Do półfinału zakwalifikowały się Włochy, Brazylia, Szwecja i Polska

Trzeci dzień FIFA World Cup 2022™ kończy się ogłoszeniem czterech finałów, które będą rywalizować o ostateczną chwałę na Bella Arena w Kopenhadze. półfinaliści, WłochyA BrazyliaA SzwecjaA Polska— Będziesz rywalizować na największej scenie przed salą pełną fanów FIFA.

runda 16

Pierwsza runda 16 meczów odbyła się między Danią, Izraelem, Argentyną i Kanadą. Napięcie w pomieszczeniu było intensywne i dało to tylko wstępny posmak tego, jak poważne były nokauty. Pierwszego gola strzeliła tego dnia Dania, a następnie przeszła do zwycięstwa i awansu do ćwierćfinału. Argentyna przegrywała w pierwszym meczu z Kanadą, ale w drugim meczu straciła jedną bramkę, aby utrzymać niepokonany występ w turnieju i dołączyć do drużyny gospodarzy w kwalifikacjach do ćwierćfinału.

W następnej rundzie Brazylia zmierzyła się z Hiszpanią, a Portugalia z Anglią. Brazylia była niespójna w fazie grupowej, ale zdołała pokonać Hiszpanię, która nie mogła powtórzyć swojego występu w fazie grupowej. Brazylia awansowała ze zwycięstwem 2:1. W drugim meczu Anglia była na szczycie na początku meczu rewanżowego z Portugalią. Jednak zarówno Tuga810, jak i Diogo walczyli i odciągnęli Portugalczyka od tyłu i odnieśli zwycięstwo w końcowych momentach meczu. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Portugalii.

Włochy były kolejnym zespołem, który zakwalifikował się do ćwierćfinału, po łatwym pokonaniu Niemiec, wyprzedzając ich 5:0. Szwecja pokonała Holandię 3:1 po tym, jak zdominowała dwa etapy i zakwalifikowała się do ćwierćfinału.

Ostatnie dwa kraje, które dołączyły do ​​ostatniej ósemki w ćwierćfinale, to Polska i Francja, po powrocie odpowiednio Emiratów i Meksyku. Francja, obrońcy tytułu, zdominowała Meksyk i prowadziła z nimi 3:0, podczas gdy Polska strzeliła trzy gole, aby zapewnić sobie awans do ćwierćfinału. Emiraty wycofały się, ale to nie wystarczyło.

Wyniki końcowe dla 1/8 finału:

Dania 1-0 Izrael

Argentyna 2-1 Kanada

Niemcy 0-5 Włochy

READ  Losowanie Mistrzostw Świata 2022: Hiszpania i Niemcy są w grupie E. Argentyna zmierzyła się z Polską i Meksykiem w grupie C

QF 1: Dania 2-5 Włochy

Pierwszy ćwierćfinałowy mecz Pucharu Narodów 2022 odbył się pomiędzy Danią, Danią i reprezentacją Włoch. Włochy objęły prowadzenie po pięciu minutach meczu. Dania wyrównała z dużym dystansem, aby zakończyć pierwszy mecz z dwoma drużynami dzielącymi się łupami.

W drugim meczu Dania nabrała rozpędu na początku, ale Włochy powoli zaczęły dominować i znalazły bramkę po niespodziewanym błędzie Danii. Dania dokonała zmiany i ponownie zremisowała po przekrzywionej bramce, co doprowadziło do dogrywki. W końcu Azzurri odnieśli zwycięstwo i wyrzucili gospodarzy przed salę pełną sfrustrowanych fanów.

QF 2: Brazylia 2-1 Francja

Broniący tytułu Brazylia zmierzyła się z Mistrzami Narodów FIFA w drugim ćwierćfinale tego dnia. Mecz przyniósł trochę darmowej ofensywnej piłki nożnej, która była świetną zabawą dla kibiców.

W ciągu 20 minut po meczu Brazylia awansowała na początku pierwszej rundy. Francja odpowiedziała na wyrównanie w drugiej połowie meczu. Brazylijczycy pracowali razem, aby stworzyć gola, który wyeliminował obecnych mistrzów Pucharu Narodów.

QF 3: Argentyna 0-0 (4-5) Szwecja

W trzecim meczu ćwierćfinałowym Szwecja zmierzyła się z Argentyną, która awansowała do półfinału. Pierwszy przystanek był cichy. Żadna ze stron nie miała absolutnie żadnych szans, a dwie marne szanse, które zostały zdobyte, nie mogły zostać odwrócone.

W pełnym wymiarze mecz zakończył się bez bramek. Ostatecznie doszło do ćwierćfinału Pucharu Narodów w piłce nożnej między Argentyną a Szwecją. Mecz zmierzał do serii rzutów karnych, a Szwecja ostatecznie zapewniła sobie miejsce w półfinale zwycięstwem 5:4.

QF 4: Portugalia 1-2 Polska

Ostatni mecz ćwierćfinału Pucharu Narodów FIFA 2022 odbył się między Portugalią a Polską. Obie drużyny rywalizowały w ofensywnym futbolu. Pierwsza bramka padła z Portugalii w 80. minucie.

READ  KLM otwiera nową trasę do Polski - Business Traveller

Pierwszy mecz zakończył się prowadzeniem Portugalii. W rewanżu Polska odpadła od startu. Wynik był w ciągu 7 minut. Ostatecznie Polacy triumfowali perfekcyjnie wymierzoną kręconą piłką spoza pola karnego i 30 lipca zakończyli swoje dwa półfinałowe mecze.

Spośród 24 zespołów, stawka wynosi maksymalnie 400 000 $, a atmosfera się ociepla. Włochy zmierzą się z Brazylią, a Szwecja zmierzy się z Polską, aby zarezerwować sobie miejsce w finale Pucharu Narodów. Wielki Finał odbędzie się w Bella Arena w Kopenhadze w Danii.