Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia Covid 19 Omicron: 9392 nowych przypadków Covid, 9 zgonów, 7 na OIOM-ie

Nowa Zelandia właśnie przekroczyła milion przypadków Covid, ale starszy wykładowca University of Auckland, dr David Welch, mówi, że prawdziwa liczba infekcji może się podwoić. Wideo / Herold NZ

Obecnie w Nowej Zelandii są 9392 nowe przypadki Covid-19 w społeczności.

Zgłoszono dziewięć kolejnych zgonów, w tym osiem osób, które zmarły w ciągu ostatnich dwóch dni i jedna osoba, która zmarła od 5 maja.

Ministerstwo Zdrowia ujawniło dzisiejsze numery przypadków w oświadczeniu o godzinie 1 po południu.

W szpitalu jest 398 przypadków, w tym siedem osób na oddziale intensywnej terapii.

Lokalizacje aktualnych spraw to: Northland (243), Auckland (3388), Waikato (664), Bay of Plenty (261), Lakes (144), Hawk’s Bay (269), Mid Central (289), Wanganui (89). ), Taranaki (232), Tairāwhiti (84), Wairarapa (96), Capital and Coast (635), Hutt Valley (213), Nelson Marlborough (272), Canterbury (1364), South Canterbury (138), South (920 ) Zachodnie Wybrzeże (83).

Lokalizacja ośmiu przypadków jest nieznana.

Cztery osoby, które dziś zginęły, pochodziły z Auckland, a pięć z Canterbury.

Była jedna osoba w wieku 70 lat, dwie osoby w wieku 80 lat i sześć osób w wieku powyżej 90 lat. Cztery to kobiety, a pięciu to mężczyźni.

Dzisiejsza średnia krocząca numerów spraw wspólnotowych z siedmiu dni wynosi 7533, podczas gdy w zeszły czwartek było to 7684.

Tymczasem na granicy wykryto 84 przypadki Covid-19.

Osoby z Covid-19 w szpitalu znajdują się w: Northland (11), Waitematā (54), hrabstwach Manukau (32), Auckland: (89), Waikato (42), Bay of Plenty (12), Lakes (cztery) ), Hawk Bay (14), Taranaki (10), Central Central (23), Yarraba (dwa), Hot Valley (sześć), Capital and Coast (10), Nelson Marlborough (siedem), Canterbury (57), South Canterbury (trzy ), wybrzeże zachodnie (pięć) i południowe (17).

Średni wiek przyjęć do szpitala w regionie północnym to 60 lat.

READ  Coronavirus, Covid 19: Scott Morrison skrytykował australijskiego premiera za `` zaniedbany '' telefon do opieki nad osobami starszymi, gdy wybuch epidemii Wiktorii rośnie

Stan szczepień w szpitalach regionu północnego to:

• Nie zaszczepione lub niekwalifikujące się: 31 przypadków / 13 procent
• Częściowo zaszczepione • Zaszczepione co najmniej dwa razy 7 dni przed zgłoszeniem przypadku: 58 przypadków/24%
• Otrzymał dawkę przypominającą co najmniej 7 dni przed zgłoszeniem jako przypadek: 138 przypadków / 58 procent
• Nieznane: pięć przypadków / 2%

Departament Zdrowia powiedział, że dzisiejsza liczba przypadków społecznych jest ważnym przypomnieniem, aby zachować czujność.

Były trzy rzeczy, które każdy mógł zrobić, aby chronić siebie i innych przed wirusem.

Były to: upewnij się, że jesteś na bieżąco ze szczepieniami i dawkami przypominającymi; załóż maskę i pamiętaj, że nadal jest wymagana w wielu pomieszczeniach; Pozostanie w domu i unikanie innych, jeśli jesteś chory, izolujesz się lub czekasz na wyniki testu Covid-19.

„Dobrą ogólną zasadą jest noszenie maski w pomieszczeniach publicznych, ponieważ wiemy, że używanie maski zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19 o połowę”.

Jak dotąd 95,2% kwalifikujących się Nowozelandczyków otrzymało dwie dawki szczepionki Covid-19, a 70,8% otrzymało dawkę przypominającą.

W niektórych miejscach liczba spraw rośnie

Wydanie następuje, gdy liczba przypadków, które uważa się za stabilizujące, rośnie w niektórych częściach kraju – w tym w Auckland – a także w tym samym dniu, w którym ogłoszono pełne ponowne otwarcie granic Nowej Zelandii dwa miesiące wcześniej niż początkowo planował rząd.

Wczoraj w społeczności odnotowano 7970 nowych przypadków i zgłoszono 28 zgonów związanych z Covid-19.

Siedmiodniowa średnia krocząca numerów spraw wspólnotowych wyniosła 7420, w porównaniu z 7746 w zeszły wtorek.

Wczoraj premier Jacinda Ardern potwierdziła Całkowite ponowne otwarcie granic Data zostanie wykupiona z wyprzedzeniem od października do 31 lipca, podczas rozmowy na lunchu biznesowym w Nowej Zelandii w Auckland.

Ostatnia część uregulowanego ponownego otwarcia granic otworzy kraj dla wszystkich kategorii wiz – w tym turystów, pracowników, rodzin i studentów.

READ  Lekarz oddziału intensywnej terapii w Wielkiej Brytanii ujawnia, że ​​żaden pacjent z koronawirusem w jego szpitalu nie został zaszczepiony

Ardern powiedział również, że testy przed wyjazdem zostaną anulowane z ponownego otwarcia 31 lipca.

Sekretarz ds. edukacji Chris Hepkins powiedział, że studenci zagraniczni będą mile widziani w stanowych szkołach i instytucjach szkolnictwa wyższego od 31 lipca, a nowe standardy zamkną lukę „tylną furtkę dla rezydentów”.

Nowa Zelandia zamknęła swoje granice w marcu 2020 r., Kiedy zaczęło się rozprzestrzenianie Covid-19, a plan ponownego otwarcia rozpoczął się dopiero w tym roku.

Liczba przypadków spadła do najniższego punktu siedmiodniowej średniej ruchomej 19 kwietnia 1569 r.

Koronawirus choroba