Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia COVID-19 Omicron: 7927 nowych przypadków w społeczności, 27 zgonów, 12 na OIOM-ie

Dwa tygodnie strachu w Auckland, gdy strzelanina samochodów pędzących nadal trwa, ilu więźniów uciekło z naszych więzień, a Nowa Zelandia pilnuje Covid na granicy w najnowszych nagłówkach New Zealand Herald. Wideo / NZ Herald

Obecnie w społeczności jest 7927 nowych przypadków Covid-19.

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze numery spraw w oświadczeniu o godzinie 13:00.

Ministerstwo zgłosiło również 27 kolejnych zgonów związanych z wirusem.

W szpitalu z COVID przebywa 393 osób, w tym 12 na oddziale intensywnej terapii.

Spośród dzisiejszych zgonów 22 zmarło w ciągu ostatnich pięciu dni, a pięć zmarło od 29 marca.

Była jedna osoba po czterdziestce, dwie po sześćdziesiątce, siedem po siedemdziesiątce, dziewięć po osiemdziesiątce i osiem osób w wieku powyżej 90 lat.

Dzisiejsze zgłoszone zgony zwiększają całkowitą liczbę publicznie zgłoszonych zgonów z Covid-19 do 1294.

Siedmiodniowa średnia krocząca zgłoszonych zgonów wynosi 14.

Siedmiodniowa średnia krocząca dzisiejszych numerów spraw wspólnotowych wynosi 6059 — aw zeszły czwartek 6937.

Dzisiejsze przypadki w Northland (165), Auckland (2239), Waikato (558), Bay of Plenty (261), Lakes (96), Hawke’s Bay (273), Mid Central (319), Wanganui (125), Taranaki (223). ) ), Tairāwhiti (45), Wairarapa (58), Capital and Coast (877), Hutt Valley (372), Nelson Marlborough (337), Canterbury (1177), South Canterbury (132), South (594), West Coast (73 ), nieznany (3).

Ministerstwo poinformowało dziś również o 96 importowanych przypadkach.

Obecnie w społeczności jest 42 398 aktywnych spraw.

Od początku pandemii w Nowej Zelandii było 1 215 822 przypadków Covid-19.

Wczoraj podano 54 pierwsze dawki, 64 drugie dawki, 29 trzecich dawek początkowych, 918 dawek przypominających, 24 pierwsze dawki pediatryczne i 180 drugich dawek szczepionki dla dzieci.

Średnia wieku hospitalizacji to 60 lat.

W ciągu ostatnich 24 godzin wykonano 4528 testów PCR i 15 095 szybkich testów antygenowych.

READ  Epidemia Covid 19 Omicron: szczyt liczby w Auckland, oczekuje się wzrostu liczby przypadków w pozostałej części kraju

W przyszłości możliwa jest bardziej agresywna alternatywa

Wydaje się, że Covid-19 stale się stabilizuje, ale starszy urzędnik ds. zdrowia twierdzi, że bardziej agresywny wariant może zostać wykryty w Nowej Zelandii w przyszłości.

Wczoraj w społeczności odnotowano 7050 nowych przypadków i zgłoszono 24 kolejne zgony związane z Covid.

W szpitalu z wirusem przebywało 361 osób, w tym 14 na oddziale intensywnej terapii.

Tymczasem główny doradca naukowy Departamentu Zdrowia, dr Ian Towne, podał szczegóły środków nadzoru stosowanych do monitorowania nowych wariantów Covid-19 w Nowej Zelandii.

Town mówi, że międzynarodowa sytuacja Covid-19 jest kontynuacją innych fal Omicron, a „Nowa Zelandia widziała dokładnie to samo, z dodatkowymi podzmiennymi odkrytymi tutaj w ostatnich tygodniach”.

„Po odkryciu wariantu tutaj, w Nowej Zelandii, uzyskanie oszacowania ciężkości i wyników u poszczególnych pacjentów zajmuje trochę czasu.

„W Nowej Zelandii istnieje niewielka szansa na znalezienie bardziej agresywnego wariantu […] To tutaj nasz międzynarodowy wywiad odgrywa ważną rolę”.

Wynika to z czterech przypadków podwariantu BA.5 firmy Omicron i jednego przypadku BA.4 bez wyraźnego związku z granicą w zeszły piątek.

Tymczasem ekspert ds. zdrowia twierdzi, że słuszne jest zaoferowanie drugiej szczepionki przypominającej grupom wrażliwym, ale potrzeba więcej pracy, aby uzyskać odpowiednią absorpcję pierwszej dawki przypominającej.

Rząd ujawnił, które grupy mogą kwalifikować się do kolejnej dawki przypominającej Covid-19.

Planuje zmienić prawo, które pozwoliłoby tym ludziom otrzymać dawkę sześć miesięcy po ich pierwszej dawce przypominającej bez recepty w lipcu.

Wprowadzenie drugiej partii było właściwym krokiem, powiedział Sir Colin Tukuitunga, profesor nadzwyczajny zdrowia publicznego na Uniwersytecie w Auckland i prodziekan Programu Pacyfiku w Szkole Medycznej, ale jak dotąd pojawiły się obawy dotyczące luk w programie szczepień. .

„Pierwszym problemem dla nas jest to, że nadal nie mamy wystarczająco dużo pierwszego boostera i aby otrzymać drugi booster, musisz mieć pierwszy”, powiedział RNZ.

READ  Ukraina: „Czołgi na ulicach” w trakcie walk uderza w Centrum Mariupola

Projekt ustawy zostanie przyspieszony przez Parlament, a po uchwaleniu Dyrektor Generalny ds. Zdrowia potwierdzi kwalifikujące się grupy.

Rząd sugeruje, że kwalifikują się osoby w wieku 65 lat lub starsze, osoby z Maorysów i Pacyfiku w wieku 50 lat lub starsze, mieszkańcy opieki nad osobami starszymi oraz osoby z ciężkim niedoborem odporności.