Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego akcje Nvidii wzrosły w tym tygodniu o 7,7%

Co się stało

Akcje NVIDIA (Nasdaq: NVDA) W tym tygodniu wzrósł o około 8%, po zwyżkowych komentarzach analityków.

Więc co

poniedziałek, Nvidia Wygląda na to, że cena akcji na tym zyskuje Pozytywne komentarze od poranna gwiazda. „Po świeżym spojrzeniu na naszą tezę o Nvidii, dzięki zasobom niematerialnym związanym z projektowaniem procesorów graficznych (GPU) podnosimy nasz ranking do szerokiego z wąskiego” – powiedział Abinav Davuluri, analityk Morningstar. Zasadniczo oznacza to, że firma badawcza wierzy, że Nvidia rozwija swoją wiodącą pozycję w technologii GPU, co z kolei wzmacnia Przewagi konkurencyjne nad konkurentami.

Źródło obrazu: Getty Images.

Czwartek, Grupa miejska Analityk Atif Malik powtórzył rating Nvidii i podniósł prognozę ceny ze 180 USD do 223 USD. Jeśli spadek cen kryptowalut doprowadzi do wyprzedaży ceny akcji producenta chipów, Malik uważa, że ​​inwestorzy powinni skorzystać z okazji do wykupienia akcji ze zniżką, zanim nowe procesory graficzne Nvidii zostaną wydane w przyszłym roku.

W piątek analityk Argus Jim Kelleher podniósł cenę docelową Nvidii z 175 USD do 230 USD. Kelleher argumentował również, że akcje Nvidii są kupowane w oparciu o duży popyt na jej chipy na rynkach takich jak centra gier i centra danych, a także atrakcyjne możliwości wzrostu w samochodach autonomicznych.

Co teraz

Zrozumiałe jest, że analitycy coraz bardziej optymistycznie patrzą na perspektywy rozwoju Nvidii. Technologia GPU giganta technologicznego jest najlepsza w swojej klasie – w czasach, gdy takie chipy są bardzo poszukiwane w wielu branżach.

Z kolei sprzedaż i zyski Nvidii prawdopodobnie pozostaną imponujące w nadchodzących kwartałach. A to może pomóc kursowi nie tylko osiągnąć, ale nawet przekroczyć te nowe cele cenowe.

Ten artykuł reprezentuje opinię autora, który może nie zgadzać się z „oficjalnym” stanowiskiem rekomendacji usługi doradztwa premium Motley Fool. Jesteśmy różnorodni! Zadanie tezy inwestycyjnej — nawet własnej — pomaga nam wszystkim krytycznie myśleć o inwestowaniu i podejmować decyzje, które pomogą nam stać się mądrzejszymi, szczęśliwszymi i bogatszymi.

READ  Spotify spodziewa się zgłosić spowolnienie subskrybentów | Spotify