Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia na Wall Street powoduje wyższe poziomy… nagród | Wynagrodzenia i premie dla kadry kierowniczej

takPonieważ większość z nas odczuwa skutki wysokiej inflacji, o czym w zeszłym tygodniu poinformował Urząd Statystyczny Osiągnął najwyższy od 10 lat poziom 5,1%Bankierzy i bogaci kupcy nie mogą się doczekać otrzymania bardzo dużych premii na nowy rok.

Banki po obu stronach Atlantyku finalizują transakcje dotyczące puli premii, które mogą być zawyżone nawet o 50% w stosunku do zeszłego roku, osiągając najwyższy poziom od 2009 r. i odbicia fuzji i przejęć, które nastąpiło po kryzysie finansowym.

Według ekspertów od wynagrodzeń, najwięksi amerykańscy bankierzy inwestycyjni – „panowie wszechświata” – mogą spodziewać się w tym roku zebrania od 5 do 10 milionów dolarów (3,7-7,5 miliona funtów). Ogromna chwila wypłaty wynika częściowo ze szkód wyrządzonych przez pandemię, ponieważ kryzys wymusił lawinę przejęć i fuzji.

Banki doradzające przy takich transakcjach – w tym amerykańskiej grupie private equity Clayton, Dobellier i Rice – 7 miliardów funtów z przejęcia Morrisons I Londyńska Giełda Papierów Wartościowych 20 miliardów funtów na zakup Refinitiv, właściciela Reuters – Zbierz procent całkowitej transakcji za ich problemy. Pobierają również opłatę za doradztwo przy wprowadzaniu na giełdę, zakupach private equity i ofertach wierzytelności.

Oprócz szaleństwa fuzji i przejęć (M&A), na całym świecie odnotowano również 64% wzrost liczby pierwszych ofert publicznych (IPO) do 2 388 w 2021 r. w 2020 r., wynika z badania przeprowadzonego przez Ernst & Young.

Oczekuje się, że największe wypłaty wynagrodzeń mają miejsce w Stanach Zjednoczonych, a transakcje sfinalizowane do tej pory w tym roku wyniosły 2,3 biliona dolarów – rekord, według danych Refinitiv.

Goldman Sachs, który już pod koniec września zgarnął 11 miliardów dolarów prowizji, ma zwiększyć swoją pulę premii o 50%, podczas gdy konkurencyjny bank z Wall Street JP Morgan może zwiększyć premie o 40%, według źródeł w zeszłym tygodniu.

READ  Nowa Kia EV9 to siedmiomiejscowy elektryczny SUV o zasięgu 537 mil

David Solomon, dyrektor generalny Goldman, powiedział pracownikom w październikowym ogłoszeniu wyników banku, że oczekują hojnych premii. „Jesteśmy kulturą pay-per-performance i nie ma wątpliwości, że ludzie występują” – powiedział Solomon, który pracuje jako DJ w klubie pod pseudonimem D-Sol.

Solomon, który w styczniu połknął 10 milionów dolarów cięcia pensji z powodu Skandal 1MDB W Malezji ma premię akcyjną w wysokości do 30 milionów dolarów, która ma zostać wypłacona w 2026 roku. Bank powiedział, że nagrody „zapewniają ciągłość przywództwa” i „zwiększają retencję w odpowiedzi na szybko rozwijającą się wojnę o talenty”.

JPMorgan przyznał tego lata swojemu dyrektorowi generalnemu, Jamiemu Dimonowi, „specjalną nagrodę” w postaci 1,5 miliona opcji na akcje, które w ciągu 10 lat mogą być warte nawet 49 milionów dolarów.

W zeszłym tygodniu darowizna została przekazana Danielowi Pinto, dyrektorowi operacyjnemu i prezesowi banku, który jest postrzegany jako potencjalny następca Damona. Oprócz wynagrodzenia w wysokości 24,5 mln USD w 2020 r. otrzymał nagrodę za udział w planowaniu retencji w wysokości do 25 mln USD.

Chociaż mogą nie zbierać tak dużych premii, jak ich kuzyni z Nowego Jorku, setki bankierów w Londynie również zabiorą swoje miliony do domu, gdy sezon premiowy nadejdzie na początku stycznia. Niektórzy dealerzy luksusowych samochodów w mieście twierdzą, że przygotowują się na możliwość pogorszenia grubego portfela poprzez zwiększenie dostępności zapasów.

Oczekuje się, że największymi beneficjentami w Londynie będą bankierzy butikowi, ponieważ regulacje wprowadzone po kryzysie finansowym w 2008 roku uniemożliwiają dużym bankom oferowanie premii przekraczających 100% stałego wynagrodzenia (lub dwukrotnie więcej za zgodą akcjonariuszy).

W bazach nie ma mniejszych konsultantów butikowych, którzy mają siedzibę w Mayfair i regularnie płacą ogromne sumy.

READ  Pracownicy pozwali na Twitterze, gdy Elon Musk rozpoczął masowe zwolnienia

Robey Warshaw, bank, do którego w tym roku dołączył były kanclerz George Osborne jako partner, zapłacił 207 mln funtów zysków swoim trzem partnerom (zanim Osborne dołączył jako czterech) w ciągu ostatnich sześciu lat, zgodnie z kontami złożonymi w Companies House. Sir Simon Ruby, największy udziałowiec, który został opisany jako „człowiek warty bilionów dolarów” ze względu na łączną wielkość mega-transakcji, nad którymi pracował, zebrał zaledwie 137 milionów funtów w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Firma nie złożyła jeszcze rachunków w tym roku, ale Robbie jest jednym z doradców w umowie LSE na zakup Refinitiv, gdzie bankierzy, prawnicy i inni doradcy mają zarobić łącznie 830 milionów funtów.