Emma Twigg zdobywa srebrny medal w łódkach wioślarskich indywidualnych kobiet na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie 2022

Mistrzyni olimpijska Emma Twigg musiała ukłonić się nowej sensacji w finale wioślarstwa kobiecego na Mistrzostwach Świata w wioślarstwie.

35-letnia Nowozelandka została pokonana przez 24-letnią Holenderkę Caroline Florin w finale (czas nowozelandzki) w Ratchez w Czechach.

Florin zakończyła niepokonany rok – swój pierwszy w wioślarstwie singlowym – po wygraniu dwóch wyścigów Pucharu Świata i ostatnich Mistrzostw Europy.

Emma Twigg prezentuje swój srebrny medal po finale wioślarstwa indywidualnego kobiet na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie w Ratchez w Czechach.

Wioślarstwo Nowa Zelandia / w zestawie

Holenderska królowa strzelców wygrała w siedem minut 31,66 sekundy – 2,39 sekundy przed Twiggiem, a Australijka Tara Rigney zdobyła brąz.

Twigg, która w zeszłym roku zdobyła złoto olimpijskie w Tokio, po zajęciu czwartego miejsca w dwóch poprzednich igrzyskach olimpijskich, startowała w swoim pierwszym dużym wyścigu w roku po tym, jak choroba uniemożliwiła jej ściganie się na dwóch Pucharach Świata w Europie na początku tego sezonu.

„Kiedy nie masz dość nóg, aby przejść przez drugą połowę wyścigu, zawsze trudno jest się utrzymać” – powiedziała Twigg o swoich wysiłkach, by pokonać Florijna.

Nowozelandczyk Jordan Barry był mniej niż sekundę od zdobycia pierwszego medalu mistrzostw świata, kiedy zajął czwarte miejsce w finale wioślarstwa indywidualnego.

Jordan Barry o włos przeoczył medal w finale wioślarstwa indywidualnego mężczyzn.

Michael Bradley / Getty Images

26-latek, który w zeszłym roku walczył w swoim pierwszym dużym międzynarodowym wyścigu łodzi w Tokio, był zaledwie 0,81 sekundy za brązowym medalistą z Wielkiej Brytanii Graemem Thomasem w finale, który wygrał Niemiec Uli Seidler.

READ  Bramkarz futbolu Nowej Zelandii z wpadką handlową przed Mistrzostwami Świata FIFA

Holender Zeidler, mistrz Europy, pokonał Melvina Tuellera, a grecki Stefanos Ntoskos, złoty medalista igrzysk olimpijskich w Tokio, zajął szóste miejsce.

Nowa Zelandia zakończyła mistrzostwa świata z trzema medalami – złotym w podwójnej obronie kobiet i mistrzyniami olimpijskimi Grace Prendergast i Keri Williams oraz srebrną i brązową koroną od mistrzyni kobiet wagi lekkiej Jackie Kiddle.