public Health zostały powiadomione o dwóch wybuchach wirusowego zapalenia żołądka i jelit.

Dr Sherrill Brunton, specjalista ds. zdrowia w Canterbury, powiedział, że jeden był w centrum wczesnego dzieciństwa (potwierdzony jako norowirus), początkowo dotykający 19 osób, a drugi znajdował się w ośrodku opieki nad osobami starszymi.

W Wellington nie zgłoszono żadnych ognisk zapalenia żołądka i jelit.

Skontaktowano się również z radami ds. zdrowia hrabstwa Northland, Waikato i Nelson Marlborough.

zatrzymaj rozprzestrzenianie się

  • Dobrze umyj ręce wodą z mydłem i osusz je, zwłaszcza po skorzystaniu z toalety lub oczyszczeniu stolca lub wymiotów.
  • Nie wracaj do szkoły, edukacji wczesnoszkolnej ani do pracy, dopóki nie będziesz w lepszym zdrowiu i nie upłynęło co najmniej 48 godzin od ostatniego epizodu biegunki lub wymiotów.
  • Nie przynoś ani nie podawaj jedzenia innym osobom przez co najmniej 48 godzin po ustąpieniu objawów.
  • Zanieczyszczoną odzież i pościel zdjąć i natychmiast zmyć detergentem i gorącą wodą.
  • Zanieczyszczone powierzchnie należy dokładnie wyczyścić i zdezynfekować środkiem dezynfekującym zawierającym wybielacz.

READ  Asteroidy mogą zbliżyć się do Ziemi niepostrzeżenie, ponieważ NASA znajduje niebezpieczną strefę