Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Elon Musk mówi, że sztuczna inteligencja nie jest „niezbędna do niczego”. Wiadomości z nauki i technologii

Przemawiając za pośrednictwem łącza wideo na szczycie w Londynie, Musk powiedział, że oczekuje, że rządy na całym świecie wykorzystają sztuczną inteligencję do opracowania broni przede wszystkim.


Wtorek 23 maja 2023, 23:01, Wielka Brytania

Elon Musk skrytykował sztuczną inteligencję, mówiąc, że nie jest „niezbędna do wszystkiego, co robimy”.

Właściciel Tesli, Twittera i SpaceX twierdził, że superinteligencja to „miecz obosieczny”.

„Jeśli masz dżina, który może dać ci wszystko, jest to ryzyko” – powiedział miliarder Amnesty International Może być używany do tworzenia „wojn dronów”.

Przemawiając za pośrednictwem łącza wideo do szczytu Rady Dyrektorów Generalnych Wall Street Journal (WSJ) w Londynie, piżmo Powiedział, że spodziewa się, że rządy na całym świecie będą wykorzystywać sztuczną inteligencję przede wszystkim do opracowywania broni.

Sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej szalona

„Tak więc posiadanie bardziej zaawansowanej broni na polu bitwy, która może reagować szybciej niż człowiek, jest naprawdę tym, do czego zdolna jest sztuczna inteligencja”.

„Wszelkie przyszłe wojny między krajami rozwiniętymi lub przynajmniej krajami z możliwością używania dronów będą w dużej mierze wojnami dronów”.

Zapytany, czy sztuczna inteligencja rozwija się z imperialnym końcem, odpowiedział: „Myślę, że tak. Nie sądzę, aby (AI) była konieczna do wszystkiego, co robimy”.

Więcej o sztucznej inteligencji

Powiedział też: „Jest teraz kilka pozytywnych wibracji późnego imperium”.

W marcu Musk był jednym z wielu technologów, którzy namawiali naukowców do wstrzymania rozwoju sztucznej inteligencji, aby nie stanowiła ona zagrożenia dla ludzkości.

Wzywa do wstrzymania badań nad sztuczną inteligencją

List otwarty podpisało ponad 1000 osób Wymagaj od wszystkich laboratoriów zaprzestania szkolenia systemów sztucznej inteligencji na co najmniej sześć miesięcy.

Wezwali do tymczasowego zatrzymania „niebezpiecznego wyścigu” w celu opracowania systemów potężniejszych niż OpenAI Niedawno uruchomiony GPT-4.

READ  Wiadomości o Brexicie: Kwarteng poprosił o powstrzymanie Chin przed przejęciem brytyjskiej fabryki mikrochipów | Wielka Brytania | Aktualności

Jeśli takie moratorium nie może zostać szybko uchwalone, list mówi, że rządy powinny wkroczyć i ogłosić moratorium.

Czytaj więcej:
Co to jest GPT-4 i jak jest ulepszany?
Ocena przepisów dotyczących sztucznej inteligencji w Wielkiej Brytanii

Rozpowszechnienie sztucznej inteligencji dramatycznie wzrosło w ostatnich latach dzięki systemom takim jak chatboty czat Szybko stało się częścią codziennego życia.

Sukces ChatGPT i narzędzi do generowania obrazów, takich jak Midjourney, przyspieszył wyścig zbrojeń AI między uznanymi gigantami technologicznymi Microsoft i Googlez eks Obsługa OpenAI i jego wieloletni rywal Rozwijanie własnego chatbota Bard.

Czy ten chatbot zastąpi człowieka?

Będąc pod wrażeniem ich zdolności do zdawania egzaminów, Pisanie przemówieńi rozwiązywania równań, sceptycy ostrzegają, że może to zostać wykorzystane do szerzenia dezinformacji i wspierania działalności przestępczej.

„Jednym z pierwszych miejsc, w których należy zachować ostrożność podczas korzystania ze sztucznej inteligencji, są media społecznościowe w celu manipulowania opinią publiczną” – powiedział Musk.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Kliknij, aby zasubskrybować Sky News Daily, gdziekolwiek znajdziesz swój podcast

Zapytany o skalę zmiany, która nastąpi w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA, odpowiedział: „Myślę, że jest to coś, czego musimy szukać, aby zminimalizować wpływ manipulacji sztuczną inteligencją.

„Z pewnością traktujemy to bardzo poważnie na Twitterze i myślę, że wprowadziliśmy wszystkie zabezpieczenia, aby wykryć powszechną manipulację systemem”.

Tymczasem gubernator Florydy, Ron DeSantis, ogłosi swoją kampanię prezydencką w 2024 roku na Twitterze Spaces with Musk w środę.

DeSantis, który jest postrzegany jako główny pretendent Donalda Trumpa do nominacji Republikanów, ujawni swoje plany w audioczacie z właścicielem Twittera.