Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia Covid 19: naukowiec z Cypru twierdzi, że odkrył nowy gatunek łączący Delta i Omicron

Globalizm

9 stycznia 2022 W ciągu ostatnich dwóch dni pojawiło się 85 nowych przypadków Covid-19 w społeczności. Wideo / NZ Herald

Naukowiec z Cypru twierdzi, że odkrył nowy wariant Covid-19, który łączy elementy ze szczepów Omicron i Delta.

Leondos Kostrikis, profesor nauk biologicznych na Uniwersytecie Cypryjskim i kierownik Laboratorium Biotechnologii i Wirusologii Molekularnej, nazwał nowy szczep Deltacrone.

„Obecnie występuje koinfekcja między Omicronem i Deltą i odkryliśmy, że ten szczep jest mieszanką obu” – powiedział w piątek profesor Kostrikis dziennikarzom z cypryjskiej sieci telewizyjnej Sigma.

„W przyszłości zobaczymy, czy ten szczep stanie się bardziej patogenny, zaraźliwy, czy też wygra”.

Pracownicy służby zdrowia w Limie w Peru przeprowadzili kampanię szczepień od drzwi do drzwi.  Zdjęcie / AP
Pracownicy służby zdrowia w Limie w Peru przeprowadzili kampanię szczepień od drzwi do drzwi. Zdjęcie / AP

Inni naukowcy zasugerowali, że 25 infekcji, które odkrył Kostrikis, jest wynikiem zanieczyszczenia laboratoryjnego, ale to twierdzenie zostało odrzucone.

Bloomberg poinformował, że próbki zostały przetworzone w więcej niż jednym kraju i „co najmniej jedna sekwencja z Izraela została zdeponowana w globalnej bazie danych, która wyświetla cechy genetyczne Deltachron”.

„Te odkrycia obalają nieudokumentowane stwierdzenie, że Deltacron jest wynikiem błędu technicznego” – powiedział Kostrikis.

Cypryjski minister zdrowia Michael Hadjipantila powiedział, że nowa alternatywa nie jest problemem, co powtórzył Kostrikis, który powiedział, że prawdopodobnie zostanie połknięty przez Omicron.

Dzieje się tak, gdy wysoce przenośne stany wariantowe nadal biją rekordy.

Meksyk zgłosił ponad 30 000 nowych przypadków koronawirusa, ustanawiając nowy 24-godzinny rekord i skłaniając niektóre stany do zamykania szkół, ponieważ eksperci ostrzegają, że całkowita liczba przypadków jest znacznie wyższa niż oficjalne statystyki, biorąc pod uwagę niskie wskaźniki testów.

READ  Urzędnik wywiadu: Chiny szukają więcej umów w zakresie bezpieczeństwa na Pacyfiku po porozumieniu z Wyspami Salomona

W Peru, które ma najwyższy wskaźnik śmiertelności z powodu Covid-19 na świecie, w ciągu 24 godzin zarejestrowano 16 000 nowych infekcji.

Australijska bitwa o powstrzymanie Omicron była świadkiem dziesiątek tysięcy codziennych przypadków w Wiktorii i Nowej Południowej Walii. W niedzielę Victoria miała 44 155 zgonów i cztery zgony, a Nowa Południowa Walia miała 30 062 przypadki i 16 zgonów.

Rozprzestrzenianie się wariantu doprowadziło również do pośpiechu w dostarczaniu szybkich zestawów testów antygenowych i paniki przy zakupach w supermarketach.

Naukowiec z Cypru twierdzi, że odkrył nowy wariant Covid-19, który łączy elementy ze szczepów Omicron i Delta.  zdjęcie / AP
Naukowiec z Cypru twierdzi, że odkrył nowy wariant Covid-19, który łączy elementy ze szczepów Omicron i Delta. zdjęcie / AP

Przedstawiciel WHO niedawno ujawnione Właśnie dlatego Omicron rozprzestrzenia się tak szybko.

W niedawnym poście wideo na Facebooku dr Maria Van Kerkhove, kierownik techniczny WHO ds. Covid-19, potwierdziła, że ​​tylko w zeszłym tygodniu zgłoszono 10 milionów nowych przypadków.

„Obserwujemy bardzo gwałtowny wzrost liczby przypadków. Zauważysz w ostatniej aktualizacji Światowej Organizacji Zdrowia, prawie 10 milionów przypadków zostało zgłoszonych w ciągu ostatnich siedmiu dni i jest wiele przyczyn tego, ” powiedział Van Kerkhove.

„Pierwszym są mutacje, które posiada. Wirus jest w stanie łatwiej przyczepiać się do ludzkich komórek i ma mutacje, które mu to umożliwiają.

„Po drugie, mamy coś, co nazywa się ucieczką immunologiczną, a to oznacza, że ​​ludzie mogą ponownie się zarazić.

„Innym powodem jest to, że obserwujemy duplikację omikronową w górnych drogach oddechowych, co różni się od delta i innych wariantów, w tym linii przodków, która replikuje się w dolnych drogach oddechowych, w płucach.

„Ta kombinacja czynników umożliwia łatwiejsze rozprzestrzenianie się wirusa”.

Koronawirus choroba