Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dziesiątki zabitych z powodu deszczu odnotowanego przez powodzie Idy w rejonie Nowego Jorku i w metrze

Gwałtowne powodzie zabiły co najmniej 44 osoby w czterech północno-wschodnich stanach jako szczątki Huragan Ida spowodował ulewny deszcz Samochody zostały zmyte, linie metra w Nowym Jorku zostały zalane, a loty linii lotniczych zostały uziemione, poinformowali w czwartek urzędnicy.

Uszkodzone przedmioty po nocy ulewnego deszczu zalały kilka domów w dzielnicy Flushing w Queens w Nowym Jorku.
Zdjęcie: 2021 Getty Images

Na ogromnych obszarach Nowego Jorku, New Jersey, Pensylwanii i Connecticut mieszkańcy spędzili cały dzień na radzeniu sobie z podmokłymi piwnicami, przerwami w dostawie prądu, uszkodzonymi dachami i prośbami o pomoc przyjaciół i członków rodziny, którzy utknęli w wyniku powodzi.

Co najmniej 13 osób zginęło w Nowym Jorku, wraz z trzema na przedmieściach hrabstwa Westchester, a gubernator New Jersey Phil Murphy powiedział w tweecie, że co najmniej 23 osoby z tego stanu zginęły podczas burzy.

Wśród zabitych trzech znaleziono martwych w piwnicy w dzielnicy Queens w Nowym Jorku, a czterech mieszkańców Elizabeth w stanie New Jersey zmarło w publicznym kompleksie mieszkaniowym, który był zanurzony na 2,4 metra wody.

Drogi zamieniły się w potoki przypominające rzeki w ciągu kilku minut z deszczem w środę wieczorem, uwięziając kierowców w szybko rosnących wodach powodziowych. Na okolicznych drogach znaleziono dziesiątki porzuconych pojazdów. Urzędnicy powiedzieli, że co najmniej czterech kierowców zginęło w hrabstwie Somerset w stanie New Jersey.

NOWY JORK – 2 WRZEŚNIA: Mężczyzna przechodzi przez zalaną autostradę Deagan Highway na Bronksie, gdy dziesiątki samochodów i ciężarówek są opustoszałe po nocy z silnymi wiatrami i deszczem od pozostałości po huraganie Ida 2 września 2021 roku w Nowym Jorku.

Człowiek idzie zalaną ulicą w Bronksie w Nowym Jorku.
Zdjęcie: 2021 Getty Images

Policja powiedziała, że ​​ofiara w Maplewood w stanie New Jersey została zmieciona, gdy wydawał się próbować usunąć gruz z okolicznych kanalizacji deszczowej.

„Niestety, w wyniku tego zginęło więcej niż kilka osób” – powiedział Murphy na konferencji prasowej na wzgórzu Moleka w południowej części stanu, gdzie tornado przeszło przez kilka domów.

National Weather Service potwierdziła, że ​​w środę Maryland nawiedziły również dwa tornada wyrębu, jedno w Annapolis, a drugie w Baltimore. Podobno 19-latek zmarł po próbie ratowania matki z zalanego mieszkania w Rockville w stanie Maryland. Washington Post.

READ  Zawalenie się budynku w Gazie po intensywnym izraelskim ostrzale podczas przelotu korespondenta na żywo | 1 aktualności

Uszkodzenia nastąpiły trzy dni po huraganie Ida, jednym z najpotężniejszych huraganów, jakie kiedykolwiek uderzyły w wybrzeże Zatoki Meksykańskiej. Wylądował w niedzielę w Luizjanie, niszcząc całe społeczności.

Ale utrata życia na północnym wschodzie przyćmiła potwierdzoną liczbę dziewięciu ofiar związanych z burzą w Luizjanie.

W Conshohocken w Pensylwanii, na obrzeżach Filadelfii, rzeka Schuylkill zalała hotele, magazyny i kondominia wzdłuż rzeki. Urzędnicy powiedzieli, że zespoły ratunkowe czekały, aż wody opadną w czwartek, zanim będą mogły rozpocząć ewakuację być może setek osób mieszkających w pobliskich mieszkaniach.

Cztery osoby zginęły na przedmieściach Filadelfii w wyniku burzy, powiedziała rzeczniczka hrabstwa Kelly CoFrancesco. Policja stanowa Connecticut poinformowała, że ​​żołnierz z Connecticut zmarł po tym, jak jego krążownik został porwany przez powódź w mieście Woodbury wczesnym rankiem w czwartek.

Nagranie wideo na kanale Weather Channel pokazało płomienie unoszące się z domu w nadrzecznym mieście Manville w stanie New Jersey, gdzie powódź uniemożliwiła przybycie wozów strażackich. Wyglądało na to, że dom obok spłonął do linii wodnej na ulicy, na której zalane były zaparkowane samochody.

Rekordowy deszcz

National Weather Service poinformowała, że ​​resztki Idy sprowadziły 15 do 20 centymetrów deszczu na obszar na północny wschód od Filadelfii do Connecticut i ustanowiły rekord godzinowych opadów na Manhattanie, bijąc rekord ustanowiony przez Tropical Storm Henry mniej niż dwa tygodnie temu.

Osoba przedziera się przez deszcz z pozostałości po huraganie Ida 1 września 2021 r. w dzielnicy Bronx w Nowym Jorku.

Zdjęcie: 2021 Getty Images

Urzędnicy z Nowego Jorku obwiniali większość powodzi na dużą ilość opadów w krótkim czasie, a nie na dzienną sumę, która mieściła się w granicach oczekiwań.

„Z powodu zmian klimatycznych, niestety, musimy sobie z tym radzić z dużą regularnością” – powiedziała Kathy Hoshol, nowo mianowana gubernator Nowego Jorku.

Według raportu opublikowanego na początku tego tygodnia przez Światową Organizację Meteorologiczną, agencję Narodów Zjednoczonych, liczba katastrof, takich jak powodzie i fale upałów spowodowanych zmianami klimatycznymi, wzrosła pięciokrotnie w ciągu ostatnich 50 lat.

READ  Nowe badanie twierdzi, że pilot samolotu MH370 Malaysia Airlines pozostawił wprowadzające w błąd „złe ścieżki” przed rozbiciem się

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że rząd federalny jest gotów zapewnić „wszelką potrzebną pomoc”.

Gubernatorzy stanu Nowy Jork i New Jersey wezwali mieszkańców do pozostania w domu, ponieważ załogi sprzątały drogi i przywracały usługi dla metra i linii kolejowych, które obsługują miliony mieszkańców.

„W tej chwili moja ulica wygląda jak jezioro” – mówi 64-letnia Lucinda Mercer, wyglądając przez okno swojego mieszkania w Hoboken w stanie New Jersey, po drugiej stronie rzeki Hudson od Nowego Jorku.

Urzędnicy tranzytowi powiedzieli, że usługi metra w Nowym Jorku pozostają „skrajnie ograniczone”, a usługi kolei podmiejskich również zostały w dużej mierze zawieszone. Około 370 lotów zostało odwołanych na lotnisku Newark Liberty w New Jersey.

Jak powiedział Mark Healy z Summit w New Jersey, powrót do domu po 15-minutowej przejażdżce do kręgielni, aby świętować szóste urodziny córki, w środę wieczorem stał się sześciogodzinnym, wyczerpującym harowaniem przez wody powodziowe, które często blokowały mu drogę.

„Kiedy wyszliśmy, była to strefa wojenna” – mówi 50-letnia Hayley, trenerka fitness.

Według PowerOutage.US, który zbiera dane od przedsiębiorstw użyteczności publicznej, w czwartek w czterech północno-wschodnich stanach, w których w nocy spadło najwięcej deszczu, prawie 170 000 odbiorców energii elektrycznej było pozbawionych prądu, głównie w Pensylwanii i New Jersey.

– Reuters