Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dyson twierdzi, że jego słuchawki „zanurzone” ochronią Cię przed Covid i zanieczyszczeniem powietrza

Biznes

Jake Dyson prezentuje nowe słuchawki oczyszczające powietrze Dyson Zone w Londynie 30 marca. Ostateczna wersja nie będzie dostępna przez wiele miesięcy. Załączone zdjęcie

Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że nosisz pasek od słuchawek na ustach, a nie na czubku głowy.

Ale w rzeczywistości nowe słuchawki Dyson są wyposażone w osłonę, która zakrywa usta i czubek nosa oraz wbudowany filtr powietrza.

Brytyjska firma twierdzi, że słuchawki oczyszczające powietrze Dyson Zone są przeznaczone do usuwania zanieczyszczenia powietrza w mieście.

Ale Dyson ma również dodatkowe mocowanie maski umieszczone między brwią a twarzą, w tym filtr FFP2, który został opracowany w odpowiedzi na wymagania maskowania podczas pandemii Covid-19 (FFP2 to odpowiednik normy N95).

Załączone zdjęcie
Załączone zdjęcie

Nocna premiera spowodowała przyswojenie przez media prawidłowej metafory opisującej słuchawki.

BBC powiedział, że jest wyposażony w „odkurzacz do ust”.

Tech Crunch Show: „Podstawowy współczynnik kształtu jest bardzo podobny do kasku piłkarskiego”.

A w mediach społecznościowych pojawiły się nieprzyjemne porównania do ustnika Anthony’ego Hopkinsa w The Silence of the Lambs, wśród wielu innych memów.

Maska mocuje się do słuchawek magnetycznie, dzięki czemu można ją łatwo odpiąć.

Same słuchawki oferują dźwięk z redukcją szumów – który Dyson opisuje jako środek zapobiegający „zanieczyszczeniu hałasem” – oraz technologię bezprzewodową Bluetooth.

Witryna z gadżetami Pocket Lint, która wcześniej wypróbowała parę w celu wydania, powiedziała, że ​​obszar Dyson zapewnia dźwięk „wyższej jakości”.

Załączone zdjęcie
Załączone zdjęcie

Obszar Dyson jest wyposażony w filtr elektrostatyczny, który wychwytuje 99 procent zanieczyszczeń o wielkości zaledwie 0,1 mikrona, takich jak kurz, pyłki i bakterie, jak twierdzi firma, podczas gdy filtr węglowy wychwytuje różne rodzaje zanieczyszczeń miejskich.

READ  Firma Capcom odnotowała rekordowe zyski, na czele z Monster Hunter i Resident Evil

Powietrze jest następnie przesyłane do sprężarki, która, jak twierdzi Dyson, jest napędzana najmniejszymi silnikami, jakie kiedykolwiek wyprodukował. Silniki będą działać przez cztery godziny w trybie „niskiej filtracji”, zanim będą wymagały ładowania za pomocą kabla USB-C.

„Oryginalnie przypominający fajkę element z dyszą czystego powietrza w połączeniu z plecakiem do przenoszenia silnika i wewnętrznych elementów, słuchawki Dyson Zone Air Purifier ewoluowały znacząco w ciągu sześciu lat rozwoju. Ponad 500 prototypów widziało pojedynczy silnik początkowo umieszczony z tyłu Szyja Dwa kompresory, po jednym w każdym nauszniku i przewód oddechowy ewoluują w skuteczny bezdotykowy wizjer, który zapewnia czyste powietrze bez zakrywania całej twarzy
kontakt — całkowicie nowy mechanizm dostarczania czystego powietrza” — powiedział Dyson podczas swojej nocnej premiery.

Dyson twierdzi, że słuchawki nie będą dostępne przez kilka miesięcy, a ceny nie zostały jeszcze ogłoszone.