Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Drużyna Juniora Fa odwołuje się do wyniku KO z powodu „niezgodnych z prawem” ciosów

Zespół zarządzający Junior FA twierdził, że bokser wagi ciężkiej otrzymał dwa nielegalne ciosy w tył głowy podczas niespodziewanej porażki z Lucasem Browne’em i polecił swoim prawnikom złożenie apelacji.

South Auckland FA zostało zatrzymane w pierwszej rundzie walki z 43-letnim Australijczykiem Brownem w wyniku dużej niepokoju na dolnej karcie głównego wydarzenia między Georgem Campososem i Devinem Haneyem na Marvel Arena w Melbourne w niedzielę.

To była dopiero druga porażka Favy w 21 profesjonalnych meczach po przegranej na punkty z Josephem Parkerem w lutym zeszłego roku, a jeśli będzie kontynuował, będzie to szkodliwe dla jego kariery.

CZYTAJ WIĘCEJ: Junior Fa w szokowej porażce w pierwszej rundzie z Lucasem Brownem

„Daliśmy naszemu prawnikowi świadomość i jutro składamy apelację” – powiedział Mark Kiddle, dyrektor Fa, w wywiadzie dla 1News w niedzielę wieczorem, dodając, że jego człowiek był „oszołomiony” wynikiem, ale po jego pojawieniu się jest w porządku. . Na skurcze w ringu.

– Został uderzony w głowę od tyłu – dodał Cadel. „Nie widzieliśmy tego – myśleliśmy, że został trafiony w głowę – żadnych powtórek na boisku. Nic nie widzieliśmy. Dosłownie patrzyliśmy na plecy Lucasa. Jesteśmy całkowicie rozczarowani, że to się stało. Junior jest po prostu oszołomiony Inni promotorzy już do nas dzwonili, mówiąc, że to była nielegalna kula”.

Transmisja pokazała, że ​​32-letni Fa został trafiony w lewą skroń krótką prawą ręką Browna, który dwukrotnie odpadł w ostatnich pięciu meczach, w tym byłego gracza ligowego Paula Gallena.

Junior Fa po raz pierwszy uderza w sukno po swojej prawej ręce Lucasa Browne'a na Marvel Stadium w Melbourne.

Stało się to w połowie pierwszej rundy i Fa był zszokowany, jedna z jego nóg przerażająco drżała, zanim upadł na płótno i dalej drżał.

READ  Słabości Black Cabs utrzymują obie strony w drugim konkursie próbnym Trent Bridge

Jednak pokonał hrabiego, zanim Brown szybko go ponownie upuścił, co wydawało się jeszcze bardziej wyraźnym niezamierzonym ciosem w tył głowy. Wtedy zatrzymał go sędzia Jeffrey Eddy.

Keddell był nieugięty, że oba strzały były nieumyślnie nielegalne i że pierwsza kontuzja wpłynęła na system nerwowy Fa, stąd konwulsje. Dodał, że Fa miał swojego lekarza w swoim kącie i że później nie potrzebował opieki szpitalnej. Fa będzie monitorowane przez następne 24 godziny.

Zapytany, dlaczego kąt, w tym doświadczony trener City Kickboxing Eugene Barman, nie przerwał walki po pierwszym nokaucie, Keddell odpowiedział: „Dosłownie nic nie widzieliśmy. Byliśmy tuż za Lucasem. przerażony i było. Możemy go wezwać, jeśli zobaczymy konwulsje. Stało się to bardzo szybko i nie widzieliśmy strzału. Mamy bardzo doświadczony zakręt.

„Junior został wcześniej pokonany i naprawdę dobrze się zregenerował. Taka jest natura boksu wagi ciężkiej. Nie byliśmy świadomi szkód. Sędzia powinien był to powstrzymać – nie wiedzieliśmy, jak bardzo był kontuzjowany.”

Fa, który w zeszłym roku rywalizował tak imponująco z Parkerem, że niektórzy mówili, że powinien był podjąć decyzję, wyglądał na znacznie twardszego w tej walce.

Ale Kiddle zaprzeczył, jakoby traktował Browna lekko. „Miał Covid 12 tygodni temu i był bardzo chory. To były pierwsze trzy tygodnie obozu, więc ważył trzy lub cztery kilogramy więcej niż powinien. Ale wyglądał świetnie – Junior sparował, wyglądał świetnie.

„Przygotowaliśmy się bardzo ciężko do Lucasa. W ogóle nie liczyliśmy walki Paula Gallena. Wiemy, że Lucas może być jego wzlotami i upadkami. Wiemy, że może mocno uderzyć. Nie podeszliśmy do tego lekko, nie wszyscy. Mieliśmy świetną kampanię, chłopaki, którzy rywalizowali z Juniorem, opowiedzą, jak to było.”

Kiddle powiedział, że Fa miał wrócić do Auckland w poniedziałek wieczorem.

READ  Phil Mickelson żałuje „nieoficjalnych” komentarzy saudyjskich, gdy sponsor porzuca amerykańskiego golfistę