Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego informacje o górnikach, którzy oczyścili chińską kopalnię w 2012 roku, mogą mieć kluczowe znaczenie dla ustalenia pochodzenia COVID-19?

Chociaż pełne dane biograficzne sześciu pracowników nie zostały ujawnione, ich tytuły, wiek i dokumentacja medyczna zostały opublikowane w 2013 roku w pracy doktorskiej napisanej przez absolwenta Uniwersytetu Medycznego w Kunming, Li Shuo.

Badanie Li, które nadal jest dostępne w chińskim archiwum artykułów naukowych na stronie cnki.net, analizuje objawy każdego pacjenta i stwierdza, że ​​byli oni ofiarami „podobnego do SARS” koronawirusa przenoszonego przez nietoperze podkowieckie.

Naukowcy, którzy wrócili do kopalni pod koniec 2012 r., znaleźli próbki patogenu znanego jako „wirus Mojiang”, znalezionego u myszy i niezwiązanego z SARS-CoV-2. Późniejsze badania nie były w stanie potwierdzić, czy spowodował chorobę górników.

Według Shi Chengli z Wuhan Institute of Virology, głównego badacza koronawirusa nietoperzy w Chinach, objawy przypominające zapalenie płuc u pracowników były spowodowane infekcją grzybiczą. Shi i jej zespół powiedzieli również w artykule opublikowanym w listopadzie zeszłego roku, że ponownie przetestowali 13 próbek surowicy od czterech pacjentów i nie znaleźli śladów infekcji SARS-CoV-2.

Dlaczego problemy w oczach opinii publicznej?

Od połowy zeszłego roku praca magisterska Lee została opublikowana w Internecie jako rzekomy dowód na to, że koronawirus bardzo podobny do SARS-CoV-2 może zarażać ludzi już w 2012 roku.

READ  Potwierdzone czasy poważnie odrzucają roszczenia dotyczące szczepionek | Pune News