Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eksperci ostrzegają, że ludzie, którzy osiedlają się na odległych planetach, mogą w końcu pożreć się nawzajem

Kosmiczni koloniści mogą zmienić się w kanibali: eksperci ostrzegają, że ludzie, którzy osiedlają się na odległych planetach, mogą w końcu pożreć się nawzajem, jeśli rolnictwo i uprawy zawiodą

  • Naukowcy powiedzieli, że ludzie mogą zwrócić się do kanibali, jeśli kolonie kosmiczne są zdezorganizowane
  • Ostrzegali, że ważne jest przygotowanie się, zanim wyruszymy poza Ziemię
  • Charles Cookeil i dr Cameron Smith powiedzieli, że ruch w kosmos jest nieunikniony


Naukowcy ostrzegają, że kiedy ludzie „nieuchronnie” zakładają kolonie kosmiczne, mogą zwrócić się ku kanibalizmowi, jeśli plony i systemy rolne zawiodą.

Powiedzieli, że przyszli koloniści zjedzą się nawzajem, jeśli zabraknie im pożywienia i nie otrzymają regularnych dostaw z ziemi.

Eksperci ostrzegają, że konieczne są dalsze przygotowania, biorąc pod uwagę, że ludzie mogą rozpocząć kolonizację części kosmosu pod koniec XXI wieku.

Specjaliści rozmawiali z Metro, wymieniając choroby, zrównoważony rozwój żywności i samowystarczalność jako kluczowe kwestie, które należy rozwiązać przed udaną kolonizacją.

Dwóch naukowców ostrzegło, że kiedy ludzie „nieuchronnie” tworzą kolonie kosmiczne, możemy zwrócić się do kanibali, jeśli plony zawiodą. [File photo]

Zasugerowali Calliston, księżyc Jowisza lub drugi co do wielkości księżyc Saturna Tytan jako możliwe miejsca pierwszego stałego osiedlenia się człowieka w kosmosie.

„Nawet przy najlepszej technologii izolowane społeczności ludzkie mogą bardzo szybko ulec zniszczeniu” – powiedział Charles Cockell, profesor astrobiologii na Uniwersytecie w Edynburgu.

„Jeśli umieścisz grupę ludzi na Kallisto, sprawy zaczną się psuć i jednostka wzrostu rośliny zostanie zakłócona, zjedzą się nawzajem, jeśli nie będzie innego sposobu na przeżycie”.

Na zdjęciu dr Cameron Smith, antropolog z Portland State University, powiedział, że podczas naszej kosmicznej przygody muszą istnieć dobre metody zrównoważonego rozwoju rolnictwa i żywności.

Na zdjęciu dr Cameron Smith, antropolog z Portland State University, powiedział, że podczas naszej kosmicznej przygody muszą istnieć dobre metody zrównoważonego rozwoju rolnictwa i żywności.

Dlatego Kokel uważa, że ​​wszelkie „systemy” muszą zostać przetestowane, zanim ludzie odważnie osiedlą się na ostatecznej granicy.

Dr Cameron Smith, antropolog z Portland State University, dodał, że należy opracować odpowiednie metody rolnictwa i zrównoważonego rozwoju żywności.

Był jednak bardziej optymistyczny, że ludzie nie uciekaliby się do jedzenia siebie nawzajem, gdyby napotkali na niedobór, dodając, że istnieją historycznie różne przykłady tego, jak ludzie reagowali na pozostałe środowiska testowe.

Dr Smith powiedział również, że choroba będzie ważnym wyzwaniem do pokonania, wskazując, że mieszkańcy byliby w stanie poddać kwarantannie, gdyby zostali podzieleni na niezależne osiedla.

Charles Cockell (na zdjęciu), profesor astrobiologii na Uniwersytecie w Edynburgu, powiedział:

„Nawet przy najlepszej technologii izolowane społeczności ludzkie mogą bardzo szybko ulec pogorszeniu” – powiedział Charles Cockel (na zdjęciu), profesor astrobiologii na Uniwersytecie w Edynburgu.

Obaj naukowcy uważają, że ludzie powinni testować kolonie bliżej domu – Marsa, a może nawet Księżyca – gdzie łatwiej byłoby zaopatrzyć się w zasoby z Ziemi, gdyby coś się wydarzyło.

Profesor Cockell uważa, że ​​technologia, dzięki której możemy żyć w kosmosie, już istnieje, ale musi zostać w pełni przetestowana i że kolonie na Marsie są możliwe w ciągu 30-40 lat, a Callisto na horyzoncie dopiero 100 lat później.

Dr Smith uważa jednak, że próby nie będą rozsądne do końca wieku.

Reklamy