Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia Covid 19 Omicron: dzisiejsze przypadki przekroczone przez usterkę komputerową Ministerstwa Zdrowia

Epidemia Covid 19 Omicron: dzisiejsze przypadki przekroczone przez usterkę komputerową Ministerstwa Zdrowia

Jacinda Ardern rozmawiała o handlu i reakcji Covida z wiktoriańskim premierem Danielem Andrewsem podczas pobytu w Melbourne. Wideo / Sky News Australia

Liczba obecnych przypadków Covid-19 została przekroczona o ponad 4000 z powodu usterki komputera.

Ministerstwo Zdrowia Dziś ogłoszono 13 334 nowych pozytywnych przypadkówale tego wieczoru ujawniła, że ​​całkowita liczba jest o 4206 przypadków za wysoka po tym, jak dowiedziała się, że usterka komputera przesunęła liczby.

„Właściwa liczba to 9318, czyli prawie tyle samo, co liczba spraw zgłoszonych w ciągu ostatnich trzech dni” – podała strona internetowa ministerstwa.

„Poprawione oświadczenie jest publikowane na stronie internetowej ministerstwa, a zaktualizowane numery spraw dla poszczególnych powiatów są obecnie publikowane”.

Wada dotyczyła również liczby napływających spraw – osób, które niedawno wyjechały za granicę. Prawidłowa liczba to 275 zamiast 390 błędnie opublikowanych dzisiaj.

Na stronie ministerstwa podano, że błąd komputerowy został naprawiony.

Podobna usterka w zeszłym miesiącu zmusiła do tego ministerstwo Przepraszam 6000 osób Po tym, jak nieprawidłowo ich powiadomiłem, wynik testu był pozytywny i trzeba było go odizolować.

Wiadomość została wysłana do osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa w ciągu ostatnich 10 dni, co oznacza, że ​​tekst był duplikatem porady, którą już otrzymali.

Wszystkim, których to dotyczyło, wysłano wiadomości tekstowe wyjaśniające błąd, przepraszające i podające numer telefonu, jeśli ludzie potrzebowali więcej informacji lub wsparcia.

Ministerstwo poinformowało o 23 kolejnych zgonach związanych z Covidem. Osiemnaście zgonów miało miejsce w lipcu. Kolejne cztery pochodziły z maja i czerwca.

W szpitalu z wirusem przebywało 587 osób, w tym dziewięć na oddziale intensywnej terapii.

Z 23 dzisiejszych zgonów siedem pochodziło z regionu Auckland, po jednym z Waikato, Lakes, Bay of Plenty, Hawkes Bay, Taranaki, Terauhiti, Wanganui, Mid-Central, dwa z Wellington, cztery z Canterbury/West Coast, a dwa Od południa.

READ  Niecałe 100 kilometrów od Ukrainy Biden odwiedza wojska w Polsce, aby zobaczyć kryzys uchodźczy

Jeden był po sześćdziesiątce, trzy po siedemdziesiątce, 13 po osiemdziesiątce, a sześć po dziewięćdziesiątce. Wśród nich było dziewięć kobiet i 14 mężczyzn.

Obecnie ministerstwo zgłosiło jeden zgon od stycznia zeszłego roku, ponieważ ocena przyczyny zgonu została zakończona.

Zgłoszone dzisiaj zgony podniosły całkowitą liczbę publicznie zgłoszonych zgonów z powodu Covid do 1651.

Podział dzisiejszych 587 hospitalizacji z powodu Covid-19: Northland: 13; Waitemata: 128; Dzielnice Manukau: 38; Auckland: 35; Waikato: 57; Zatoka Obfitości: 32; Jeziora: 14 Hawkes Bay: 20; środkowa część środkowa: 18; Whanganui: 6; Taranaki: 11; tiara: 2; Wairarapa: 4; Stolica, Wybrzeże i Gorąca Dolina: 60; Nelson Marlborough: 13; Canterbury i Zachodnie Wybrzeże: 90; Południowe Canterbury: 15; Południe: 31.

Na oddziale intensywnej terapii (HDU) jest dziewięciu pacjentów z Covid. Średni wiek przyjęcia do szpitala dla Covid wynosił 66 lat.