Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia Covid 19 Omicron: dzisiejsze przypadki przekroczone przez usterkę komputerową Ministerstwa Zdrowia

Jacinda Ardern rozmawiała o handlu i reakcji Covida z wiktoriańskim premierem Danielem Andrewsem podczas pobytu w Melbourne. Wideo / Sky News Australia

Liczba obecnych przypadków Covid-19 została przekroczona o ponad 4000 z powodu usterki komputera.

Ministerstwo Zdrowia Dziś ogłoszono 13 334 nowych pozytywnych przypadkówale tego wieczoru ujawniła, że ​​całkowita liczba jest o 4206 przypadków za wysoka po tym, jak dowiedziała się, że usterka komputera przesunęła liczby.

„Właściwa liczba to 9318, czyli prawie tyle samo, co liczba spraw zgłoszonych w ciągu ostatnich trzech dni” – podała strona internetowa ministerstwa.

„Poprawione oświadczenie jest publikowane na stronie internetowej ministerstwa, a zaktualizowane numery spraw dla poszczególnych powiatów są obecnie publikowane”.

Wada dotyczyła również liczby napływających spraw – osób, które niedawno wyjechały za granicę. Prawidłowa liczba to 275 zamiast 390 błędnie opublikowanych dzisiaj.

Na stronie ministerstwa podano, że błąd komputerowy został naprawiony.

Podobna usterka w zeszłym miesiącu zmusiła do tego ministerstwo Przepraszam 6000 osób Po tym, jak nieprawidłowo ich powiadomiłem, wynik testu był pozytywny i trzeba było go odizolować.

Wiadomość została wysłana do osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa w ciągu ostatnich 10 dni, co oznacza, że ​​tekst był duplikatem porady, którą już otrzymali.

Wszystkim, których to dotyczyło, wysłano wiadomości tekstowe wyjaśniające błąd, przepraszające i podające numer telefonu, jeśli ludzie potrzebowali więcej informacji lub wsparcia.

Ministerstwo poinformowało o 23 kolejnych zgonach związanych z Covidem. Osiemnaście zgonów miało miejsce w lipcu. Kolejne cztery pochodziły z maja i czerwca.

W szpitalu z wirusem przebywało 587 osób, w tym dziewięć na oddziale intensywnej terapii.

Z 23 dzisiejszych zgonów siedem pochodziło z regionu Auckland, po jednym z Waikato, Lakes, Bay of Plenty, Hawkes Bay, Taranaki, Terauhiti, Wanganui, Mid-Central, dwa z Wellington, cztery z Canterbury/West Coast, a dwa Od południa.

READ  Jaki jest twój największy flex dla 1,5 stopnia? Szef Regionalnego Programu Ochrony Środowiska Południowego Pacyfiku Problemy Wyzwanie

Jeden był po sześćdziesiątce, trzy po siedemdziesiątce, 13 po osiemdziesiątce, a sześć po dziewięćdziesiątce. Wśród nich było dziewięć kobiet i 14 mężczyzn.

Obecnie ministerstwo zgłosiło jeden zgon od stycznia zeszłego roku, ponieważ ocena przyczyny zgonu została zakończona.

Zgłoszone dzisiaj zgony podniosły całkowitą liczbę publicznie zgłoszonych zgonów z powodu Covid do 1651.

Podział dzisiejszych 587 hospitalizacji z powodu Covid-19: Northland: 13; Waitemata: 128; Dzielnice Manukau: 38; Auckland: 35; Waikato: 57; Zatoka Obfitości: 32; Jeziora: 14 Hawkes Bay: 20; środkowa część środkowa: 18; Whanganui: 6; Taranaki: 11; tiara: 2; Wairarapa: 4; Stolica, Wybrzeże i Gorąca Dolina: 60; Nelson Marlborough: 13; Canterbury i Zachodnie Wybrzeże: 90; Południowe Canterbury: 15; Południe: 31.

Na oddziale intensywnej terapii (HDU) jest dziewięciu pacjentów z Covid. Średni wiek przyjęcia do szpitala dla Covid wynosił 66 lat.