Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dom Rossa Dunedina zmuszony do zamknięcia oddziału demencji z powodu poważnego niedoboru personelu

Oddział demencji w Dunedin został zmuszony do zamknięcia ze względu na dotkliwy brak personelu, który zmusił 16 pacjentów do przeprowadzki.

Jednostka w Ross Home ma 24 łóżka i wymaga personelu, który może zapewnić opiekę przez całą dobę.

Ale niedobór siły roboczej odbił się na właścicielu domu Rossa, Presbyterian, poparł Otago, który w piątek ogłosił zamknięcie jednostki.

„Musieliśmy podjąć bardzo trudną decyzję o zamknięciu naszego oddziału Lindsay”, powiedział dyrektor generalny Joe O’Neill. „Oznacza to, że wszystkich 16 obecnych mieszkańców Lindsay będzie musiało przenieść się do innego zakwaterowania, które spełnia ich potrzeby, a naszym priorytetem jest zapewnienie, aby przejście każdego mieszkańca było tak płynne i bezstresowe, jak to tylko możliwe”.

Oddział Lindsay to oddział psychiatrii D6, który zapewnia najwyższy możliwy poziom opieki nad demencją.

O’Neill powiedział, że jednostka stoi przed „ogromnym wyzwaniem” w znalezieniu wystarczającej liczby wyspecjalizowanych pracowników.

„Oddział Lindsay jest obecnie niestety w krytycznej sytuacji, co oznacza, że ​​nie jesteśmy w stanie zapewnić niezbędnej opieki najbardziej wrażliwym seniorom”.

Nie jest to jedyna jednostka, której dotyczy problem, ponieważ O’Neill ujawnił, że Presbyterian Support Otago zamknął prawie 1000 łóżek opieki hospicyjnej z powodu braku personelu.

Dyrektor wykonawczy Te Whatu Ora Southern ds. planowania, finansów i populacji, Andrew Lesperance, powiedział, że był zasmucony zamknięciem jednostki.

READ  Covid-19: Zniesienie większości ograniczeń w Anglii jest ryzykowne i może prowadzić do nowej zmiennej, ostrzegają czołowi naukowcy | Wiadomości z Wielkiej Brytanii