Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Egipska gwiazda squasha dziękuje trenerowi Paulowi Cole’owi po pokonaniu Kiwi na Mistrzostwach Świata

Mohamed El-Shorbagy, były numer jeden na świecie w Egipcie, podziękował trenerowi Paulowi Cole’owi za zmotywowanie go do pokonania kiwi w półfinale mistrzostw świata w squasha.

30-letni West Coaster przegrał 4-11, 11-8, 12-10, 8-11, 7-11 w 109-minutowym starciu w sobotę (czasu nowozelandzkiego) w Kairze.

Paul Cole podczas swojej półfinałowej porażki z Mohamedem El Shorbagy na Mistrzostwach Świata w Kairze, 21 maja 2022 r.

Światowa trasa PSA

Paul Cole podczas swojej półfinałowej porażki z Mohamedem El Shorbagy na Mistrzostwach Świata w Kairze, 21 maja 2022 r.

Porażka stawia również pod znakiem zapytania pierwsze miejsce w rankingu Cole’a, ponieważ walka o pierwsze miejsce trwa nadal z Ali Faragiem z Egiptu, który może odzyskać miejsce, jeśli wygra turniej.

Po tym El Shorbagy pochwalił Cole’a, ale strzelił do swojego trenera Roba Owena, W artykule cytowano, że Coll był prawie nie do pobicia.

Czytaj więcej:
* Paul Cole triumfuje w dwugodzinnej sadze, aby dotrzeć do półfinałów World Squash
* Joel King ponosi nagłą stratę, gdy Paul Cole wędruje po światach squasha
* Paul Cole zdobył swój drugi z rzędu tytuł brytyjski w mistrzostwach w squasha, pozostając numerem 1 na świecie

„Żal mi go i wiedziałem, że to się stanie [put] dużo na nim. „To był jeden z najgłupszych artykułów, jakie kiedykolwiek czytałem i naprawdę mam nadzieję, że pomimo tego, że jest świetnym trenerem, pokazał, że nie ma żadnego doświadczenia ze swoim najlepszym graczem w rankingu mistrza świata.

„Dzięki niemu dał mi ogromną przewagę w wygraniu piątej gry, ponieważ Paul miał dużo na głowie w tej piątej dzisiejszej grze. Więc dziękuję Robowi za artykuł, wielkie dzięki za to. „

Paul Cole jest bardzo skoncentrowany, gdy przygotowuje się do oddania strzału przeciwko Mohammedowi Al-Sharbaji.

PSA

Paul Cole jest bardzo skoncentrowany, gdy przygotowuje się do oddania strzału przeciwko Mohammedowi Al-Sharbaji.

Przed meczem zajmujący trzecie miejsce Al-Sharbaji wyglądał w fatalnej sytuacji w ćwierćfinale z innym Aleksandryjczykiem i 10 światowym liderem Farisem Desoukim, podczas gdy Cole zapewnił sobie wyczerpujące 122-minutowe zwycięstwo nad byłym mistrzem Tariqiem Momenem.

We wczesnych fazach Cole’a pojawiły się niepokojące sygnały, ponieważ był wielokrotnie zawieszany w meczu otwarcia.

Champion Greymouth, który nosił prawe kolano, z trudem odpowiadał na strzały Sharbagy’ego z przodu boiska.

Po wygraniu pierwszego meczu 11-4, Al-Sharbaji kontynuował grę w squasha premium na początku drugiej połowy. Wiele długich rajdów zdominowało wczesne etapy, gdy gracze wymieniali się punktami.

Coll był w stanie pociągnąć ElShorbagy’ego szerzej w miarę postępu drugiej gry, pozwalając Kiwi przejść z 4-4 do 6-4.

Nastąpiły dalsze długie rajdy, które wydawały się sprzyjać odnowionemu światu nr 1, który zapewnił sobie dobrą pozycję na boisku, aby osiągnąć 1-1 z wygraną 11-8.

Długie rajdy odbyły się w trzeciej rundzie, która trwała do momentu, gdy ognisty Shorbagy wycofał się z trzema piłkami. To niewiarygodne, ale Coll był w stanie podnieść każdego z nich na poziom, a następnie objąć prowadzenie 2-1, wygrywając 12-10.

Gracz numer 1 na świecie Kiwi Paul Cole pokonał Tarek Momen z Egiptu w ćwierćfinałowej bitwie maratonu.

PSA

Gracz numer 1 na świecie Kiwi Paul Cole pokonał Tarek Momen z Egiptu w ćwierćfinałowej bitwie maratonu.

Na początku czwartej połowy do gry El Shorbagy’ego zaczęły wkradać się błędy. Były mistrz wykazał się dużą wytrzymałością w walce z trudnym zaklęciem, a następnie przeszedł do ofensywy, aby wziąć udział w meczu 11-8 i przesunąć mecz do piątej rundy.

Wydaje się, że dramatyczna zmiana szczęścia dała El Shorbagy’emu impuls w piątej grze. 31-latek zrobił krok do przodu i dalej poza boisko, gdy jego adrenalina poszybowała w górę i prowadziła 5-0.

Pewnie, El Sharbagy nadal równoważył czujne zgromadzenia charakterystycznym, brutalnym atakującym squashem, synchronizując swoje ataki do perfekcji, aby odnieść niezapomniane zwycięstwo dzięki zwycięstwu 11-7, przy gromkim aplauzie kairskiego tłumu.

Następnie Al-Sharbaji upewnił się, że publicznie ujawni swoje imię i reputację w sporcie.

„Byłem w takiej sytuacji wiele razy w swojej karierze. Myślę, że jako ludzie mamy zwyczaj mieć krótką pamięć, więc musiałem przypomnieć wszystkim, kim jestem”.

poszedłem do Grega [Gaultier] Dwa miesiące temu powiedziałem mu, że chcę wrócić do tego, kim jestem, nie jestem zadowolony z tego, kim jestem, i opracowaliśmy plan. Oczywiście nie chcę się zbytnio ekscytować, jutro mam finał, mój piąty finał Mistrzostw Świata.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że zakwalifikowałem się do finału. Tylko kilka słów o Paulu. Paul jest niesamowitym sportowcem, bardzo mnie inspiruje. Chłopaki byli niesamowici przez ostatnie sześć miesięcy. Od wygrania British Open w zeszłym roku, on przeszedłem na inny poziom, przeszedłem na inny poziom, Ale w zły sposób!

„Nie graliśmy od dawna i długo czekałem, aby wyjść z nim na kort. Bardzo mnie inspiruje, jego podróż jest inspirująca i mam nadzieję, że nie jest dla siebie zbyt surowy. numer 1 na świecie i numer jeden w mistrzostwach świata i nigdy wcześniej tego nie robiłem.

„To takie trudne, jest na tobie duża presja, kiedy jesteś mistrzem świata numer 1. Miał dużo na głowie w tym tygodniu i nikt nie rozumie, ile był na jego talerzu w tym tygodniu, z wyjątkiem osób, które byli w takiej sytuacji wcześniej”.

Następnym turniejem Coll jest turniej El Gouna w Egipcie, który rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu.

READ  Marzenie o tytuł mistrza świata podsyci wewnętrzną energię boksera Connemary Thomasa O'Toole