Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego Harry i Meghan zostali zlekceważeni z balkonu – ale mało znany członek rodziny królewskiej otrzymał zaproszenie

Kiedy książę Harry i Meghan Markle przybyli do Wielkiej Brytanii w zeszłym roku na platynowy jubileusz zmarłej królowej, nie pojawili się na balkonie Pałacu Buckingham ze względu na zasadę, która nie dotyczy niepracujących członków rodziny królewskiej.

Jubileusz królowej: pracujący członkowie rodziny królewskiej zbierają się na balkonie

Nie tylko zobaczy koronację króla Karola i koronację królowej Camilli podczas historycznej ceremonii w Opactwie Westminsterskim.

Dziś, 6 maja, odbędzie się spektakularna procesja po ceremonii, która ma sprowadzić członków rodziny królewskiej z powrotem do Pałacu Buckingham, zanim pojawią się na jego balkonie.

Prawdopodobnie odzwierciedla to tylko sceny z zeszłego roku, kiedy firma zabawiała tłumy z balkonu po Trooping the Color podczas obchodów platynowego jubileuszu zmarłej królowej.

Książę Harry i Meghan Markle przypadkowo przylecieli do Wielkiej Brytanii na pracowity weekend, ale nie pojawili się na balkonie z takimi postaciami jak zmarła królowa czy obecny książę i księżna Walii.

Książę Harry i Meghan z księciem i księżną Walii na balkonie Pałacu Buckingham w 2018 roku(Getty Images)

Stało się tak, ponieważ „po przestudiowaniu” królowa postanowiła ograniczyć przebywanie na balkonie tylko do członków rodziny królewskiej.

A ponieważ Harry i Meghan zrezygnowali ze swoich królewskich obowiązków na początku 2020 roku, nie należeli do tej grupy.

Pałac Buckingham powiedział wtedy: „Po dokładnym rozważeniu królowa zdecydowała, że ​​tegoroczny tradycyjny występ na balkonie Trooping the Color w drugi czwartek czerwca będzie ograniczony do Jej Królewskiej Mości i członków rodziny królewskiej, którzy obecnie pełnią oficjalne obowiązki publiczne w imieniu Królowej”.

READ  Recenzja filmu o wulkanie – ukraińska przygoda z chwytaniem łyżki w surrealistycznym wydaniu | Filmy