Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eksperci amerykańscy kwestionują, czy liczenie przypadków Covid jest nadal właściwym podejściem Wiadomości z USA

Niektórzy eksperci ds. chorób zakaźnych i urzędnicy ds. zdrowia publicznego w USA kwestionują, czy liczba przypadków koronawirusa powinna być nadal wykorzystywana jako miernik do określania odpowiednich działań łagodzących, jak sugerują dane, firma Omicron mniej intensywne Ale jest znacznie bardziej zaraźliwy niż poprzednie warianty.

Eksperci ci twierdzą, że Stany Zjednoczone osiągnęły etap pandemii, w którym doniesienia o ogromnym wzroście liczby przypadków budzą niepotrzebne obawy, a urzędnicy rządowi i opinia publiczna powinni zamiast tego przeanalizować dane dotyczące zgonów i hospitalizacji, rozważając środki ostrożności.

Liczba przypadków „powoduje dużo paniki i strachu, ale nie odzwierciedla tego, do czego są przyzwyczajeni, czyli że hospitalizacja będzie śledzić przypadki” – powiedziała dr Monica Gandhi, specjalista chorób zakaźnych i profesor medycyny na UCLA. , San Francisco.

Jednak inni eksperci od chorób zakaźnych twierdzą, że chociaż zachęca ich do tego: Dane z RPA Pokaż, że ostatniej fali Omicron nie towarzyszył znaczny wzrost zgonów, wirus nadal obciąża szpitale w Stanach Zjednoczonych, a tym samym liczba przypadków Covid pozostaje istotną miarą.

W czwartek Stany Zjednoczone odnotowały ponad 580 000 nowych przypadków wirusa Covid, po raz drugi w tym tygodniu, kiedy kraj ten pobił rekord codziennych przypadków Covid, według New York Times. dane. Ale w ciągu ostatnich dwóch tygodni, podczas gdy liczba przypadków Covid w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 181%, liczba hospitalizacji wzrosła o 19%, a liczba zgonów spadła o 5%.

– Wydaje się, że jest mniej zjadliwy z dwóch powodów – powiedział Gandhi. „Po pierwsze, wydaje się, że w grudniu 2021 r. mamy znacznie większą odporność” niż w poprzednich falach i „jest teraz pięć badań laboratoryjnych pokazujących, że nie wydaje się, aby działała ona zbyt dobrze w płuca”.

Gandhi powiedział, że zgłaszając dane dotyczące Covid, wydziały zdrowia powinny teraz przyjąć to samo podejście, co w przypadku grypy. Powiedziała, że ​​oznacza to ujawnienie danych dotyczących hospitalizacji i zgonów, ale nie liczby przypadków, ponieważ, podobnie jak w przypadku grypy, wirusa nie można wyeliminować, więc powinniśmy skupić się tylko na jego ciężkości.

„Kiedy zaakceptujesz, że wirus jest endemiczny, podobnie jak grypa, nigdy nie wyśledzisz przypadków, ponieważ nigdy nie sprawdzamy w ten sposób żadnych innych wirusów, śledzimy przyczynę choroby i hospitalizujemy ludzi” – powiedział Gandhi.

Inne kraje wdrażają obecnie podejście, które nie koncentruje się na liczbie przypadków. Na przykład w Kanadzie, która również odnotowała ostatnio rekordową liczbę przypadków Covid, dr Robert Strang, dyrektor medyczny Nowej Szkocji, powiedział na konferencji prasowej w czwartek, że agencja rządowa nie będzie już skupiać się na liczbie dziennych sprawy.

„Nie musimy już identyfikować i zarządzać zdrowiem publicznym każdego indywidualnego wariantu, ponieważ dla większości ludzi spowoduje to stosunkowo łagodną chorobę, więc musimy skoncentrować nasze wysiłki i zasoby na najsłabszych” – powiedział Strang. „Omicron jest wszędzie wokół nas i musimy zdać sobie sprawę, że może się zepsuć wszędzie… Chodzi o zarządzanie i spowolnienie rozprzestrzeniania się, ale nie eliminowanie go”.

Rząd Filipin ogłosił również w tym tygodniu, że przestanie publikować aktualizacje statusu w mediach społecznościowych, co było podobne do podejścia przyjętego przez Singapur, według Dla Hawajów Public Radio.

Ale w Stanach Zjednoczonych są części kraju, w których szpitale są nadal przepełnione, w dużej mierze z powodu niezaszczepionych pacjentów z wirusem Covid. Na przykład w stanie Maryland, gdzie odnotowano 500% wzrost przypadków Covid i 50% wzrost liczby hospitalizacji, co najmniej sześć szpitali wdrożyło standardy opieki w sytuacjach kryzysowych. według do Słońca Baltimore.

w Johns Hopkins Bayview Medical Center, który odnotował 360% jeszcze W przypadku pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid w grudniu oznaczałoby to zmianę harmonogramu planowanych zabiegów chirurgicznych i otwarcie dodatkowej przestrzeni terapeutycznej dla pacjentów z Covid.

Mimo to postrzega liczbę przypadków jako „ważny kluczowy wskaźnik” – powiedział Justin Lessler, profesor epidemiologii na Uniwersytecie Karoliny Północnej. „Dzięki Omicronowi kolce są dość duże, nawet jeśli są średnio… zainfekowane”.

Mara Aspinal, profesor diagnostyki biomedycznej na Arizona State University, powiedziała, że ​​dane dotyczące liczby przypadków pozostają ważne, ponieważ zapobiegają nadmiernej lub niedostatecznej reakcji społeczeństwa na pandemię.

„Wyzwaniem, przed którym staliśmy przez cały ten czas, jest znalezienie równowagi między utrzymywaniem naszego zdrowia fizycznego w ryzach, a naszym zdrowiem psychicznym i rozwojem gospodarki, a wszystko to dzięki najlepszym informacjom, jakie możemy zrobić” – powiedział Aspinal.

Dla Gandhiego te salda leżą w departamentach zdrowia śledzących liczbę przypadków wewnętrznie i ostrzegających opinię publiczną tylko o hospitalizacjach i zgonach.

„Powodem, dla którego śledzimy przypadki, jest to, że mieliśmy nadzieję, że uda nam się wyeliminować wirusa, ale eliminacja go nie leży w naturze wirusa” – powiedział Gandhi. „Kraj nie doszedł do wniosku, że nie możemy go wyeliminować”.

READ  Fajnie: Pacjenci powinni zasięgnąć porady lekarza, jeśli ich talia mierzy „więcej niż połowę długości”.