Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego konserwatyści oskarżają Xboksa o „przebudzenie”

Zawieszenie

wysięgnik, kuchenki gazowe. Do wojny kulturowej o zmiany klimatyczne wpychany jest nowy przedmiot gospodarstwa domowego.

Microsoft, gigant technologiczny stojący za konsolą do gier wideo, Powiedział Na początku tego miesiąca zaktualizuje konsole Xbox, aby działały wydajniej, oszczędzając pieniądze użytkowników na rachunkach za energię elektryczną i zmniejszając ślad węglowy branży gier.

Ale konserwatywni komentatorzy i politycy krytykują teraz Xboksa, opisując markę jako „przebudzoną” z powodu poważnej troski o planetę.

„To, co robią, jest szalone” – powiedział Jimmy Faella, gospodarz Fox News nowoczesny klip. „Próbują zwerbować twoje dzieci do polityki klimatycznej w młodym wieku”.

Xbox to najnowszy produkt, który dołączył do długiej listy — takiej, która obejmuje HamburgerI samochody I niedawno kominki — przedmiot codziennego użytku, którego celem są konserwatyści, którzy twierdzą, że wysiłki na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla zagrażają stylowi życia Amerykanów.

Pojawia się tuż po gorącej debacie na temat kuchenek gazowych, która wybuchła w tym miesiącu później powiedział członek Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich Nie wykluczył zakazu lub regulacji urządzenia ze względu na zagrożenie dla zdrowia spowodowane toksycznymi oparami. agencja później Wycofać się na uwagi po wypowiedzi otwartego republikańskiego krytyka.

„Brygada Przebudzenia teraz po grach wideo” Powiedział Young America’s Foundation, konserwatywna grupa. Senator Ted Cruz (R-Teksas) szydził. na Twitterze w tym tygodniu: „Najpierw kuchenki gazowe, potem kawa, teraz przygotowują się do Xboksa”.

Co tak naprawdę dzieje się z moim Xboksem?

11 stycznia Xbox powiedział w poście na blogu, że wprowadza szereg aktualizacji poprawiających efektywność energetyczną swoich istniejących konsol, starając się osiągnąć korporacyjny cel Microsoftu, jakim jest osiągnięcie „ujemnej emisji dwutlenku węgla” do końca dekady.

READ  Firma Microsoft anuluje i zwróci nieaktywne konta Xbox Game Pass

Na przykład, jeśli to możliwe, firma powiedziała, że ​​zaplanuje aktualizacje gier, aplikacji i innego oprogramowania w porze nocnej, kiedy źródła odnawialne generują wyższy procent energii elektrycznej w lokalnej sieci.

Xbox automatycznie zaktualizuje niektóre starsze konsole do trybu oszczędzania energii, który ma na celu zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, gdy czas gry dobiegnie końca. Ten tryb jest już domyślny w nowszych modelach.

Zmiana wiąże się z niewielkimi kosztami dla graczy: uruchomienie Xboxa w trybie oszczędzania energii zajmuje około 15 sekund w porównaniu z opcją „uśpienia”, w której urządzenie może zostać natychmiast wybudzone, Według publikacji technologicznej The Verge.

Microsoft odmówił komentarza po swoim poście na blogu z 11 stycznia.

Konserwatywna witryna The Blaze Oskarżony Microsoft próbuje „zmusić graczy do ograniczenia energii w walce ze zmianami klimatycznymi”. Ale firma potwierdziła, że ​​użytkownicy mogą cofnąć się w czasie, jeśli chcą.

„Możesz dostosować swoje ustawienia w dowolnym momencie, wybierając to, co jest dla Ciebie najlepsze” — napisał Blaine Hauglie, kierownik programu technicznego Xbox.

Zasubskrybuj, aby otrzymywać najnowsze wiadomości na temat zmian klimatu, energii i środowiska, dostarczane w każdy czwartek