Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Elon Musk przedstawia umowę sprzedaży Tesli: Szalony miliarder pyta, czy powinien wykasować 10% swoich akcji |  świat |  Aktualności

Elon Musk przedstawia umowę sprzedaży Tesli: Szalony miliarder pyta, czy powinien wykasować 10% swoich akcji | świat | Aktualności

Biznesmen-miliarder napisał: „Ostatnio zrobiono wiele z niezrealizowanymi zyskami będącymi sposobem na uchylanie się od płacenia podatków. Proponuję więc sprzedać 10% moich akcji Tesli”.

Dodał: „Będę trzymał się wyników tego sondażu, bez względu na metodę”, po czym dodał niejasno: „Będę (n) unicestwiony”, co jest oczywistym odniesieniem do prezydenta USA Joe Bidena.

Potem powiedział: Zwróć uwagę, że nie biorę nigdzie pensji ani kieszonkowego.

„Mam tylko akcje, więc jedynym sposobem na zapłacenie podatków osobiście jest sprzedaż akcji”.

W dobitnej demonstracji zasięgu Muska na całym świecie, w ciągu 40 minut od rozpoczęcia sondażu na żywo, 473 000 osób zagłosowało.

Ponadto tysiące zgromadziły komentarze na temat pomysłu.

Tom Wolfarth powiedział: „Nie, nie jestem za sprzedażą 10% twoich akcji Tesli, ponieważ twoja decyzja o sprzedaży Tesli nie powinna być kierowana przez jakiś gorliwy program ludzi, którzy nie rozumieją ani nie doceniają podstawowych koncepcji opodatkowania i finansowania lub jak działa kapitalizm”.

Asha Jadeja Motwani powiedziała: „Elonie, proszę TRZYMAJ. Planeta potrzebuje, żebyś podjął to ogromne ryzyko, które planowałeś podjąć i to, co już osiągnąłeś.

„Podatki idą w ręce rządu i jest to czarna dziura”.

tylko w: Wojna Macrona w sprawie Brexitu odbiła się spektakularnym skutkiem – zbliża się artykuł 16

Ogłoszenie wywołało nagły wzrost akcji producenta samochodów, który pomógł firmie przekroczyć 1 bilion dolarów w kapitalizacji rynkowej.

Jednak szef Tesli Elon Musk powiedział w poniedziałek na Twitterze, że jego firma nie podpisała umowy z Hertzem, co doprowadziło do krótkiej pauzy w rajdzie akcji Tesli.

Odpowiadając na komentarze Muska, Hertz powiedział w oświadczeniu, że dostawy Tesli już się rozpoczęły.

„Widzimy bardzo silny wczesny popyt na Teslę w naszej flocie do wynajęcia, co odzwierciedla zapotrzebowanie rynku na pojazdy Tesli” – napisano w oświadczeniu, które zostało opublikowane we wtorek.

READ  LV = Do przejęcia przez spółkę offshore, jeśli dojdzie do transakcji Bain | sektor ubezpieczeń

Firma zaczęła już reklamować swoją flotę Tesli na stronach internetowych oraz w serii reklam na YouTube z udziałem rozgrywającego NFL Toma Brady’ego.

Akcje Tesli, które wzrosły o 2,3% do 1242 USD w obrocie przed wprowadzeniem na rynek, zwiększyły wartość rynkową o około 350 miliardów USD od 20 października, kiedy firma odnotowała dobre wyniki za trzeci kwartał.

Urodzony w RPA Musk, lat 50, był najbogatszym człowiekiem na świecie w tym miesiącu, z majątkiem netto przekraczającym 320 miliardów dolarów.

W przeszłości wywołał kontrowersje, szczególnie w związku z pandemią koronawirusa, w tym forsowanie nieudowodnionych twierdzeń o skuteczności chlorochinyny jako leku, sugerując, że manipulowano statystykami zgonów i tweetując, że dzieci były „zasadniczo odporne” na wirusa.

Od początku XXI wieku do 2020 roku Musk mieszkał w Kalifornii, gdzie znajdują się siedziby Tesli i SpaceX.

Przeniósł się jednak do Teksasu, oświadczając, że Golden State jest „zadowolony” ze swojego sukcesu gospodarczego.

Podczas występu w amerykańskim programie komediowym Saturday Night Live, który również prowadził, Musk twierdził, że ma zespół Aspergera.

(więcej do obserwowania)