Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dyrektor TikTok „wycofuje się” po dochodzeniu FT dotyczącym agresywnej kultury pracy

Dyrektor TikTok „wycofuje się” po dochodzeniu FT dotyczącym agresywnej kultury pracy

Dyrektor generalny TikTok został zastąpiony w wyniku konfliktu kulturowego z pracownikami brytyjskiej firmy na jego stanowisku po tym, jak powiedział, że „nie wierzy” w urlop macierzyński.

Joshua Ma, dyrektor naczelny w Chinach Bajtowy taniec – Właściciel wirusowej aplikacji wideo – „zabierze trochę czasu” i „odstąpi” od swojej roli w kierowaniu zespołem e-commerce w Wielkiej Brytanii, jak wynika z wiadomości e-mail, którą wysłał Financial Times i wysłanej w środę.

Wykonaj ten krok F dochodzeniektóry ujawnił komentarze Ma podczas kolacji z pracownikami zespołu e-commerce w TikTok w Londynie.

W e-mailu do pracowników TikTok powiedział, że kontynuuje badanie zarzutów.

„Jak wiecie, Financial Times opublikował dziś artykuł zawierający frustrujące zarzuty dotyczące działalności sklepu TikTok w Wielkiej Brytanii”, czytamy w e-mailu do pracowników zatytułowanym „Utrzymywanie pozytywnej kultury pracy”.

„Mamy nadzieję, że to traumatyczne doświadczenie sprawi, że na dłuższą metę będziemy silniejszym, bliższym i lepszym zespołem” – czytamy w e-mailu.

Artykuł Financial Times, oparty na zeznaniach dziesięciu obecnych i byłych pracowników, ujawnił, w jaki sposób uruchomienie funkcji bezpośrednich zakupów TikTok w Wielkiej Brytanii wyrzuciło pracowników z zespołu e-commerce w Londynie. Niektórzy pracownicy skarżyli się na agresywną kulturę firmy, z nierealistycznymi celami i oczekiwaniami sprzecznymi z brytyjskimi praktykami biznesowymi.

Personel powiedział, że oczekuje się od nich, że będą często pracować dłużej niż 12 godzin dziennie, zaczynając wcześnie, aby obsłużyć rozmowy z Chinami, i kończą późno, ponieważ transmisje na żywo były bardziej udane wieczorem, z dodatkowym czasem obchodzonym w komunikacji wewnętrznej. Niektórzy członkowie zespołu e-commerce zostali usunięci z kont klientów po przejściu na coroczny urlop.

„Dobrostan naszego zespołu jest naszym najwyższym priorytetem… [and] Przywództwo w 100% wspiera korzystanie z corocznego urlopu, aby w pełni naładować się i spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną”, powiedział e-mail dla pracowników. TikTok powiedział, że inwestuje duże środki w rozbudowę zasobów, struktur i procesów, aby wspierać pozytywne wrażenia pracowników.

READ  2022 Rolls-Royce Phantom z nowym wyglądem i opcjami

Wiadomość e-mail zachęcała również pracowników do zgłaszania wszelkich naruszeń Kodeksu postępowania ByteDance za pośrednictwem anonimowej infolinii.

Patrick Numensen został ogłoszony tymczasowym następcą Ma. Jak czytamy w e-mailu, Nommensen był inicjatorem uruchomienia e-commerce w Wielkiej Brytanii i odpowiadał za działania twórców, a także za urodę i inne kategorie.

Według jego profilu na LinkedIn, Nommensen jest na ByteDance od 2016 roku, kiedy uruchomił TikTok, a także Musical.ly, wirusową aplikację muzyczną, którą ByteDance nabył w 2017 roku. „Dobrze zna się na biznesie i będzie silnym tymczasowym liderem”, e-mail powiedział.

TikTok odmówił komentarza w e-mailu.

W środę wewnętrzny dokument został udostępniony przez pracownika TikTok, który sugerował, że słowa kluczowe związane ze śledztwem FT mają zostać zablokowane w komentarzach w transmisji na żywo w sklepie TikTok. Na liście znalazły się słowa: „Financial Times”, „esej”, „kultura”, „toksyczna”, „Joshua Ma”, „kapitalista” i „macierzyństwo”.

Odnosząc się do dokumentu wewnętrznego, TikTok powiedział: „Chociaż przyjmujemy i zachęcamy do niezależnych pomysłów członków zespołu, nie wszystkie pomysły zostały wdrożone i ten pomysł nigdy nie był brany pod uwagę”.