Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

EDP ​​​​Renovveis SA: EDPR otwiera nową farmę wiatrową w Polsce

EDP ​​​​Renovveis SA: EDPR otwiera nową farmę wiatrową w Polsce

EDP ​​​​Renewables (Euronext: EDPR), czwarty co do wielkości producent energii odnawialnej na świecie i drugi na polskim rynku energii odnawialnej, otworzył dziś swoją Farmę Wiatrową Budzyń w zachodniej Polsce.

Farma wiatrowa obsługuje 35 turbin, każda o mocy 2,0 MW, co daje całkowitą moc zainstalowaną 70 MW. Projekt pozwoli zaoszczędzić ponad 215 000 ton dwutlenku węgla rocznie i dostarczy energię do ponad 85 000 gospodarstw domowych. Ta nowa farma wiatrowa odzwierciedla zaangażowanie EDPR w rozwój lokalnej gospodarki poprzez tworzenie nowych, długoterminowych miejsc pracy, a także wprowadzanie czystej energii na polski rynek z perspektywy krajowej.

W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych oraz przedstawiciele EDPR, a także specjalny udział uczniów Szkoły Budzyńskiej. W sumie ponad 160 osób świętowało otwarcie.

Przemawiając na wydarzeniu, Joachim Barbosa, Dyrektor Generalny EDPR Polska Powiedział: „Farma Wiatrowa Budzyń jest ważnym kamieniem milowym dla EDPR zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym. Projekt nie tylko doda czystą energię do sieci w tak niepewnych czasach dla polskiego rynku energii, ale także przyczyni się do obniżenia cen energii, stworzy nowe miejsca pracy , infrastruktura i dochody podatkowe dla samorządów lokalnych i obywateli. EDPR z dumą przyczynia się do niezależności energetycznej Polski i będzie nadal pomagać w przyspieszaniu transformacji energetycznej na całym świecie.

Budowa farmy wiatrowej w Budzyniu była projektem czteroetapowym. Pierwsze 40 MW zostało przyłączonych do sieci pod koniec kwietnia 2022 r., kolejne 20 MW pod koniec sierpnia 2022 r. Pozostałe 4 MW i 6 MW zostaną podłączone pod koniec października.

Farma Wiatrowa w Budzyniu (70 MW) jest trzecią inwestycją EDPR w Wielkopolsce – obok farm wiatrowych w Margoninie (120 MW) i Pawłowie-Gołańczu (80 MW). Ponadto zapewniają moc o łącznej mocy 270 MW.

Od momentu wejścia do kraju w 2008 roku EDPR zbudowała w Polsce ponad 800 megawatów energii odnawialnej, co odzwierciedla jej zaangażowanie w przyspieszenie transformacji energetycznej w kraju i na świecie.

READ  Komisja Europejska wszczęła postępowanie sądowe przeciwko Polsce w związku z ustawą o „rosyjskich wpływach”.